הדרך הכי טובה להצללת גג חם

• פותח הנושא ursh
  • פורסם בתאריך

ursh

Member
גג פרטי כ-60 מ"ר ,עם ירעות ביטומניות בנות כחצי שנה, ועדיין הבית מקרין חום בלילה,
ואני מחפש רעיון הכי פשוט להקטנת טמפ` הגג ,קבלתי המון רעיונות ואין לי מושג מה ישים ומה לא?
1. למלא את הגג בקרטונים של טלוויזיות עם הקלקר שנמצא בתוכן.
2. לאטום את פתחי הניקוז ולשים כמה ממטרות או טפטפות שישמרו על גג רטוב ולח. או לשקול צמחייה נמוכה על הגג.
3. דשא סינטטי,
4. יריעות אלומיניום שיהיו כמעט כמו מראה, או משטחי קלקר שעליהם משקל שלא יעופו.
5. יריעות הצללה מכסות את כל הגג בצורה של אוהל משולש שווה שוקיים ,שמרכזו בגובה 30 סמ, והשוליים בגובה אפס?

כמובן שאשמח לכל רעיון ישים לקירור הגג?

גג פרטי כ-60 מ"ר ,עם ירעות ביטומניות בנות כחצי שנה, ועדיין הבית מקרין חום בלילה,
ואני מחפש רעיון הכי פשוט להקטנת טמפ` הגג ,קבלתי המון רעיונות ואין לי מושג מה ישים ומה לא?
2. לאטום את פתחי הניקוז ולשים כמה ממטרות או טפטפות שישמרו על גג רטוב ולח. או לשקול צמחייה נמוכה על הגג.
3. דשא סינטטי,
5. יריעות הצללה מכסות את כל הגג בצורה של אוהל משולש שווה שוקיים ,שמרכזו בגובה 30 סמ, והשוליים בגובה אפס?

מה לגבי פנאלים סולריים? זו השקעה שמחזירה את עצמה אחרי 8-10 שנים ועל הדרך תקבל בונוס הצללה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
3. דשא סינטטי,

