היכל התהילה 2020

OrEl74

Well-known member
מנהל
למי שלא ראה, כדי שיעשה את זה...

וונסה בראיינט מקבלת את קובי בראיינט ז"ל להיכל התהילה

טים דאנקן

קווין גארנט(שלא הזכיר את ריי אלן)

ובעיניי הנאום הטוב של הלילה
מאמנת הנשים, קים מולקיי

תקציר:
* 'ביג טיקט' גארנט היה בין הנואמים הראשונים. נאום סטנדרטי, לא משהו לצטט ממנו. זכה למחיאות כפיים נמרצות מהקהל המקומי -- הטקס נערך במסצ'וסטס. הודה לאמו ולסביבה הדרומית שבה גדל [דרום קרוליינה], כמי שהגיע מרקע של אנשי כפיים, צנועים. הודה גם לשיקאגו, העיר שבה עבר לשחק לפני ה-NBA [כזכור, קפץ מהתיכון ישר לליגה, בלי מכללות], שבה למד יותר טוב את המשחק ועשה את ההתקדמות הדרושה באקדמיה, שאיפשרה לו להגיע לכדורסל מקצועני. שחקן שכולנו זוכרים - יחיד מסוגו. חיה בהגנה. בהתקפה, ככל שהשנים עברו, הכניס למשחק שלו עוד ועוד אספקטים, אם זה הקליעה מחצי-מרחק שהפכה להיות סימן ההיכר שלו, אם זה אפילו טווח משלוש.

* טאמיקה קצ'ינגס לבשה מחשוף יפה. ב-2012 זכתה באליפות עם אינדיאנה, שם שיחקה את כל הקריירה [רק על זה מגיע לה 'הול אוף פיים' באדג'!], ואני כל כך זוכר שכתבתי על זה בשעתו בפורום... נחשבה לפני האליפות הזו לכדורסלנית הטובה בהיסטוריה שלא זכתה באליפות. לא מאמין שעברו 9 שנים מאז אותה אליפות.

* נאום יפה של קים מאלקי. הודתה לאמה, שישבה בקהל. כמי שגידלה את שני ילדיה לבד, חיזקה את ונסה בריאנט עם מילות עידוד.

* טים דאנקן דיבר יפה. #טימייייייי סיפר על ילדותו כשחיין, שאיבד תשוקה למקצוע, ואז "הדרדר" לכדורסל, ולמעשה זכה למלגה מווייק פורסט ממש במקרה, כאשר גיסו הסיע אותו לטורניר כדורסל מקומי, שם שיחק עם אחד השחקנים שלמד בווייק פורסט, זה המליץ עליו למאמן, והמאמן הגיע לראות, והשאר היסטוריה. סיפר שהשלים 4 שנים מלאות בקולג', כדי להרוויח את התואר האקדמי שלו - דבר שהבטיח לאמו שיעשה, לפני שהלכה לעולמה כשהיה בן 14. כהרגלו, חד ורהוט, ומרגש, ומעורר אמפתיה וחיבה. הודה לשותפיו ג'ינובילי ופארקר, שישבו בקהל, סיים את הנאום בתודה מרגשת לפופוביץ', שגם ישב בקהל, עם מסיכה, אבל ראו שדמע. ללא ספק הכדורסלן הקונצנזוס הכי גדול ב-50 שנים האחרונות. אין אחד שלא אוהב אותו. תראו לי מי לא אוהב אותו. נו, תראו, אם אתם גברים. אין אחד כזה בכל העולם כולו.

* זמר ההיפ-הופ הותיק "ני-יו" ביצע ביצוע מרגש לשיר כלשהו כשברקע טקס "לזכרם" של כל גדולי הכדורסל, חברי ההיכל, שהלכו לעולמם בשנה האחרונה, החל מווס אנסלד של וושינגטון, כלה בפול ווסטפול ועד דייויד סטרן וקובי בריאנט. הרשימה היתה מפוצצת בהמון שמות מוכרים, מה שבהחלט מלמד אותנו שהמוות הוא בלתי נמנע ומגיע לכולם.

