הזנחת קינים

galitoosh100

New member
מה הבעיה עם גרעין בוגר?!

הי, אני גלית מקן רחובות משלחת שומריה... בשנתיים האחרונות היו לנו קומונרים בוגרים וגם שנה הבאה יהיו לנו קומונרים בוגרים. ואני יכולה להגיד שבשנתיים האחרונות היו לנו קומונרים מצויינים. קומונרים בוגרים בהחלט שונים מיג'מלים שהכל חדש להם, אבל אין עם זה שום בעיה, ההפך, הקן שלי גדל משמעותית בשנתיים האחרונות (מ 10 חניכים ל 50....) וכל אזור שפלה יהי עם קומונרים בוגרים שנה הבאה ורובו הוא קנים עירוניים. אז לא נראה לי שלהנהגה או למישהו יש בעיה עם קנים קיבוציים ובגלל זה שולחים לכם בוגרים. ההפך. שולחים בוגרים כדיי לחזק את הקן בדרך כלל כי הם עם יותר ניסיון. קיצר, דיי להתמרמר! זה לא משנה אם זה גרעין בוגר או יג'מלים! מה זה חשוב זה מי האנשים ויש אנשים אדירים גם שם וגם שם! זהו. שתיהי לכם שנה מוצלחת :)

בואו נסכם

שקודם כל לא באתי בתענות לאף אחד. [לא כאן לפחות] באתי כדי לשתף את מירמורי הרב. בואו גם נסכם שאפאחד, לפחות פה לא באמת יודע על הבעיות של עינות אז פשוט שתפו פעולה עם המרמור..=] נ.ב- אנחנו לא שותקים, לא שתקנו ולא נשתוק, ובאמת הסיכויים לי"גמלים עולים..=] נ.ב #2- יש קן ברחובות?!?!? זה כמו הקן בכרמיאל, מישהו יום אחד המציא. סתםסתםסתם.

תובל ה

New member
לא רוצים רחובות במשלחת!!!!!!!!! (כפיים)

או בכלל בשומר הצעיר.... או בכלל בכלליות=]

LLiorklein

New member
אין כזה דבר קן רחובות! זאת המצאה!

רחובות חור, אבל בכל זאת שיר, תקראי את מה שכתבתי למעלה :]

ניראה לי שקצת פיספסתם אותי

אני יודעת מה בדיוק גרעין בוגר אומר, ומה היתרונות והחסרונות. אבל עיינות ירדן זה באמת קן שונה, והתפקיד של המקקים בו הוא לא דווקא מה שאתם רגילים... נכון שבהרבה דברים גרעין בוגר יעזור אבל בהמון גם יחסר. נכון לעכשיו אנחנו פועלים בשביל לקבל י'גמלים לשנה הבאה. מה שעיצבן אותי וכניראה לא הבהרתי את זה, שלפני שנתיים[שהקן היה על סף קריסה] הייתה הבטחה ישירה, מההנהגה לקן היקר שלנו שבעוד שנתיים[השנה שבאה עלינו לטובה] יבואו גרעין של י"ג הקן שלנו יכול בקלות להפוך לקן בין החזקים בתנועה ההולכת ומתפוררת שלנו עם 300 חניכים בקלות. בכל מקרה, תודה לכולם, ולפחות הכנסתי חיים לפורות שלכם. ושוב אני יחזור, אין קן ברחובות. פיס אנד לאב אחי.

זה יפה מאוד שדברים הובטחו...

אבל מה לעשות שהמשלחת פיצפונת?? אין מה לעשות...

LLiorklein

New member
דווקא יש הרבה מה לעשות

על זה שיש משלחת של 16 איש לאיזור דרום שיש בו 4-5 קנים, שמעת?! עם כל הכבוד ל-"לקן ערד יש פוטנציאל"... כלומר, שאם לא הבהרתי את עצמי, חלק מהקנים באיזור דרום, 2-3 מתוכם, יהיו עם 4 קומונרים!!!!!!!! שזה דבר בהחלט לא הגיוני, כשיש קן כמו עיינות ירדן או גם אנחנו (יבנה) שלא ישלחו אליו י"ג בשנה הבאה בדיוק כמו כל איזור שפלה. אני לא רואה פה הגיון, את יכולה להראות לי את האור בקצה המנהרה?..

konda

New member
להירגע עם אזור דרום

באזור דרום יש כיום 8 קינים (מבואות הנגב, מעלה הבשור, שיקמה, ב"ש רמות, ב"ש מרכז, אשקלון אפרידר, אשקלון עתיקות, ערד ובקרוב עוד), אני מקווה זה לא היה כל כך קל "להעלים" 4 קנים מהמפה. ואני באמת לא מבין מה את/ה רוצה כי אזור דרום גם ככה מכוסה היום על ידי שני פרקי משימה של שכבת אחווה. עכשיו אם ניקח את פרקי המשימה האלו, ניקח את הבוגרים שהולכים לפעול בשפלה אז כנראה שנשאר באמת עם 4 קנים בדרום ועוד 4 בשפלה. את מי אחנו יכולים להאשים בכך! רק את עצמנו, חברי תנועת השומר הצעיר בטח לא הבוגרים שבאים לנהל את הקינים. רן

LLiorklein

New member
אבל בכל זאת

אני יודע שיש 8 קינים באיזור דרום, אבל מתוכם 4 בפרק משימה , כמו שאמרת. אבל זה נשמע לך הגיוני, שבמשלחת של 100 איש, ישלחו 16 לאזור דרום? שיתפעל 4 קינים? לא כדאי לשלוח לשם גרעין של 12? או 10? זה כבר לא החלטה שלנו, אלא של ההנהגה בלבד, ואם לא הבנת, אני לא מאשים את הבוגרים בכלל, להפך, שיבושם להם. ועם כל זאת, שולחים 4 קומונרים (י"ג!!!!) לקן אחד באזור דרום, לנו שולחים שנה הבאה 2 בוגרים. תראה לי פה את ההיגיון. תודה מראש.

מעיינש0

New member
רחובות אימפריההההההההה

רק שתדעו כולם שקן רחובות הוא הקן העירוני הכי ותיק בעולם! [חגג 79 השנה...] אז שלא תעזו להעליב אותו.. ותובל - שתוק. -.-

למעלה