היריון והפלה

nogaked

New member
היריון והפלה

לפני כשנתיים התבשרתי שאני חולה באנדומטריוזיס, התגלו לי שתי ציסטות בשתי השחלות. לאחר טיפול קצר של הורמונים החלטתי להפסיק עקב שינוי מצב רוח. שבוע שעבר גיליתי שנכנסתי להריון (סביבות שבוע 4-5), אנחנו מעוניינים לבצע הפלה. אני בת 26 ואינני מוכנה לילד. מה ההשלכות הקיימות בפעולה כזאת לאנדומטריוזיס ולהמשך הפוריות?

תגובה ל"הריון והפלה"

שלום חמודה :) אני ממש מבינה לליבך. גם אני לא הייתי מוכנה. ודחיתי את כל נושא החתונה ולאחר מכן את כל נושא הילדים.. "מי ידע שכך יהיה..." זה משפט נכון! את בת 26, מאובחנת ב"מחלה" שרבות מאיתנו מגלות "מאוחר מדי". אני כבר בגיל 33 לא יכולתי להכנס להריון בגלל סיבה שגיליתי רק בגיל קרוב ל 37! אני ועוד חברות בפורום אפשר להגיד "מקנאות" בך! תקראי את מה שפרסמתי לפני מספר דקות ואולי זה יתן לך מעט מושג על מה בחורות ובני זוגן עוברים כדי להרות. אנשים מוכרים את הבית שלהם כדי לממן פונדקאות! את זכית במתנה! גם אם זה לא נראה לך ככה ברגע זה. את תגידי לעצמך תודה כשתהיי עוד כמה שנים קדימה (ולא מדובר על הרבה שנים .. 4 או 5 שנים... ).

ממליצה לך בחום לשמור את הילד ומאחלת לך שתהיי חזקה ושמחה!

simba1231

New member
זה אמור להיות פורום תמיכה...

קראתי מה שכתבת על הסיפור האישי שלך ואני מבינה אותך (באמת... גם אני מהצד הivf), אבל זה פורום של תמיכה, היא כרגע מתמודדת עם קושי אמיתי, זאת לא תשובה הוגנת. מאחלת לך שמה שכתבת על זה שאת לא יכולה להכנס להריון פשוט לא נכון והדרך הארוכה שאת עוברת תגיע לסוף הטוב במהירות

simba1231

New member
עונה ממה שאני יודעת

אני לא יודעת אם זה עוד רלוונטי לפי התאריך שכתבת, אבל לפי מה שאני יודעת לא צריכה להיות השפעה ספציפית על האנדו, אבל למה לא לשאול רופא?
לגבי עניין הפוריות, אין הבטחות בחיים... אף אחד לא יחתום לך אם יהיה לך קשה או קל אחר כך, אם תרצי ילדים בעוד חודשיים או חמש שנים... לאף אשה אין בטחון במה יהיה בפעם הבאה שתנסה. ועדיין היחידה שיכולה לדעת מה המצב, אם את מוכנה ורוצה ילד, נכון יש סיכוי שכשתרצי יהיה לך יותר קשה (וגם אולי בלתי אפשרי...) אבל גם לגדל ילד זאת לא החלטה פשוטה בכלל ומי שיצטרך לגדל אותו זאת את (אני לא נגד, אמא לשניים... אבל בהחלט נושא שצריך לשקול.
בהצלחה יקירה

aa02

New member
סימבה ענתה לך ואני מסכימה עם כל מילה שכתבה... רוצה להוסיף

מהניסיון שלי וללא קשר להריון או להפלה שעדיף תמיד להיות בסוג של דיכוי. אני הייתי בדיוק כמוך כשגילו לי את האנדומטריוזיס ולא נטלתי גלולות או משהו אחר כי ההורמונים לא עשו לי טוב. בדיעבד הסתבר כי כל השנים שבחרתי לא ליטול גלולות גרמו לאנדו׳ להחריף והיום אני עם אנדו׳ בדרגה חמורה (כשאובחנתי האנדו׳ היה בדרגה קלה).

למעלה