OrEl74

Well-known member
מנהל
תקציר:
* 'ביג טיקט' גארנט היה בין הנואמים הראשונים. נאום סטנדרטי, לא משהו לצטט ממנו. זכה למחיאות כפיים נמרצות מהקהל המקומי -- הטקס נערך במסצ'וסטס. הודה לאמו ולסביבה הדרומית שבה גדל [דרום קרוליינה], כמי שהגיע מרקע של אנשי כפיים, צנועים. הודה גם לשיקאגו, העיר שבה עבר לשחק לפני ה-NBA [כזכור, קפץ מהתיכון ישר לליגה, בלי מכללות], שבה למד יותר טוב את המשחק ועשה את ההתקדמות הדרושה באקדמיה, שאיפשרה לו להגיע לכדורסל מקצועני. שחקן שכולנו זוכרים - יחיד מסוגו. חיה בהגנה. בהתקפה, ככל שהשנים עברו, הכניס למשחק שלו עוד ועוד אספקטים, אם זה הקליעה מחצי-מרחק שהפכה להיות סימן ההיכר שלו, אם זה אפילו טווח משלוש.

* טאמיקה קצ'ינגס לבשה מחשוף יפה. ב-2012 זכתה באליפות עם אינדיאנה, שם שיחקה את כל הקריירה [רק על זה מגיע לה 'הול אוף פיים' באדג'!], ואני כל כך זוכר שכתבתי על זה בשעתו בפורום... נחשבה לפני האליפות הזו לכדורסלנית הטובה בהיסטוריה שלא זכתה באליפות. לא מאמין שעברו 9 שנים מאז אותה אליפות.

* נאום יפה של קים מאלקי. הודתה לאמה, שישבה בקהל. כמי שגידלה את שני ילדיה לבד, חיזקה את ונסה בריאנט עם מילות עידוד.

* טים דאנקן דיבר יפה. #טימייייייי סיפר על ילדותו כשחיין, שאיבד תשוקה למקצוע, ואז "הדרדר" לכדורסל, ולמעשה זכה למלגה מווייק פורסט ממש במקרה, כאשר גיסו הסיע אותו לטורניר כדורסל מקומי, שם שיחק עם אחד השחקנים שלמד בווייק פורסט, זה המליץ עליו למאמן, והמאמן הגיע לראות, והשאר היסטוריה. סיפר שהשלים 4 שנים מלאות בקולג', כדי להרוויח את התואר האקדמי שלו - דבר שהבטיח לאמו שיעשה, לפני שהלכה לעולמה כשהיה בן 14. כהרגלו, חד ורהוט, ומרגש, ומעורר אמפתיה וחיבה. הודה לשותפיו ג'ינובילי ופארקר, שישבו בקהל, סיים את הנאום בתודה מרגשת לפופוביץ', שגם ישב בקהל, עם מסיכה, אבל ראו שדמע. ללא ספק הכדורסלן הקונצנזוס הכי גדול ב-50 שנים האחרונות. אין אחד שלא אוהב אותו. תראו לי מי לא אוהב אותו. נו, תראו, אם אתם גברים. אין אחד כזה בכל העולם כולו.

* זמר ההיפ-הופ הותיק "ני-יו" ביצע ביצוע מרגש לשיר כלשהו כשברקע טקס "לזכרם" של כל גדולי הכדורסל, חברי ההיכל, שהלכו לעולמם בשנה האחרונה, החל מווס אנסלד של וושינגטון, כלה בפול ווסטפול ועד דייויד סטרן וקובי בריאנט. הרשימה היתה מפוצצת בהמון שמות מוכרים, מה שבהחלט מלמד אותנו שהמוות הוא בלתי נמנע ומגיע לכולם.
הסיפור של דאנקן מזכיר קצת את הסיפור של בירד שבסהכ הלך לשחק עם כמה חבר'ה ואז ראה שהוא יותר טוב מכולם שם וכך התחיל העניין שלו בכדורסל.
יש אנשים שפשוט נולדים עם זה מסתבר.

