היי

סבבה..כיסית את כל השאלות

שנותרו לי לשאול פה :) באמת מי משתלב הכי טוב במשרדי פרסום...אלא שלמדו תואר בתקשורת או אלא שיותר עובדים על הביצוע? לפי דעתי הצד היצירתי...תיכנון הפרסומת עצמה זה מה שיותר מושך אותי ללמוד. בית ספר במרכז...מה הוא? חוש וכשרון קיים...המממממ....מניחה שהקבלה לשם מלווה בייסורים קשים. אם באמת אחליט על ללכת ללמוד באוניברסיטה תקשורת...ולאחר שאני מקבלת את התואר בא לי פתאום ללכת לבצפר ולהשלים את כל עניין הקופירייטינג...כמה זמן לימודים כאלה לוקחים?

danchen

New member
סדר

קופירייטינג - לא חייבים תואר ראשון בכלל. ביצפר - לבוגרי תואר ראשון - אולם שווה לבדוק אולי יש חריגים וועדות קבלה מיוחדות. שם לומדים את כל מקצועות הפרסום (לאו דווקא קופי ובטח לא עיצוב). עיצוב - ישנם בתי ספר רבים - המובילים הם בצלאל בירושלים (ויש לו שלוחות נוספות), ויצו חיפה, בחולון יש בי"ס ידוע ויש עוד רבים.

היי

יש לי דילמה... אמרו לי כבר כמה וכמה אנשים שכדאי לי ללכת ללמוד משהו בתחום הפרסום.אני דיי מסכימה איתם. המקום שאני תמיד ראיתי את עצמי הולכת ללמוד בו הוא אוניברסיטת חיפה. השאלה שלי היא אם באמת במסגרת התואר הראשון בתקשורת יש התמחות ספציפית בפרסום...כל זאת אני עוד אברר רציתי לדעת על איזה מקום אתה ממליץ שבו כן מלמדים פרסום כחלק מתואר... עוד דבר,אמרו לי שאולי כדאי לי ללכת ללמוד עיצוב גרפי... מה בדיוק עדיף? מה חברות פרסום בד"כ מבקשות

CityBoy

New member
מידע

הייתי רוצה ללמוד במכללה לשיווק ופרסום של איגוד המפרסמים. השאלה שלי היא, לאחר שסיימתי את הלימודים שם, מה אני יכול לעשות עם התעודה שאני מקבל? האם זה מספיק למציאת עבודה במשרד פרסום, או שצריך לקחת קורסים נוספים? האם אני יכול בבקשה לקבל מידע על הנושאים הנלמדים תכל´ס במקצועות הפרסום (תקציבאות, ייעוץ שיווק, ניהול ייצור, ניהול כספים, קופירייטר, מעצב גרפי)? ושוב תודה רבה, זה אני תום ממקודם ששואל הרבה שאלות פשוט עכשיו אני חבר בתפוז

danchen

New member
לימודים לפרסום

בניגוד לעו"ד - פרסום זה לא מקצוע שלומדים במכללה ומתחילים לעבוד - הדרך להיות פרסומאי יכולה להיות מגוונת ולעבור במקומות שונים - כיום יש את ביצפר שבו לומדים את מקצועות הפרסום (לא עיצוב) - האם אחר כך אפשר ישר למצוא עבודה ? חלק מהאנשים אני מניח שיסמייו את הקורס ימצאו עבודה - כך גם אנשים שלא ילמדו כלל בביצפר. אם אתה כבר הולך ללמוד שם תוכל לאחר מכן לנסות להתקבל לעבודה במשרד פרסום (תקציבאי זוטר סביר להניח) או לתפקיד במחלקת הפרסו םשל חברה גדולה (עוזר למנהל פרסו םאו שיווק, מנהל מוצר אולי). התואר או התעודה אינם הדבר היחיד או העיקרי שמשפיע על קבלה לעבודה בתחומים אלו.

אז מה עוד כבר

משפיע על הקבלה לעבודה? ידוע לי שקופירייטינג זה לא תואר ראשון :) רק רציתי לדעת מה אם למשל אני עכשיו הולכת ללמוד תקשורת ומקבלת תואר בזה ובא לי ללכת ללמוד למשל בבצפר קופירייטינג כמה זמן הלימודים שם עצמם? אז אתה אומר שמקבלים אנשים לשם שיש להם תואר ראשון?

CityBoy

New member
המכללה לשיווק ופרסום

מכיוון שאני לא מוצא נושא שמעניין אותי שאני יכול לעשות בו תואר באוניברסיטה- הדרך לבצפר כרגע לא פתוחה בפני. אם אני אלך ללמוד במכללה לשיווק ופרסום- מה הלאה? מה האפשרויות שלי במציאת עבודה לאחר מכן? או מה האפשרויות שלי להמשך הלימודים? ותודה רבה על התשובות עד עכשיו

danchen

New member
פרסום

בפרסום יש למעשה כמה דצדדים ואת צריכה להחליט מה מתאים לך - יש את הצד הביצועי (גרפי), יש את הצד היצירתי (קופירייטינג) ויש את הצד העסקי (בעיקר תקציבאים) - העבודה מול הלקוח, החשיבה האסטרטגית, תכנון המדיה וכו´. אם את חושבת שאת יותר מתאימה לצד הביצועי - למדי גרפיקה - בצלאל, ויצו חיפה וכו´. אם הצד של הקופי - יש בתי ספר לקופירייטינג (במרכז) אבל פה חשוב בעיקר החוש והכשרון הקיים. אם תקציבאות - רצוי לעשות תואר ראשון בתקשורת, ניהול וכו´ - אפשר גם להשלים אחר כך לימוןדים נוספים בביצפר - ביה"ס של איגוד הפרסום שבו מלמדים את כל מקצועות הפרסום. לפני הכל אם יש לך זמן את יכולה לעשות איזה קורס מבוא לפרסום למשל של האוניברסיטה הפתוחה (יחידה ללימודי חוץ) שם תלמדי מי נגד מי, איך העסק עובד ואולי מה מתאים לך יותר. בהצלחה.

למעלה