אז ככה.
א. קראתי הכל, ויש לי כמה הערות.
ב. לדעתי, כמעט אף רעיון לא נראה לי, אבל יש לי כמה הערות ותוספות...
ג. כל דבר שתניח על הגג (עם או ללא משקולות), יצריך תחזוקה. קרטונים עם קל-קר.. קל-קר כשלעצמו... משקולות... וכל אלה, יעצרו את תנועת המים בחורף ובין כל מה שיישאר על הגג יצטבר גם לכלוך, עלים יבשים ואפילו שאריות חלקיקים, שבמצטבר ייאספו לשכבת "אדמה" של ממש. וכשיגיע החורף ותרצה לפנות את כל ההפרעות, אתה תיווכח שנכנסת במשך חודשי הקיץ לשדה מוקשים שיהיה לך קשה מאד לפנותו בפועל. לכן, צבירת "מגינים" בעלי נפח על הגג היא רעה. נקודה. לכן, אחרי שבמהלך קיץ אחד אתה אולי תיהנה ל"קירור כלשהו"... לא תעז לנסות זאת בשנית. אז כדאי שתחסוך זאת מעצמך גם מראש... אה. וקל-קר גם נהרס מקרינת השמש, ובמהלך חודשי הקיץ הוא גם יתחיל להתפורר ולשחרר חלקיקים מטעמו לכל הסביבה. אז... למה זה טוב בדיוק?
ד. ממטרות זה נחמד ולא צריך לאטום את פתחי הניקוז. אפשר להתקין טיימר מחזורי שמופעל החל משעות הבוקר ונעצר בערב, ולהפעיל את ההמטרה לפרקי זמן של כחצי דקה המטרה בכל 10 דקות עד רבע שעה. נראה לי שזה יספיק. רעיון לגמרי לא רע, אלא שזה יגדיל לך "קצת" את חשבון המים, וכשאתה תתקין את הממטרות, יהא עליך גם לדאוג ל"כיסוי נכון" של כל שטח הגג. אבל זה לא חייב להיות ממש ממטרות. יש "ביזבזים" ויש מתזים. אפשר לבחור את הדרך הנכונה לצורך זה. נידוף אחיד של מים הוא בהחלט פתרון יעיל.
ה. חלילה דשא סינתטי. זה חומר שבחום הוא משחרר גזים רעילים. הוא מסריח והוא (להבדיל מדשא חי) דווקא אוגר חום ומקרין חום לסביבתו. כמנהל פורום הגינון, ההמלצה הגורפת היא להימנע ככל האפשר מלהשתמש ב"מוצר" זה.
ו. אז למה יריעות? ומה יחזיק אותן על הגג? ולמה שהשמש והרוח לא יפוררו אותן ויעיפו אותן לכל עבר? לא רעיון טוב. אבל? יש חומר שניתן למריחה על הגג והוא מכיל חלקיקי אלומיניום. צבעו אפרפר והוא באמת דוחה קרינת שמש חמה. איני וזכר את שמו ולא בא לי כרגע לחפש, אבל מניסיון, בעבר מרחתי גג בחומר הזה, והוא עשה עבודה. אין כאן שום צורך בתחזוקה, ומדי מספר שנים, יש לחזור ולמרוח. זה חומר שמחזיק מעמד לפחות 2 קייצים ואולי יותר. שווה.
ז. ושיתחמם הגג... אם התקרה בבית היא מספיק גבוהה, ואם לא מטריד אותך לבצע ציפוי דקורטיבי מתחתה, תוכל לבנות קונסטרוקציה, ולהניח בתוכה "מזרוני" קל-קר או מזרונים ממולאים ב-ורמיקוליט, שזה חומר מבודד מעולה. ציפוי שיכסה זאת ו"יקשט" את התקרה, ואתה מסודר לשנים רבות.
ח. רעיון החווה הסולארית גם הוא רעיון יעיל. קרינת השמש תהפוך לחשמל, אתה תיהנה מ"בונוס" והגג יתחמם הרבה פחות. רק שצריך לזכור, שאת "שמשות" הקולטים יש לנקות מדי כמה ימים, כדי שיעילותם לא תפחת בשל הצטברות האבק. מומלץ לשטוף בעזרת מים מזוקקים, שכן מי ברז יותירו עם הזמן שכבת אבנית שגם היא תפריע לקולטים לבצע את עבודתם היעילה... שוב: חומר למחשבה...
ט. אם אתה אוהב לשבת על הגג וליהנות מרוחות וצל כאחד, תוכל להתקין רשת הצללה כסופה בעלת צפיפות טובה, ואז תהיה לך "סוכה" לשבת, לשחק קלפים, לקרוא ספרים, לעשן גראס או ליהנות משיזוף רך. מה שבא לך... אז "בנה לך סוכה" אם זה נחמד עבורך ואם השכנים לא ילינו שכיערת מאד את הגג. תרצה? תפרק בחורף. לא תרצה? תשאיר. למי אכפת... עד שהניילון יתחיל להתפורר אחרי 2-3 שנים.
אשמח אם תשתף...

