החשש הגדול

החשש הגדול

בינתיים נראה שלישראל אין מה לחשוש מפיגוע טרור רצחני כמו זה שהיכה את ארה"ב. החשש הוא שיהיו הרבה נאצים-ישראלים שיקפצו על המציאה (הדם).

אלול

New member
בהחלט......

1.הממשלה כבר הספיקה לחסל שניים נוספים בג´נין ולהרוג עוד 9 במהלך הפעולה הצבאית בג´נין . 2.אמירתו של נשיא ארה"ב שהוא לא יבחין בין הטרוריסטים לבין נותני המקלט/תומכים מתפרשת בציבור הישראלי הכ"כ אומלל כרלוונטית לסכסוך הישראלי פלשתינאי . 3.אין כל דיון מוסרי (למעשה אף פעם לא היה ) בכל הנוגע לשהות בשטחים או למדיניות החיסולים. הישראלי המצוי יתן לזה לגיטימציה בעזרת הטיעון חסר המשמעות המוסרית :הרוסים הורגים בצ´צ´נים והאמריקאים באנ´לא יודע מי . 4.ראוי להוסיף ולחדש למי שזה לא חדש שמדיניות החיסולים הוכחה ככזו שאפילו לא עומדת בפרשנות הלוקה של "הקם להורגך השקם להורגו", מפני שמדיניות זו לא הביאו אפילו לשינוי מגמה בפעילות הטרוריסטית(הפרוש המקורי הוא שרק במקרה של "אני או הוא" מדובר ב"הקם להורגך השקם להורגו" ,ראו ב"אתיקה צבאית" מאת אסא כשר בפרק "חיי אדם") . בכל מקרה ,לאות הערכה למוסריות הישראלית אני מביא אייקון של בית ,כסמל לבתים הריקים מיושביהם,אותם מפציץ צה"ל ו/או הורס ע"י 10 טנקים ודחפור ..... (כמובן רק לאחר ישיבת קבינט ומטבחון שמאשרים את הפעולה המורכבת )

איך יבחינו בנו שאנחנו כל כך יפים?

יש לך רעיון אולי סימן מוסכם שכשהמתאבדים יראו זאת ידעו שאנחנו ליבוביציינים ולא חלילה נאצים ויפסחו עלינו? כמו כן עלינו לשלוח להם מפה מדויקת של ההתנחלויות כי הם מתבלבלים ובאים גם לנתניה ולתל אביב ולנהרייה. הם כל כך התבלבלו עד שהגיעו למגדלי התאומים בארה"ב. אתה חושב שגם שם יש להם תביעות טריטוריאליות ? אחרי שתבעותיהם פה יתמלאו (באדיבותינו) לשביעות רצונם?

אז יש או אין פילוסופים בימין?

אחד ההבלים הברורים בין פילוסופים לאנשים "רגילים" הוא שהראשונים יודעים להבחין בין טענה לדעה. התוכל להבליט את טענתך? ורק כדי למנוע אי-הבנות: טענה היא משפט אחד מכיוון שהיא אומרת מאפיין אחד על דבר אחד או יותר (כל מאפיין נוסף הוא טענה נוספת). היא יכולה להתבסס על הנחות שונות בתנאי שתיגזר מהם בצורה לוגית. טענה טובה היא כזו שמקיימת את התנאי הנזכר ושהנחותיה איתנות. אני יכול להעיד על עצמי שלא מצאתי טענה טובה לימין (על אף שניסיתי במאמצים כנים).

במחשבה נוספת אני מתקשה להקיף

את כל המשפטים שהם טענות. עד כה אני מזהה שני סוגים: האחד, מאפיין (1. השולחן עשוי מעץ 2.הוא אינו צבוע -> לכן השולחן חום) והשני, פעולה (1. הערבים רוצים להשמיד את ישראל 2. רק המשך הכיבוש לא יאפשר לערבים להשמיד את ישראל -> ישראל צריכה להמשיך את הכיבוש). האם אפשר לגשר בין שני הסוגים? ואולי יש טעות בידי?

ניתן לגשר

1. הערבים רוצים להשמיד את ישראל 2. רק המשך הכיבוש לא יאפשר לערבים להשמיד את ישראל 3. ישראל צריכה לפעול כדי להגן על עצמה -> הפעולה שישראל צריכה לעשות היא הכיבוש. כך שאכן ניתן לסכם טענה כך: משפט שמתאר דבר אחד או יותר והוא נגזר בצורה לוגית מהנחות מסוימות.

דעה היא טענה ללא הנחות

למשל ´צריך להמשיך את הכיבוש´. אם אין אפשרות לענות לשאלה ´למה?´, אזי הדעה אינה לגיטימית. אבל ישנם מקרים בהם יש רק מקום לדעות, כגון בהכרעות אי-רציונליות (מוסריות/דתיות)*. אין מקום לשאלה ´אדוני השופט, למה פסקת לנאשם זה 17 חודשים ולא 15?´ *אולי הכרעות אי-רציונליות הן המקרים היחידים בהם דעות הן לגיטימיות.

טענה שעלינו לחיות?