OrEl74

Well-known member
מנהל
במקביל הוכרזו גם החבר'ה של 2021
הבולטים שבחבורה
פול פירס
בן וואלס
כריס וובר (הגיע הזמן!)
כריס בוש
טוני קוקוץ
ריק אדלמן
וביל ראסל שיכנס בפעם השניה להיכל התהילה, הפעם בכובע המאמן

במקביל הוכרזו גם החבר'ה של 2021
הבולטים שבחבורה
פול פירס
בן וואלס
כריס וובר (הגיע הזמן!)
כריס בוש
טוני קוקוץ
ריק אדלמן
וביל ראסל שיכנס בפעם השניה להיכל התהילה, הפעם בכובע המאמן
סנאבס לדבר עליהם:

שון קמפ - נכון, לא זכה באליפות, אבל בעיני רבים שינה את המשחק. כמי שמחזיק עד היום כובע של סיאטל סופרסוניקס מהתקופה שלו, אני לא יודע אם אני מכניס את בן וואלאס או אפילו את כריס בוש לפניו. וואלאס זה טריקי, כי אתה מאוד אוהב את 2004 שלו, כשלגמרי קבר את שאקיל בסדרת הגמר, ובגלל ההסתבכות המשפטית של קובי, זה מאוד עזר לקחת את האליפות. בוש היה סופר-סופרסטאר בטורונטו, אבל גם חלש מאוד בהגנה. אז לא יודע. הייתי הולך עם הזקן יותר.

"ביג שאט" צ'אנסי בילאפס - ואם כבר הזכרנו את אותה דטרויט, אז עוד שחקן שיש לו קייס חזק. פיינלס MVP בדרך כלל נכנסים. היה טוב גם בהגנה. לדעתי גבולי, כי קשה להתחבר למספרים שלו, הם לא יותר מדי דומיננטיים. למרות שכולנו צפינו בו, שחקן שהביא יותר ממספרים מפוצצים, וזה הקייס שלו.

שון מריון - אף פעם לא אהבתי אותו.

אמרה סטאדמייר - קשה לטעון שהוא צריך להיכנס, אבל בהחלט אשמח אם זה יקרה. אתם לא?

מיקי ברקוביץ' - אל תצחקו. עוד מוקדם, אבל זה יקרה. למה לא, בעצם? פטרוביץ', גאליס, סאבוניס, ראדג'ה, אוסקר שמידט, שרונאס מרצ'ולוניס, דיבאץ ועכשיו קוקוץ', כבר שם. מיקי חבר היכל התהילה של פיב"א ואחד מ-50 הגדולים של פיב"א בכל הזמנים. צריכים לזכור, שבכל שנה יש ועדה נפרדת לשחקנים בינלאומיים (ה-International committee), אז אם נגיד לשחקני ה-NBA יש הועדה הצפון-אמריקנית, לשחקנים האירופאיים/אסיאתיים יש את הועדה הנפרדת שלהם, כך שהם לא מושפעים מהחוזק של אותו קלאס של שחקני NBA, וסיכוייהם לא נפגעים. אני באמת חושב שמיקי חייב להיות בראש הרשימה. לא אופתע אם יכנס ב-2022, בגיל 68. עריכה: פג'ה סטויאקוביץ' מועמד מוביל גם כן. הייתי מכניס את מיקי לפניו, ד'ו. עריכה 2#: מזכיר לי, להבדיל, את עמוס עוז, שכל שנה במשך שנייייייים היו מתאכזבים כל פעם מחדש, כשלא היה נבחר לנובל. אני באמת מאמין שמיקי הבא בתור, זה מרגיש נכון.

Rapgamer

Well-known member
אני באופן כללי בעד רפורמה בהול אוף פיים.
קודם כל- מה הקשר לכדורסל עולמי? הפקה שכולה אמריקאית ומטעם ה-NBA. טוני קוקוץ' שייך להול אוף פיים האירופאי, לא האמריקאי.
דבר שני- אני חושב שהרף צריך לעלות. סורי אבל בן וואלאס שהיה מדהים בהגנה ונגר מוחלט בהתקפה- בעיני לא שייך להול אוף פיים. אני לא בטוח גם לגבי כריס בוש, שהיה שחקן מצוין הרבה שנים אבל אף פעם לא היה שחקן טופ 10 בליגה.

לגבי בילאפס- הוא עשה קריירה יותר טובה מוואלאס בסך הכל לדעתי. אין לו תארים אישיים כמו DPOY או מלך הריבאונדים אבל היה יותר טוב מוואלאס בשיאו, וגם שמר על רלוונטיות לתקופה ארוכה יותר.

למעלה