ursh

Member
אז ככה.
א. קראתי הכל, ויש לי כמה הערות.
ב. לדעתי, כמעט אף רעיון לא נראה לי, אבל יש לי כמה הערות ותוספות...
ג. כל דבר שתניח על הגג (עם או ללא משקולות), יצריך תחזוקה. קרטונים עם קל-קר.. קל-קר כשלעצמו... משקולות... וכל אלה, יעצרו את תנועת המים בחורף ובין כל מה שיישאר על הגג יצטבר גם לכלוך, עלים יבשים ואפילו שאריות חלקיקים, שבמצטבר ייאספו לשכבת "אדמה" של ממש. וכשיגיע החורף ותרצה לפנות את כל ההפרעות, אתה תיווכח שנכנסת במשך חודשי הקיץ לשדה מוקשים שיהיה לך קשה מאד לפנותו בפועל. לכן, צבירת "מגינים" בעלי נפח על הגג היא רעה. נקודה. לכן, אחרי שבמהלך קיץ אחד אתה אולי תיהנה ל"קירור כלשהו"... לא תעז לנסות זאת בשנית. אז כדאי שתחסוך זאת מעצמך גם מראש... אה. וקל-קר גם נהרס מקרינת השמש, ובמהלך חודשי הקיץ הוא גם יתחיל להתפורר ולשחרר חלקיקים מטעמו לכל הסביבה. אז... למה זה טוב בדיוק?
ד. ממטרות זה נחמד ולא צריך לאטום את פתחי הניקוז. אפשר להתקין טיימר מחזורי שמופעל החל משעות הבוקר ונעצר בערב, ולהפעיל את ההמטרה לפרקי זמן של כחצי דקה המטרה בכל 10 דקות עד רבע שעה. נראה לי שזה יספיק. רעיון לגמרי לא רע, אלא שזה יגדיל לך "קצת" את חשבון המים, וכשאתה תתקין את הממטרות, יהא עליך גם לדאוג ל"כיסוי נכון" של כל שטח הגג. אבל זה לא חייב להיות ממש ממטרות. יש "ביזבזים" ויש מתזים. אפשר לבחור את הדרך הנכונה לצורך זה. נידוף אחיד של מים הוא בהחלט פתרון יעיל.
ה. חלילה דשא סינתטי. זה חומר שבחום הוא משחרר גזים רעילים. הוא מסריח והוא (להבדיל מדשא חי) דווקא אוגר חום ומקרין חום לסביבתו. כמנהל פורום הגינון, ההמלצה הגורפת היא להימנע ככל האפשר מלהשתמש ב"מוצר" זה.
ו. אז למה יריעות? ומה יחזיק אותן על הגג? ולמה שהשמש והרוח לא יפוררו אותן ויעיפו אותן לכל עבר? לא רעיון טוב. אבל? יש חומר שניתן למריחה על הגג והוא מכיל חלקיקי אלומיניום. צבעו אפרפר והוא באמת דוחה קרינת שמש חמה. איני וזכר את שמו ולא בא לי כרגע לחפש, אבל מניסיון, בעבר מרחתי גג בחומר הזה, והוא עשה עבודה. אין כאן שום צורך בתחזוקה, ומדי מספר שנים, יש לחזור ולמרוח. זה חומר שמחזיק מעמד לפחות 2 קייצים ואולי יותר. שווה.
ז. ושיתחמם הגג... אם התקרה בבית היא מספיק גבוהה, ואם לא מטריד אותך לבצע ציפוי דקורטיבי מתחתה, תוכל לבנות קונסטרוקציה, ולהניח בתוכה "מזרוני" קל-קר או מזרונים ממולאים ב-ורמיקוליט, שזה חומר מבודד מעולה. ציפוי שיכסה זאת ו"יקשט" את התקרה, ואתה מסודר לשנים רבות.
ח. רעיון החווה הסולארית גם הוא רעיון יעיל. קרינת השמש תהפוך לחשמל, אתה תיהנה מ"בונוס" והגג יתחמם הרבה פחות. רק שצריך לזכור, שאת "שמשות" הקולטים יש לנקות מדי כמה ימים, כדי שיעילותם לא תפחת בשל הצטברות האבק. מומלץ לשטוף בעזרת מים מזוקקים, שכן מי ברז יותירו עם הזמן שכבת אבנית שגם היא תפריע לקולטים לבצע את עבודתם היעילה... שוב: חומר למחשבה...
ט. אם אתה אוהב לשבת על הגג וליהנות מרוחות וצל כאחד, תוכל להתקין רשת הצללה כסופה בעלת צפיפות טובה, ואז תהיה לך "סוכה" לשבת, לשחק קלפים, לקרוא ספרים, לעשן גראס או ליהנות משיזוף רך. מה שבא לך... אז "בנה לך סוכה" אם זה נחמד עבורך ואם השכנים לא ילינו שכיערת מאד את הגג. תרצה? תפרק בחורף. לא תרצה? תשאיר. למי אכפת... עד שהניילון יתחיל להתפורר אחרי 2-3 שנים.
אשמח אם תשתף...
היי משה תודה על ההשקעה והסבלנות.
אציין כמה דברים חשובים שלא ציינתי, מדובר בבית פרטי ישן מאוד קומה אחת, (אעלה תמונה לגג יש אבן שפה של כ-10 ס"מ ) ,
אני גר שם בשכירות זולה ,ובתמורה אני לקחתי על עצמי שפוצים ותחזוקה שלא נגמרת ..
לכן מחפש פתרון זול ופשוט .. כך שלוחות סולריים לא באים בחשבון ,והגג כולו 60 מ"ר .
בנוגע לרשתות הצללה למדתי מקריאה ,שיש אחוזי צל שכל רשת נותנת , ודווקא רשתות כהות (לך תבין) כך הרשת השחורה נותנת הכי הרבה 90%
והאלומינט פחות משום מה?

