הדיון הראשון בפורום

Thestral

New member
הדיון הראשון בפורום../images/Emo70.gif../images/Emo9.gif../images/Emo108.gif

טוב, קודם כל, ברוכים הבאים כולם
אני אודי, עבדכם הנאמן
אז ככה: אחרי שבני התמותה נוצרו וכל זה, זאוס מלך האלים היוונים, נתן לאישה ושמה פנדורה תיבה, ואמר לה שלא תפתח אותה לעולם
(רובכם בטח מכירים את הסיפור) בכולופן, למרות אזהתו של זאוס, פנדורה בכל זאת פתחה את התיבה, ושיחררה מתוכה, את כל המחלות, הרוע, המגיפות, האסונות, והייאוש של בני האדם. היא כל-כך נבהלה שהיא סגרה מיד את התיבה
אבל מה שפנדורה לא ידעה, היה שלמרות כל הרוע שהיא שיחררה לעולם, בתחתית התיבה היתה, התקוה! אבל פנדורה סגרה את התיבה מוקדם מדי והתקוה לא שוחררה מהתיבה. אם אתם הייתם במצב של פנדורהף הייתם פותחים את התיבה
ואם הייתם פותחים אותה, גם אתם הייתם סוגרים אותה מיד
ובכלל, האם הסיפור הזה במיתולוגיה היוונית, בא לספר לנו משהו על טבע האדם

WoLfN

New member
המ.. תלוי

אם הייתי אדם רשע במהותי, אז כמובן שהייתי משחרר את הכל ומשאיר את התקווה בפנים, איכשהו.. אם הייתי אדם טוב במהותי, הייתי מנסה לשחרר את התקווה ואז להשאיר את כל שאר הדברים הרעים בפנים. אם הייתי נייטרלי במהותי, הייתי סוגר את התיבה מיד, כי עדיין הרוע יכול לפגוע בי, ולא אכפת לי מהתקווה, אז הייתי סוגר את התיבה. אני עצמי כפי שאני עכשיו, הייתי מעביר את האחריות למישו אחר, לפני שהייתי פותח את התיבה...

Thestral

New member
ואם לא היית יודע מה יש../images/Emo108.gif

בתוך התיבה והיית פותח אותה, היית מחכה שהכל יצא החוצה כדי לראות מה יש בפנים
או שהיית מחכה לראות אולי עם הרע בא גם משהו טוב מתוך התיבה

helene

New member
כל המיתוסים מציגים בצורה זו או אחרת

את טבע האדם. או מסבירים כל מיני דברים שכבר קיימים. הרי גם האלים במיתוסים מוצגים כבעלי תכונות אופייניות לבני אדם. בקשר לפנדורה, אני חשבתי שהסיפור הוא שזאוס רצה להעניש את בני האדם אחרי שפרומיתאוס רימה אותו עם הקורבן ולכן שלח את פנדורה עם התיבה. התיבה הייתה בעצם הנידוניה של פנדורה שמוצגת כמו כלה, אחיו של פרומיתאוס מתאהב בה מתחתן איתה למרות אזהרתו של פרומיתאוס. ואז פנדורה פותחת את התיבה שלה ומשחחרת את כל הרוע א משאירה בפנים את התקווה.

Thestral

New member
נכון, זה הסיפור המלא../images/Emo9.gif../images/Emo108.gif

תצטרכו לסלוח לי, כי אני לא מומחה במיתולוגיה היוונית

רגע אחד!

התקווה לא נשארה בתוך התיבה! התקווה לא הצליחה לצאת מהתיבה כי הייתה חלושה ועדינה לעומת כל הרוע... אבל אפימתאוס, אח של פרומתאוס, עזר לה לצאת ומאז היא הדבר היחיד שמחזיק אותנו נגד כל האסונות... ובכלל, זיאוס יצר את פנדורה ואת התיבה שלה כעונש לבני האדם בגלל שפרומתאוס גנב ממנו את האש ונתן אותה לבני האדם. זיאוס נתן אותה כאישה במתנה לאפימתאוס (שהיה הפחות חכם משני האחים) תוך שהוא יודע שהאישה תהיה כה סקרנית עד שלא תוכל לעמוד בפיתוי ותפתח את התיבה... רק בגלל שהוא בכל זאת לא היה כזה מרושע, הוא שם שמה את התקווה... סתם לידיעתך

מלקור

New member
../images/Emo70.gifאפימתאוס לא היה פחות חכם

הוא היה יותר פזיז מפרומתאוס

helene

New member
הוא לא היה פחות חכם

הוא היה טיפש, זה פירוש השם שלו מיוונית.

מלקור

New member
אם אני לא טועה...

אם אני לא טועה פרוש השם ביונית של פרומיתאוס הוא: חושב ואז עושה ופרוש השם של אפימתאוס הוא: עושה ואז חושב

Thestral

New member
לפי דעתי העונש של פרומתאוס../images/Emo108.gif

היה קצת מוגזם, כלומר- העונש של זאוס לפרומתאוס היה שכל יום נשרים יאכלו לו את הכבד בעוד הוא חי, ואז למחרת הכבד יצמח מחדש. זה עונש קצת מוגזם לפי דעתי
אבל גם מדגיש את חומרת הפשע ואת חומרת הגניבה.

מצד שני, תזאוס שחרר אותו

אחרי שהוא פגש בו בדרך חזרה מהמסע לכרתים (שם הוא נאבק במינוטאור) הוא פגש בו ופנה אל זיאוס, עשה איתו איזו עסקה (לא זוכר איזו, מצטער
) ושחרר את פרומיתאוס מהכבלים ישנה גרסה נוספת לפיה הרקולס היה זה שפגש בו במהלך אחת מ12 המשימות שלו, התקומם נגד העונש, הרג את הנשרים שאכלו לו את הכבד וניתק את השלשלאות... אגב עונשים, נדמה לי שזה היה יאסון שפגש במישהו שכולל בכך שכל יום יקבל ארוחות מלכים אבל אז ירדו ההארפיות (אישה שידיה ככנפי נשר) וילשלשו לו על הארוחה...

crazygirl23

New member
תיבת פנדורה../images/Emo5.gif

אם הייתי במצב של פנדורה הייתי פותחת את התיבה (לסקרנות שלי אין גבול.....) וכמובן שהייתי נבהלת מכל ה!@#$#%$^ שיצא משם שבטח הייתי סוגרת אותה מידדדדדד...... לפי דעתי, לסיפור הזה יש חשיבות גדולה לנו כי הוא אומר לנו שטבע האדם הוא להסתקרן בקלות ולפעמים הוא נכנע לפיתויים ולא מקיים את מה שהוא הבטיח..... ולכן יש בעולם כל כך הרבה צרות ופורענ ויות אבל מזל שיש לנו את התקווה אחרת לא היינו מחזיקים מעמד....

למעלה