החלטה נכונה

החלטה נכונה

אני מודה שהופתעתי לטובה מפני שלא כל כך האמנתי שזה יהיה פסק הדין. החלטת בית המשפט העליון להשאיר את ילד המריבה אצל ההורים המאמצים היא החלטה נכונה. ההחלטה קובעת שטובת הילד חזקה לפעמים מקשר הדם. היא קובעת באופן תקדימי שילד אינו חפץ דומם שאפשר לנייד אותו מהורה אחד למשנהו. היא קובעת שהורה ביולוגי צריך לשקול היטב אם למסור את ילדו לאימוץ מפני שאחרי כן, אין כבר דרך חזרה. והיא קובעת גם שהורה מאמץ יוכל לישון בשקט מבלי לצפות שיום אחד יקחו ממנו את ילדו. ועכשיו החג הזה יהיה באמת שמח להורים המאמצים.

אלמרה

New member
מה שלא היתה החלטת השופטים - לי זה

היה נראה החלטה כמו להתערב במעשי הבריאה. בלתי אפשרי בכלל להחליט להתערב בתהליך כזה מורכב ומסובך וליבי עם מי שנפגע ובכל מקרה שכזה - הקטין הוא זה שתמיד נפגע.

Gilliana

New member
מסכימה איתך אלמרה

בכל מילה. ואני בכל זאת עדיין חושבת שמקומו של הקטין עם הוריו הביולוגיים, אלא אם כן באמת יש מצב של התעללות ואז זה סיפור אחר לחלוטין...

החלטה קשה, כואבת, אבל אמיצה ונכונה

ההחלטה שנתקבלה הייתה ללא ספק החלטה קשה, כואבת, מורכבת, אבל אמיצה. ליבי עם ההורים הביולוגיים שחייבים לקבל את הכרעת הדין. יחד עם זאת אני חושב שזו היתה החלטה נכונה. הזמן שחלף גם הוא לא הותיר ברירה אחרת. אולי בעתיד אם יקצרו תהליכים ויקבלו החלטה סמוך למועד ההתרחשות, אפשר יהיה למנוע עינוי דין מכולם. אולי גם אז ההחלטה היתה שונה. לי אישית קשה לקבל הורה שמוותר על ילדו שלו. אני חושב שגם הילד כשיתבגר יתקשה לסלוח להוריו הביולוגיים על הנטישה ואפילו שהם חזרו בהם. הוא ימשיך להעדיף לחיות עם הוריו המאמצים שקבלו אותו לחיקם באהבה וללא תנאים.

שילה1

New member
מסכימה עם רואה.וגם..הילד לא "נלקח"

מהוריו ללא סיבה. וילדים הם עולם ומלואו,ולא חפץ. ושוב-חג שמח לכולנו,ולילדינו גם.

pikov

New member
האם קראת את פסק הדין?

כי אם לא קראת, זה גיבוב של מילים. ואם כן קראת, הייתי שמח לראות ציטוט התומך בטיעונך. פסק הדין

שילה1

New member
תודה לך אדוני המורה.סגנונך אינו

לרוחי,על כן אנקוט כדרכם של אחרים בנושא תגובותיך. ואגב,חופש הביטוי כולל גם אותי!

pikov

New member
אכן, אין מתת אל כמו הבורות

מה היית אומרת אם מישהו היה מבקר טקסט ספרותי מבלי שקרא אותו? היית מעירה לי שסגנוני אינו לרוחך. אני גם לא נמנה על "הגרעין הקשה" של 5 הכותבים הקבועים בפורום ובכל זאת, אשאר בחיים. (אם כי לא יאפשרו לי לפתוח שני שרשורים רצופים, כדי שלא יגבה לבבי.) אגב, אלמלא הוספתי לינק לפסק הדין כדי לאפשר לקוראים המעונינים להגיב לפסק הדין ולא לסיפורי התקשורת על פסק הדין, הייתי מצדיק את תגובתך.

אלמרה

New member
pikov הנכבד! אם לא תחדל מהשמצות

אישיות כנגד גולשים כאן - תמצא את עצמך מנודה גם מפורום זה. אגב: אותי אתה יכול להשמיץ כאוות נפשך, לקחתי על עצמי את הגזירה מראש להיות גם מותקף אישית, אך אשמור מכל משמר על שלוותם של הגולשים.

מיי לי

New member
מה נכון בהחלטה הזו?

מקומו הטבעי של הילד הוא אצל הוריו הביולוגיים!!!!!!!! אין טבעי מזה. מאיפה הגרילו את ההחלטה הזו? כל פסק הדין מלא בהסברים פלצניים. המדינה הזו מידרדרת. אנשים במצוקה, עניים ונדכאים לא נחשבים בה. כל ההחלטות הן לטובת העשירים והחזקים. הדבר היחידי שיש לעניים, זה ילדים - וגם אותם לוקחים להם.. בושה למדינה שזו המערכת השיפוטית שלה!!

למעלה