ג. אכן נשמע שיש כאן הרבה מכשולים ואוותר בשל כך..
ד. המחשבה במים על הגג הייתה ,שמים זולים מחשמל המזגן, ואם אצליח לשמר גג לח ולא הרבה מעבר, כדי גם לצנן וגם להחזיר את קרני השמש,
האם לדעתך ניתן להגיע לכך, ומהי הדרך הכי טובה לשם כך?
ה. דשא ירד מהפרק.
ו. יריעות מגיעות עם טבעות כל חצי מטר ואני יכול לקבע ואפילו לצאת משולי הגג ולהצמידם לקירות החיצונים.
- אמרת שיש חומר שניתן למרוח על הגג ,לא מכיר ,זוכר מה השם או מה לחפש?
ז, הבית ישן ,וכנראה עם בידוד אפס, וגם חדרים שאינם בשמש פולטים חום מהערב.. כך שבידוד התקרה מבפנים (נהדר) אבל לא בטוח שיתאים לדירה הזו.
ח. כפי שאמרתי לא כלכלי במקרה שלי.
ט. רעיון הסוכה מקסים אך אני חושש שיש בעיית רוחות ויש חשש שסוכה קלה תעוף ברוח הרבה לפני היריעות..

- אפרופו מנהל קבוצת גינון ,מה דעתך אופציית צמחייה על הגג?

שוב תודה ואשמח לתגובתך ובכל של משתתף, חוכמת ההמונים מלמדת כאן.

קבצים מצורפים

• WhatsApp Image 2021-11-16 at 10.25.44 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-16 at 10.25.44 (2).jpeg
    KB 132.2 · צפיות: 5
נערך לאחרונה ב:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
היי משה תודה על ההשקעה והסבלנות.
אציין כמה דברים חשובים שלא ציינתי, מדובר בבית פרטי ישן מאוד קומה אחת, (אעלה תמונה לגג יש אבן שפה של כ-10 ס"מ ) ,
אני גר שם בשכירות זולה ,ובתמורה אני לקחתי על עצמי שפוצים ותחזוקה שלא נגמרת ..
לכן מחפש פתרון זול ופשוט .. כך שלוחות סולריים לא באים בחשבון ,והגג כולו 60 מ"ר .
בנוגע לרשתות הצללה למדתי מקריאה ,שיש אחוזי צל שכל רשת נותנת , ודווקא רשתות כהות (לך תבין) כך הרשת השחורה נותנת הכי הרבה 90%
והאלומינט פחות משום מה?

ג. אכן נשמע שיש כאן הרבה מכשולים ואוותר בשל כך..
ד. המחשבה במים על הגג הייתה ,שמים זולים מחשמל המזגן, ואם אצליח לשמר גג לח ולא הרבה מעבר, כדי גם לצנן וגם להחזיר את קרני השמש,
האם לדעתך ניתן להגיע לכך, ומהי הדרך הכי טובה לשם כך?
ה. דשא ירד מהפרק.
ו. יריעות מגיעות עם טבעות כל חצי מטר ואני יכול לקבע ואפילו לצאת משולי הגג ולהצמידם לקירות החיצונים.
- אמרת שיש חומר שניתן למרוח על הגג ,לא מכיר ,זוכר מה השם או מה לחפש?
ז, הבית ישן ,וכנראה עם בידוד אפס, וגם חדרים שאינם בשמש פולטים חום מהערב.. כך שבידוד התקרה מבפנים (נהדר) אבל לא בטוח שיתאים לדירה הזו.
ח. כפי שאמרתי לא כלכלי במקרה שלי.
ט. רעיון הסוכה מקסים אך אני חושש שיש בעיית רוחות ויש חשש שסוכה קלה תעוף ברוח הרבה לפני היריעות..

- אפרופו מנהל קבוצת גינון ,מה דעתך אופציית צמחייה על הגג?

