הילדים בצמר גפן?

somewoman

New member
הילדים בצמר גפן?

אתמול, היה לי ויכוח עם חברה..

[אנחנו לא נמצאים תחת אש, מתגוררים במרכז, כלומר לא חווים את הריצות למקלטים ואת משמע האזעקות.]
דיברנו על המלחמה ובשלב מסוים היא אמרה לי שהיא לא מדליקה טלוויזיה ולא מדברת על המלחמה ליד הילדים (12,7) כדי שלא יפחדו, כי לדעתה "עדיף לשמור אותם בצמר גפן כמה שאפשר"..

אני אמרתי לה, שאני בדיוק ההפך! שאני משוחחת עם הילדים (13,9) על מה שקורה במדינה, מסבירה, רואים חדשות יחד, אני חושבת שהם חלק מהמדינה וצריכים לדעת מה קורה סביבם, וגם כשהאחיין קיבל צו 8 הם ידעו ויהיו חלק מהדאגה והאכפתית..
וכשסיפרתי לה על שדיברתי עם הילדים לגבי אירוח משפחה מהדרום, הם היו לגמרי בעד, היא הייתה בשוק שאני עד כדי כך מערבת את הילדים...

אז מה אתם אומרים? צמר גפן או שיתוף?

רינתי77

Active member
המחשבה שניתן לשמור את הילדים

"בצמר גפן" היא אשליה של ההורים העוזרת להם להתגבר על החרדה
שהמצב גורם. הרי סביר להניח שלילדים האלה יש מחשב וגישה
לאינטרנט וגם אם לא יש להם וודאי חברים שיש להם אינטרנט, כך
שצריך שיהיה ברור שהילדים מעודכנים בהכל. ההימנעות של ההורים
לדבר על המצב גורמת לילדים לא לסמוך עליהם כי הם יודעים שההורים
מנסים להסתיר מהם דברים. זה גורם רק נזק, בסופו של דבר.

איזון לדעתי הוא המפתח

כן לשתף להראות לדבר אבל במידה המתאימה לגיל וליכולת התפיסה.

צריך לשתף את הילדים

ככה בכל אופן אני נוהגת עם הנכדים. הגדול בן 10 כמובן שהוא מבין, אבל בתור פנטזיונר הוא מעוות המון דברים. לכן דווקא חשוב לשתף את הילדים כדי שהם עצמם ירגישו תחושה של שיתוף ולא תחושה שמסתירים מהם. בכלל כשילד מרגיש שמסתירים ממנו משהו, ויש לו חושים מחודדים בעניין, הרי סף החרדה אצלו עולה. לעומת זאת, הסבר ברור ומפורט של מה שבדיוק קורה, יכול לתת לילד בטחון שהנה אנחנו שולטים במצב, אנחנו יודעים מה קורה ומה יקרה. כמובן שהכל תלוי בגיל של הילד וביכולת שלו להבין מי נגד מי ולמה.
אצלנו בן ה-10 מעורה בכל מה שקורה ואפילו מעבר, ואילו בן ה-7.5 שקוע כולו במשחקי המחשב ולא מעניין אותו שום דבר מסביב.
על בן השנתיים וחצי ממילא אין מה לדבר.
אני לא יודעת איך הם היו מגיבים אם הם היו תחת אזעקות ופיצוצים מחרישי אוזניים, אבל מאחר ואנחנו נמצאים במקום שהוא בהחלט בטווח האש אבל לא מטווח, אז בהחלט שיש מקום לשתף ולהסביר בדיוק מה קורה.
בעקרון, אני בניגוד לאבא של נכדיי, לא אוהבת צמר גפן בכלל. כמה שיותר מהר ייחשפו לעולם האמיתי, ככה ייטב.

poseidon111

Active member
צמר גפן הוא מושג ארכאי שגורם רק נזק בהמשך,

אם נעשה כעיקרון.
אם ההורה מבין שילד הוא אדם קטן עם יכולות ספיגה והבנה, הוא ישתף אותו גם בדברים מטרידים.

Aronsona

New member
אין ספק שצריך לחשוף על מנת למנוע חרדת סתם

במקרה ותהיה איזו הזעקה ובעקבותיה כמה בומים מסוג זה ואחר.
צמר גפן עשוי להיות מאד בעייתי.

אותנו לא שיתפו כשהיינו ילדים?

ועוד איך שיתפו.
ילדים מבינים וחשים. אז או שהם שומעים כל מיני דברים מהגן וכו' או שהם מקבלים את זה באופן רגוע ומבוקר מההורים.
בנתיים גייסו את החתן שלי והבת עם שלושת הנכדים הולכים לפלוש אלי... רווח המלחמה הקטן שלי...

למעלה