ההודעה של פרוטליקס

מצב
הנושא נעול.

voguemaster

New member
זה לא נכון להתייחס לזה כך

תגובה ל-cracked
לדעתי (הטכנית), מי שסוחר במניות אסור לו להתעמק ולחקור את הביזנס של הפירמות כי זה מכניס לתהליכי קבלת ההחלטות שלו שיקולים לא רלוונטיים.
ואגב, אתה כבר מוכן נפשית ל-3.60?...
זה לא נכון להתייחס לזה כך
מכיוון שמה שמניע את מחירי המניות הם, בגדול, שני דברים עיקריים: היכולת של החברה והפופולריות של המניה (או האפקט הפסיכולוגי/סנטימנט, איך שתרצה לקרוא לזה). הטכני גם נכנס למערכת השיקולים ולכן גם משפיע על מחירי המניות, ממש כמו נבואה שמגשימה את עצמה אבל לעניות דעתי באפקט פחות חזק משני הדברים שציינתי קודם. ועדיין, יש בו הרבה מן האמת וגם דברים מופרכים. בלי קשר, אף שיטה לדעתי לא מחזיקה מים לבדה ושום שיטה לא מסוגלת לחזות אירועים לא צפויים, מתוקף היותם לא צפויים
.

voguemaster

New member
אין ממש פיתרון לגז עצבים

אם זה נגד גז עצבים
אז הלקוחות הם פיקוד העורף, צבא ארצות הברית, ....
אין ממש פיתרון לגז עצבים
הדרך היחידה היא למנוע מהחולירות להיקלט ברצפטורים של המערכות השונות בגוף. אין כ"כ דרך לפרק קשר שנוצר באופן מלאכותי (עד כמה שזכור לי מקורס אב"כ
). הבעיה היא שבשביל להגן על עצמך מגז עצבים במקרה שנפגעת אתה צריך להזריק לעצמך לפני שנפגעת ופה יש בעייתיות.

voguemaster

New member
חוץ מזה

אין ממש פיתרון לגז עצבים
הדרך היחידה היא למנוע מהחולירות להיקלט ברצפטורים של המערכות השונות בגוף. אין כ"כ דרך לפרק קשר שנוצר באופן מלאכותי (עד כמה שזכור לי מקורס אב"כ
). הבעיה היא שבשביל להגן על עצמך מגז עצבים במקרה שנפגעת אתה צריך להזריק לעצמך לפני שנפגעת ופה יש בעייתיות.
חוץ מזה
גז עצבים VX הורג מהר מדי, כלומר, האדם המותקף לעולם לא יוכל להציל את עצמו אם הוא נחשף לכמות קטלנית. לצורך העניין, הקצה של מבחנה שמלא בגז הזה (בצורתו הנוזלית) יכול להרוג עד 3000 אנשים ככה בכיף... חומר מסריח

lernery

New member
זה לא נכון

אין ממש פיתרון לגז עצבים
זה לא נכון
הבעיה המרכזית בגז עצבים היא השפעה על רצפטורים מסויימים שנמצאים בעיקר בלב ובשרירים שמשמשים לנשימה. האנזים המדובר הוא זה שגז העצבים בעצם פוגע בו. הזרקה שלו למחזור הדם תהווה מטרה חלופית לגז העצבים ותוכל להסיט אותו מהפגיעה באנזים שנמצא בסינפסות שבהן מתרחשת הפגיעה. מעבר לזה, גז עצבים פועל בצורה לא מאוד מהירה, ולכן זה יכול להועיל גם זמן-מה לאחר הפגיעה. חוץ מזה, אולי האנזים יכול להגיע באיזו דרך מסתורית גם לסינפסות ממש (למרות שלא נראה לי) ולהחליף את האנזים שנפגע.

lernery

New member
אני ארחיב עוד טיפה

זה לא נכון
הבעיה המרכזית בגז עצבים היא השפעה על רצפטורים מסויימים שנמצאים בעיקר בלב ובשרירים שמשמשים לנשימה. האנזים המדובר הוא זה שגז העצבים בעצם פוגע בו. הזרקה שלו למחזור הדם תהווה מטרה חלופית לגז העצבים ותוכל להסיט אותו מהפגיעה באנזים שנמצא בסינפסות שבהן מתרחשת הפגיעה. מעבר לזה, גז עצבים פועל בצורה לא מאוד מהירה, ולכן זה יכול להועיל גם זמן-מה לאחר הפגיעה. חוץ מזה, אולי האנזים יכול להגיע באיזו דרך מסתורית גם לסינפסות ממש (למרות שלא נראה לי) ולהחליף את האנזים שנפגע.
אני ארחיב עוד טיפה
מה שקורה הוא כזה - יש סינפסה - לצורך העניין תסתכל על זה כצלחת - שבה משתחרר מדי פעם אצטיל כולין ומשמש להעברת מידע מצד אחד של הסינפסה לצד השני שלה. אצטילכולניסטראז הוא אנזים שמפרק את האצטיל כולין אחרי שהוא השתחרר והעביר את המידע. אם הוא לא עושה את זה, אז האצטיל-כולין נשאר שם בסינפסה וממשיך לשדר את המידע הזה. במידה למשל והמידע המדובר הוא הוראה לשריר הסרעפת להתכווץ, היא תתכווץ ותתכווץ ולא תרפה, ותהליך הנשימה לא יוכל להתרחש -> הבן אדם ימות. גז העצבים נקשר בצורה בלתי הפיכה לאנזים הזה, כלומר, כל מול' שנקשר אליה גז עצבים יוצאת מהמערכת. אבל, אם נצליח באורח פלא לשים מול' אחרות של אנזים במקום אלו שהתקלקלו, פירוק האצטיל-כולין יוכל להימשך והבן אדם יינצל. לא ברור לי איך אצטילכולין מגיע דרך הדם לסינפסות, שהן נמצאות במקרה הזה בעיקר בין עצב לשריר (אולי הוא יכול להגיע, זה פשוט נשמע לי קצת מוזר). אבל, אם זה עבד בחיות, אני מניח שזה גם עובד בבני אדם. ואם אתה כבר יודע מה זה רצפטור אז - בדרך כלל הבעיה בתרופות היא שתרופה משפיעה על רצפטור מסויים, שיכול להשתנות מאוד בין בן אדם לבעל חיים, ובנוסף - יש אלפי רצפטורים בגוף - ייתכן שלבן אדם יהיו רצפטורים מסויימים שגם מתאימים לתרופה ויגרמו לתופעות לוואי, ולחיה לא יהיו, ואז זה לא יגיד הרבה. במקרה המדובר - סינפסה, אצטיל-כולין ואצטיל-כולינסטראז זה קונספט מאוד פרימיטיבי, ובכל מקרה זה אנזים שתפקידו לפרק מולקולה, ולא מולקולה שתפקידה להיקשר לרצפטור -> כלומר, האנזים החילופי לא נקשר לאף רצפטור בגוף ולא מפעיל שום דבר -> אין תופעות לוואי כתוצאה מקישור לרצפטורים לא רצויים (יכולות להיות תופעות לוואי אחרות כתוצאה מהזרקת חלבון לדם, אבל הן אמורות להיות דומות אצל בני אדם ובעלי חיים. השוני המרכזי הוא ברצפטורים)

מצב
הנושא נעול.
למעלה