שוב תודה ואשמח לתגובתך ובכל של משתתף, חוכמת ההמונים מלמדת כאן.
אוי אתה "מספר"...
היית אומר מראש שזה בשכירות ולא שלך ואין לך גם כוונות להשקעה לטווח ארוך.
אז לדעתי, מה שנשאר על הפרק זה רשת הצללה עם או ללא סוכה או מריחה בחומר דוחה קרינה.

ai27

Well-known member
הקרטונים יהרסו בגשם הראשון, יסתמו את המרזב, והגג יהפך למפגע תבואתי
זה יגרום ללחות בכל הבית. איטום איכותי ברמה גבוהה מוודא שהצפה של 3 ימים לא תגרום ללחות, אתה מדבר על הרבה מעבר לזה.
זה גם המון מים.
צמחיה נמוכה - תהרוס את האיטום - שורשים שיחדירו מים לכל הבית.
3. דשא סינטטי,
נשמע רעיון מעולה (הדשא מתחמם מאוד בצהרים, אבל מרחיק את החום מהבית, והופך את הגג לנעים ונגיש בערב ובבוקר)
גם זה רעיון מעולה
אבא שלי עושה את זה בגג - אבל לא בצורה של משולש.
בשוליים הוא קצת מעל גובה המעקה (כדי שפקחים לא ידפקו לו דוחות), ומצד שני יש רוח שמפנה אוויר חם
ובהמשך עולה בהדרגה.
במפרץ חיפה יש מתפרת ברזנטים "הכל לים" שהכינה לו יריעות לפי המידה של הגג.
בידוד טוב?

רוני1955

Active member
מכל הרעיונות שכתשת כאן, היחידה ההגיונית זה לוחות קלקר עם משקל עליהם שלא יעופו. בדרך כלל המשקל שמיישמים בשיטה הזו, זה חצץ.

ursh

Member
תודה על הרעיון של החצץ..
בעקבות הרעיון שלך אולי בכלל אשאיר את זה גם לחורף, וזה יחסוך לי הרבה עבודה, מה דעתך?

חן 1111

Active member
אני הייתי הולך על רשת הצללה. הכי פשוט וזול. החיסרון שצריך לפרק את זה בחורף.
עוד פיתרון (לא לטווח קצר) זה לבנות מעל הגג מסגרת עם רשת דלילה ולגדל גפן או צמח מטפס דומה שייצור סוכה מעל הגג. היתרון שזה מצל בקיץ ובחורף העלים נושרים והבית מתחמם. החיסרון שצריך בסוף העונה לנקות את העלים שנושרים.

רוני1955

Active member
אני הייתי הולך על רשת הצללה. הכי פשוט וזול. החיסרון שצריך לפרק את זה בחורף.
עוד פיתרון (לא לטווח קצר) זה לבנות מעל הגג מסגרת עם רשת דלילה ולגדל גפן או צמח מטפס דומה שייצור סוכה מעל הגג. היתרון שזה מצל בקיץ ובחורף העלים נושרים והבית מתחמם. החיסרון שצריך בסוף העונה לנקות את העלים שנושרים.
לגבי רשת הצללה, זה בתנאי שמקבעים אותה בצורה כזו שלא יפגע האיטום. אני הייתי נמנע מזה בכלל, גם בגלל הבעיה של רוחות בחורף.
לגבי הגפן. גם כאן אני רואה כמה בעיות עתידיות, כמו למשל עלים שיסתמו את המרזבים, דבורים בשפע, השקייה, וחבית גדולה מלאה אדמה שצריכה גם דישון שיהיה לגפן מאיפה לצמוח.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לגבי רשת הצללה, זה בתנאי שמקבעים אותה בצורה כזו שלא יפגע האיטום. אני הייתי נמנע מזה בכלל, גם בגלל הבעיה של רוחות בחורף.
לגבי הגפן. גם כאן אני רואה כמה בעיות עתידיות, כמו למשל עלים שיסתמו את המרזבים, דבורים בשפע, השקייה, וחבית גדולה מלאה אדמה שצריכה גם דישון שיהיה לגפן מאיפה לצמוח.
נו באמת... בפורום הגינון, שאותו אני מנהל אגב, נכתב רבות על צמחים גדולים שנמצאים על הגג...
א. זה מכביד על נקודה קבועה, ולפחות במרפסות, אסור להניח יותר מ-150 ק"ג על 1 מ"ר.
ב. גפן הוא נשיר, והוא מתחיל לאבד עלים כבר לפני תום תקופת החום.
ג. לא תקטוף את הענבים? יבואו דבורים וצרעות על הפרי הנרקב... בעיה.
ד. ככל שהבניין גבוה יותר, מגיעות לגג רוחות חזקות, שתפגענה בצמחים. זה לא גידול "גינתי" וההבדל הוא גדול.
ה. ככל שהגפן יגדל, משקלו של המיכל יעלה, ושוב סיפור של משקל עודף.
ולסיכום, זהו רעיון גרוע.