ומה יעזרו לי אלף טענות מול מפגיע אחד? האם ימתין לך עד שתרצה לו את טענותיך? כתבת "אחד ´ההבלים´ הברורים" זה נראה כטעות פרוידיאנית.. כי באמת הכל הבל.. נניח שאין לך טענה לוגית לסיבת קיומך תתאבד? או שמא סבור אתה שדווקא למתאבד יש טענה צודקת? אם כן למה הוא מתאבד?... וכי יש לך טענה לוגית על כל צעד ושעל שאתה עושה? נניח שיבוא מישהו ויצליח להוכיח לך בצורה לוגית ומתוחכמת שביתך הוא לא שלך. תמסור לו את המפתחות? אתה רואה אני לא נדרש לשאלות לוגיות כדי להתקיים. כי הרצון להתקיים חזק יותר מכל טענה! והוא מוסרי מאין כמוהו. זה גם הסיבה למשפט "הקם להורגך השכם להורגו" לכאורה למה? אם הוא בא להורגך נשללת ממנו הזכות לחיות? במה אתה עדיף ממנו?!!!

אלול

New member
"כי הרצון להתקיים חזק יותר מכל ....

..טענה! והוא מוסרי מעין כמוהו" לא יודע מאיפה הבאת את המשפט הזה אבל אני אישית לא מעיר אף שיטה מוסרית שמבוססת על טיעון זה -להפך:אני מכיר הרבה כאלה שמצוות למות במקרים מסוימים!!!!

אלול

New member
עזוב ת´חברה

תכתוב דעה מנומקת והגיונית ונתדיין ביננו. לא תמיד כל אחד מתעניין בכל נושא ,ויכול להיות שלא פיתחנו את הנושא מספיק על מנת שתהינה תגובות

שכחתי את ה-ד´ אך לעולם לא את ד´ ../images/Emo98.gif

משחק מילים דלוח, אבל הייתי חייב
ולעצם העניין, אפציר בך שלא לקבל כמובן מאליו את רצונך להיות ימני. אם אינך גזען ואם אינך לאומן, מדוע אתה נלחם על "זכות" החיילים להתעמר בפלשתינים יום יום? מדוע אתה בוחר בעמדה שמתכחשת למה שקורה בפועל לפלשתינים ומעוותת את המילה ´כיבוש´ להתייחסות לשטחים בלבד ("זה שלנו"). מלבד זאת, לא אוכל להתייחס למה שכתבת. כל מה שעשית זה להציג את הצורך השכלתני בטענות באור מגוחך שנשען ע"י מקרים דמיוניים.

בדיעבד, המילה הבלים בלי ד´ מתאימה

יותר. מאין לך: ימני =גזען =מתעמר בפלשתינים? אין צורך שיהיה כך וכשזה קורה צריך לתקן. המקרים שהצגתי אינם דמיוניים. כל נער בן 17 מתמודד עם שאלות קיומיות. שהם אחד הסיבות להתאבדויות הרבות בגיל הזה. אולי מסיבה זו השמאל כמעט הוביל אותנו להתאבדות קולקטיבית בהיותינו לא בוגרים פוליטית. ע"ע אוסלו. בתלמוד ידועה ההלכה: המוציא מחברו עליו הראיה. כך שמצפוני שקט לגמרי. השטחים אצלנו תודה לאל.ועל הראשונים אנו מצטערים (חוץ מעזה). אתה צודק הם קוראים כיבוש לא רק "לשטחים" אלא גם לתל אביב. ואם אתה בכל זאת מתעקש לטענת הימין, הנה לך: זכותינו לחיות. לכן חזרנו לאדמת אבותינו באשור האו"ם. (לפני שנהיה שמום...) על חלקה גם שלמתי בדמים מרובים. (תרתי משמע). מספק אותך?

סעיף 4 לא כ"כ ברור

האם "השקם להורגו" מחייב תוצאה מסוימת? ´מוסר אמפירי´? גם אם הרעיון מתקבל על הדעת צריך לזכור שאין חוקים בכל הנוגע לבני אדם. ולעצם העניין, אני לא חושב שיש בעיה מוסרית בהריגת מחבלים - אם בעצירתם ישנה סכנה ברורה לחיי אדם. אבל השמאל טועה פעמיים כשהוא מצדיק את זה. טעות אחת היא טביעתו בשפת הימין: מציאות בה צריך לדון בהירגת מחבלים (עדיין) אינה קיימת. אפשר וצריך קודם כל לסיים את הכיבוש. טעות שניה היא בתועלת: המתים הופכים להיות קדושים מעונים, וע"י כך הם מושכים אחריהם עוד יותר אנשים שישמחו ללמוד את תורת הכנת הפצצות או להתפוצץ בעצמם.

שרוןB

New member
אחד ההבלים הברורים בין מתחכם ל

חכם זה שהראשון חייב להראות שהוא כזה!

חבל שאתה עושה זאת בחינם.

אתה יודע כמה כסף קבלה צביה גרינפלד מהגויים! על תפקידה לשתול דיעות תבוסתניות בציבור הדתי?

אלול

New member
אנ י לא בטוח שכל מי שלא חושב כמוך

חושב כך מפני שהגויים הצליחו לפתות אותו בסכום כסף גדול ממה שאתה הצעת
. על כל פנים, אני מבקש ממך שתתייחס ,בכל זאת, באופן ענייני למה שכתבתי .

למעלה