היי צריך עזרה מקווה שהגעתי למקום הנכון...

FolkMusic

New member
היי צריך עזרה מקווה שהגעתי למקום הנכון...

שלום לכולם, אני עושה עבודה על מחאה אנטי גזעית בארה"ב כפי שהיא מתבטאת משנות ה-30 ועד היום.... כאשר השתמשנו בניתוח של עשרה שירים. המושגים בהם השתמשנו לקוחים מעולם הסוציולוגיה, אנתרופולוגיה והפסיכולוגיה ונוגעים למילים של השירים. עלה לנו רעיון להוסיף את תפקיד המנגינה- המלודיה, הקצב וכדומה ביצירת אותה המחאה... אם הכוונה לאיך המנגינה אחראית להעצמת הרגשות של המאזין או שאולי ההסטוריה של הג'אז והבלוז שנשענת על מוזיקת עבדים וספיריטואלים גם יכול להיות רלוונטי הבעיה היא שאני ממש ממש מתקשה למצוא חומרים בנושא...אפילו מתקשא למצוא מילות מפתח שיעזרו לי בחיפוש...אני חייב לציין שהשירים שנותחו הם מהז'אנרים של בלוז, רוק ופולק כאשר בניתוח המנגינה אני רוצה להכניס ג'אז, בלוז, פולק ופאנק. אודה מאוד לכל רעיון, התייחסות, הפניה מצד כל אחד... תודה וערב נעים... נ.ב.... אם יש למישהו רעיון אל תהסס אני די אמרתי נואש ואת העבודה עלי להגיש בעוד יומיים...

אמממ....

אני לא בידיוק מבינה למה אתה מתכוון... אתה מתכוון כאילו לסולמות מינורים בשירים מסויימים או דברים כאלה?...

dweck2k

New member
אין קשר.

טקסטים של מחאה בפולק של שנות ה-30, נכתבו על ידי קבוצות כותבים מאוד ספציפיות בחלק גדול מהמקרים, או שומרו על ידי קבוצות כותבים אידיליסטיות מתוך שלל גדול של שירים שונים. אם אתה בודק הקלטות מהתקופה, כמו של אלן לומאקס, אתה רואה שבחלק גדול מהמקרים הלחנים נשענים על מלודיות שהיו רווחות במשך שנים בגלל פופולאריות כזו או אחרת או רקע תרבותי/חברתי כזה או אחר. השיר למשל My Children Are Seven In Number שהוא שיר מחאה של פועלים, נשען על הנעימה של My Boney Is Over The Ocean, שיר געגועים לחייל שמעבר לים. דוויק

למעלה