חן 1111

Active member
נו באמת... בפורום הגינון, שאותו אני מנהל אגב, נכתב רבות על צמחים גדולים שנמצאים על הגג...
א. זה מכביד על נקודה קבועה, ולפחות במרפסות, אסור להניח יותר מ-150 ק"ג על 1 מ"ר.
ב. גפן הוא נשיר, והוא מתחיל לאבד עלים כבר לפני תום תקופת החום.
ג. לא תקטוף את הענבים? יבואו דבורים וצרעות על הפרי הנרקב... בעיה.
ד. ככל שהבניין גבוה יותר, מגיעות לגג רוחות חזקות, שתפגענה בצמחים. זה לא גידול "גינתי" וההבדל הוא גדול.
ה. ככל שהגפן יגדל, משקלו של המיכל יעלה, ושוב סיפור של משקל עודף.
ולסיכום, זהו רעיון גרוע.
א. כמו שדוד שמש ומזגן עומדים על הגג, כך גם עציץ גדול יכול לעמוד עליו. לחילופין אפשר לגדל אותה מהקרקע, זה רק ייקח יותר זמן עד שהיא תגיע לגובה של 6 מטר.
ב. נכון, נדרשת אחזקה. אבל זה לא נורא. מה שהכי חשוב זה לנקות את הגג מעלים בתחילת החורף אחרי שכולם נשאו. בחורף הגפן ערומה ואין יותר נשירה.
ג. אם יש גישה לגג אז קוטפים את הענבים. אם לא, מה אכפת לך שיהיו דבורים על הגג?
ד. רוחות זה בחורף ואז הגפן ערומה ולא ממש פגיעה לרוחות.
ה. הרעיון הוא שמכינים מסגרת, כמו פרגולה, והגפן מטפסת עליה. כשהיא גדולה המשקל שלה מתחלק על המסגרת ועל כל העמודים שלה.
היתה לי סככה כזאת במרפסת ולא זוכר שום בעיות כאלו.
אגב, לא חייבים גפן עם ענבים. אפשר עם מטפסים אחרים. גפנית, פסיפלורה...

חן 1111

Active member
ברור שמורידים את הרשת לקראת החורף. גם בגלל הרוחות וגם בגלל שבחורף רצוי שהשמש תחמם את הבית.
לגבי הגפן, הכל נכון כמו שזה נכון לכל גינה פרטית. לגבי השקיה ודישון, תלוי כמובן בגישה לגג, אבל אפשר לארגן את זה עם צינור וטפטפות. לא סיפור מסובך ולא יקר.

ursh

Member
איזו רשת היית בוחר ,הבנתי שיש כל מיני רמות של סינון קרינה? והאם היית הולך על יריעה אחת גדולה או כמה
יריעות שיהיה מקום לרוח ויציאת אוויר חם?
רעיון מעניין הגפן ... איפה היית שותל על הגג או למטה?

