הי -שלום לכלום .ברוכים הנמצאים

הי -שלום לכלום .ברוכים הנמצאים

אז אני כלום אפס -עוד אחת בלי שם או מספר ,אמא שארבע ילדים מדהימים וחיים שאמורים ליהות מאושרים וכלום אחד גגגגגגגגדדדוולל.
אז ככה לא ברור אם אני מתאימה לפה -אבל ננסה מקסימום סתם שפחתי את הלב .
יש לי חיים טובים ,בעל מקסים ילדים -הכי בעולם אבל אין לי את הדבר הכי חשוב באזור שאני גרה -אמונה -
לפעמים אני מקנאה באנשים שמאמינים באופן מוחלט -שאלוקים זה דבר ברור ומובן .לפעמים אני מקנאה באטאיסטים -שהאין אלוקים -הוא כל כך ברור להם
רק לא להשאר באמצע -בלי לדעת מה כן ומה לא ...אבל דומני שזה מה שאלוקים רצה ?...כזה שנשאר מבולבלים ורק חלק מאיתנו יהנו מתחושת הביטחון בעצם מי יודע מה הוא רצה ?...אולי מופע בידור ?...אולי שכר ועונש ?....אולי יש סיבה רצינית לקיום העולם ....אני רק רוצה נבואה אחת קטנה שתסביר לי את הכל ......
שלא תחשבו שאני איזה מתחנגלת שרוצה רק להנות מהחיים -ממש לא הדברים שאלו ממש לא מעניינים אותי אני אדם יציב שמאוהב במסגרת הקונמרפטיבית ...רק רוצה הוכחה שאני בכיוון שלא אתעורר ברגע שגל הQRS יעצר ואחטוף איזה זבנ'ג מלגלג .
אולי מישהו יעשה לי קצת סדר ..
אז ככה .אלוהי החרדים -כבר מזמן מת אצלי ....
אלוהי היהודים -בלגן -קשה לי להאמין באי שוויון ,במעמדות ,וכו..
מצד שני מסתבר שהתנ"ך חכם ממני -ואני ואפסי פשוט לא מבנים ?????
אז ניסיתי לפנות להידברות שיעשו לי רק סדר בדברים -וזה לא קרה .
ניסיתי לבדוק בעצמי -ולא מצאתי תשובה
מנגד ברור לי בעיקר בגלל העיסוק שלי (מדעים ) כמה בטוח לי שיש משהו שמנהל את העולם . כי אי אפשר להשאר שווה נפש מול תא אחד קטן . וכל עוד אף אחד לא הצליח ליצר תא אחד קטן -לא חושבת שאפשר לוותר על ההנחה הקודמת .
אז ביינתים הוצאתי לי תואר ראשון ושני (כי עזבתי את אלוהי החרדים ) ואני לבושה כבת ישראל חסודה (כי לא ממש אכפת לי הלבוש ) ויולדת ילדים לתפארת (רק כשבא לי ) ומגדלת אותם כדרך ישראל סבא (גם כי אני חושבת שיש המון יופי בחינוך החרדי וגם כי ככה .) ובבית משלימה להם את החסר

אני מתרשמת שאת במקום טוב בחיים

למדת להפריד בין החרדים לדת, הבנת שלחרדים אין אלוהים או תורה אלה אינטרסים, מצאת איזון בחיים שלך ואת חיה בתחושה של חסר מאיזושהי סיבה...
&nbsp
נתחיל מזה שכל מה שאת מרגישה זה בסדר. אם את מאמינה באלוהים מצד אחד ולא מאמינה שהתורה ניתנה על ידו, סבבה. אם את מאמינה בתורה אבל כספר רעיוני ולא כמתווה, גם סבבה. אם ברור לך שהתורה אמת והדרישה שלה לחיות עם דרך ארץ אמת, גם זה סבבה. היתרון שלך כאדם חכם זה לקבל את מה שאת מאמינה בו כמשהו טוב ורצוי. שאין שום סיבה שתרגישי רע על שאת לא מאמינה במה שאמא שלך מאמינה למשל...
&nbsp
חיים טובים!

תגידי מה הבעיה עם האמונה?

תאמיני .אל תאמיני .מה זה בדיוק עושה לך בחיים?אם החלטת שאת לא מאמינה יופי.מה הלאה?
את משנה את החיים שלך לגמרי.או שהמשחק הזה מאמין או לא ממשיך הלאה והחיים נשארים
בקקט .או שטוב לך להיות חרדית מכל המשתמע מזה רק את לא מאמינה.נו שוין.
אני הייתי במקום שלך אבל מצד אחר לגמרי. האמונה אף פעם לא העסיקה אותי .מה איכפת לי להאמין
או לא.אני פשוט רציתי לחיות .לראות מה קורה בעולם להשתחרר מכל האיסורים והגדרות ולהרגיש
את הרוח נושבת עלי בחוף הים שאני עם קבקבים ומכנסיים קצרות שקצת צבע ידבק בעור הלבנבן שלי.
זה היה בשבילי הכל להנות לחיות ולא להסתכל אחורה.
אז אם אי האמונה לא עושה לך כלום ואת נשארת בשטיטל החרדי וחיה כרגיל עם בעל וילדים חרדים
וטוב לך הכל גוטע אז מה האמונה מפריעה לך ? פשוט לא מבין את הקטע הזה.

אמונה

גם אני לא מתענינת באמונה, אבל מובן שיש אנשים שהנושא האמוני מטריד אותם. וברוכה הבאה :)

אנשים שונים בעיות שונות

אולי בגלל שאני ילידת מזל עקרב ?......
כל אדם מעניין אותו משהו אחר בעולם , אותי לא מעניין לבוש או בלויים ...אני טיפוס פלוסופי .
לפני כמה שנים חליתי בסרטן ...זה נתן לי בוםםם.מהדד עד היום . פתאום הוצרכתי לחשוב על מה אני עושה בעולם איזה חותם אני משאירה .מה אלוקים בשבילי .מה אני בשבילו .
מחלק מהתשובות שבאו בתוכי נבהלתי ואז עברתי את חמשת שלבי האבל ..למרות שלפעמים אני עדיין בהכחשה .
מאמינה שאם אני יחצה את הקווים (ובגלל שאני טיפוס שוחר צדק אני מסוגלת ) אני עדיין יהיה עם טרנניג מרופט ,צמחונית לוחמת חופש ומתנדבת איפו שהוא בעולם השלישי .
קשה לאדם אמיתי לחיות בעולם של שקר ...קשה לחיות בתחושה שאני משקרת את עצמי ,את בעלי ואת הילדים שלי פשוט הייתי רוצה לחיות איך שאני ,,,אבל בשביל טרנניג ולחימת שובניזם -זה לא באמת שווה

קשה להבין

מכל הנ"ל...
מה רע לך?
נראה שאת אמורה להיות מאושרת
או שאת חוששת מכך שאת לא, מה שאת לא באמת אמורה להיות, וחבל.

למעלה