חן 1111

Active member
איזו רשת היית בוחר ,הבנתי שיש כל מיני רמות של סינון קרינה? והאם היית הולך על יריעה אחת גדולה או כמה
יריעות שיהיה מקום לרוח ויציאת אוויר חם?
רעיון מעניין הגפן ... איפה היית שותל על הגג או למטה?
קח את הרשת השחורה הכי צפופה. אפשר להשיג בחנויות לחקלאים. יש לה סינון של 90%, משהו כזה. נדמה לי שיש עד רוחב 4 מטר ואורך רץ. לא משנה יריעה גדולה או כמה. מה שנוח להתקין. הרשת לא אטומה כך שאוויר עובר דרכה. וכמו שכתבת, צריך להתקין אותה עם רווח מהגג או באלכסון, אז ממילא יהיה מקום לרוח וליציאת אוויר.
לגבי גפן, אפשר לשתול על הקרקע ולגזום אותה כך שגזע אחד יעלה עד לגג, ואפשר לשתול כמה גפנים על הגג בעציצים או חביות קטנות. היתרון של שתילה על הקרקע הוא שקל להשקות ולדשן. החיסרון הוא שייקח זמן עד שהיא תגיע לגובה.
אם אתה הולך על גפן, תעשה אותה בגובה של 2-2.5 מטר מעל הגג. תהיה לך סוכה לשבת בקיץ וגם ענבים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
קח את הרשת השחורה הכי צפופה. אפשר להשיג בחנויות לחקלאים. יש לה סינון של 90%, משהו כזה. נדמה לי שיש עד רוחב 4 מטר ואורך רץ. לא משנה יריעה גדולה או כמה. מה שנוח להתקין. הרשת לא אטומה כך שאוויר עובר דרכה. וכמו שכתבת, צריך להתקין אותה עם רווח מהגג או באלכסון, אז ממילא יהיה מקום לרוח וליציאת אוויר.
לגבי גפן, אפשר לשתול על הקרקע ולגזום אותה כך שגזע אחד יעלה עד לגג, ואפשר לשתול כמה גפנים על הגג בעציצים או חביות קטנות. היתרון של שתילה על הקרקע הוא שקל להשקות ולדשן. החיסרון הוא שייקח זמן עד שהיא תגיע לגובה.
אם אתה הולך על גפן, תעשה אותה בגובה של 2-2.5 מטר מעל הגג. תהיה לך סוכה לשבת בקיץ וגם ענבים.
א. יש רשתות בצבע כסוף, והן עדיפות על השחור שגם אוגר חום. הן מחזירות חלק מהקרינה, אבל בכל מקרה, לא הייתי הולך על זה, כי.... זה דורש תחזוקה.
ב. עד שהגפן יצליח "לכסות" את כל הגג, בעל הגג יזדקן וחבל... חוצמזה, גפן יש לגזום, ויש לאסוף עלים ופרי, שלא יסתמו את מעברי המים. טרחה לא קטנה.

ursh

Member
מכיר חנות לחקלאים במרכז, אני מפתח תקווה?
איך יודעים מהי הרשת הכי צפופה? יש כמה דרגות צפיפות?
יש לך הערכה כמה צריך לעלות מ"ר?

רשר

Well-known member
מנהל
מכיר חנות לחקלאים במרכז, אני מפתח תקווה?
איך יודעים מהי הרשת הכי צפופה? יש כמה דרגות צפיפות?
יש לך הערכה כמה צריך לעלות מ"ר?
נחלים - הכלבו לגן,
בני עתרות - הגרעין,
רשת למניעת חום "אלומינט" נדירה בשוק ולכן לרוב מחייבת הזמנה, משקל קל מאוד, מחזירה קרינה, צפיפות נמוכה שמאפשרת איורור מעולה,
אבל "גג הפוך"כפי שרוני הציע https://www.click-sealing.co.il/איטום-גגות/שיטות-איטום-גגות/איטום-גג-הפוך הנו זה הפתרון הטוב לטווח ארוך ומינימום תחזוקה (הקישור רק בגלל שמוצג בו מחיר),

ursh

Member
נחלים - הכלבו לגן,
בני עתרות - הגרעין,
רשת למניעת חום "אלומינט" נדירה בשוק ולכן לרוב מחייבת הזמנה, משקל קל מאוד, מחזירה קרינה, צפיפות נמוכה שמאפשרת איורור מעולה,
אבל "גג הפוך"כפי שרוני הציע https://www.click-sealing.co.il/איטום-גגות/שיטות-איטום-גגות/איטום-גג-הפוך הנו זה הפתרון הטוב לטווח ארוך ומינימום תחזוקה (הקישור רק בגלל שמוצג בו מחיר),
היי רשר תודה על ההפניות והייעוץ..
אופציית הגג ההפוך יקרה לי ,כי אני גר בשכירות ולא כדאי לי להשקיע..
מה דעתך על מה שקראתי ,
"בנוגע לרשתות הצללה למדתי מקריאה ,שיש אחוזי צל שכל רשת נותנת , ודווקא רשתות כהות עם יותר (לך תבין) ,
כך הרשת השחורה נותנת הכי הרבה 90% והאלומינט פחות משום מה?"

למעלה