הארי-דם חצוי?

הארי-דם חצוי?

הכוונה היא לhalf blood וולדמורט כבר אמר מספיק פעמים שהאי הוא בן מוגלגים....``בקרוב תשוב לאמך המוגלגית היקרה``...ובספר 4 האגריד קאמר להארי שהוא לא טהור דם (הוא רצה ``להראות שלא רק טהורי דם יכולים לנצח``) מה הולך פה לדעתכם??? -ליאת-

Prongs

New member
לדעתי זה שטויות...

הארי הוא ``טהור דם`` וולדי פשוט מחשיב את המאגל בורן כמאגלס... הוא סתם דפוק. Prongs נ.ב כולם ללכת להארי פוטר דוט קום! יש שם משחק קווידיץ` חדש! זה האחד הכי יפה שאני ראיתי עד עכשיו. אתה משחק רק BEATER (אני לא זוכר מה השם בעברית... זה התפקיד של התאומים). השיא שלי זה שלב 6 עם 276 נק` אבל בקושי התחלתי... למשחק קוראים BEATER PRACTISE.

יש תשובה גם למה שאמרת!

וולדי אמר שהארי הוא...אההה...דם חצוי....והרי גם אבא של וולדי היה מוגל! לא נראה לי, משום מה, שוולדי יקרא לעצמו מוגל! -ליאת-

Prongs

New member
תגובה

כמו שבטח כבר הבנת לספרים יש קשר גדול מאוד למלחמת העולם השניה. וכמו שהרבה יודעים להיטלר היה קרוב יהודי. וזהו. Prongs

???

לא נראה לי שלהארי פוטר יש קשר לשואה...בכל מקרה, זה כמו שלוולדי יש משרת שהיה בגריפינדור! אבל היטלר לא קרא לעצמו יהודי! -ליאת-

Prongs

New member
בדיוק!

וולדי גם לא קורא לעצמו ``חצוי דם`` הוא סיפר להארי שהוא כזה אבל הוא לא מפרסם את זה ברבים! ולספרי ה``פ ועוד איך יש קשר! מנהיג פשיסטי... גזענות... רצח עם... הדארק מארק! לכל החיילים הנאצים היה את הסמל הזה על השרוול. ויש עוד המון. Prongs נ.ב התחלת לקרוא את עולם הדיסק? אני קורא עכשיו את the colour of magic. זה הראשון. קניתי בסטימצקי. כשיהיה לך זמן אני מאוד ממליץ (לכולם) לקרוא את הספרים: 1) TRUCKERS 2)DIGGERS 3) WINGS לפי הסדר הנ``ל. אלה ספרים של טרי פראצ`ט על יצורים קטנים בשם NOMES. Prongs Quills & Parchment

אני קראתי את ``אחיות הגורל``

ואני מניחה שיביאו לי את השאר...כנראה מי שהמליצנ לי על הספרים...אחיות הגורל זה ממש ספר חמוד :) בכל מקרה, הדת` איטרס הם העתקה של...אהה...לא זוכרת...כנופיה שהתעללה בשחורים...גם להם היו מסכות ו``דארק מארק`` ושטויות כאלה....וולדי לא קרא לעצמו חצוי דם, ברור שלא!הממם...נראה לי ששיבשתי את הדברים! הארי הוא חצוי דם, לפי וולדי, נכון? הוא קרא לאמא של הארי מוגלגית, נכון? אבל לפי הספר היא בת מוגלגים, נכון? אז וולדי קורא להארי לא-טהור-דם, נכון? אבל אז אנשים יכולים לומר שוולדי קורא לכולם, חוץ ממי שכן טהור דם, מוגל....נכון? אז אני אומרת, שוולדי הוא גם לא טהור דם, אבל הוא לא היה קורא לעצמו ככה, נכון? מה שאומר, שוולדי לא סתם מגזים! אני אחפש בסטימצקי אחרי הספרים האלה, תודה! אגב, אמרו לי שהספר ``פולחני כשף`` אם אני לא טועה הכי טוב....ושלושת הספרים שכתבת קשורים לעולם הדיסק? -ליאת-

Prongs

New member
אני חושב שכדאי...

לקרא את DISCWORLD לפי הסדר. לא, הספרים לא קשורים לעולם הדיסק. אבל הם של אותו הסופר. האנשים שאת מדברת עליהם הם ה-K.K.K הם לבשו גלימות לבנות עם מסכות ושרפו כושים. התנועה עדיין קיימת אבל היא לא עושה הרבה... יש יותר דמיון בין החיילים הנאצים לבין ``אוכלי המוות`` מאשר בין הK.K.K ובין ``אוכלי המוות`` Prongs Quill & Parchment

המממם...

שאלתי את חברה שלי ובן דוד שלי ושניהם אמרו שהסדר לא ממש משנה, כי הדמויות בכלל שונות...אבל מומלץ להתחיל עם ``פירמידות``...אני אראה כבר...קראת את ``אחיות הגורל``? ובקשר לעניין הזה...אני לא חושבת שהשם היה KKK אבל אני לא בטוחה! אבל הנאצים די שונים: הנאצים עבדו בגלוי, הם לא עשו לעצמם סימנים על הזרועות והכל...ו....כרגע אני לא יכולה לחשוב על עוד כל מיני דברים...המממם... -ליאת- Moaning Myrtle rules!!!

LuNaTiC

New member
יו! מספר שאלות:

1. מה זה עולם הדיסק? 2. זה לא שאלה אבל.. סתם אני גם חושבת שבהחלט הארי פוטר קשור איכשהו למלחמת העולם השניה.. וגם ל``קו קלאס קאן``.. כאילו, יש הרבה דמיון במובן מסויים. ואולי הספרים כוללים מסר סמוי? לא יודעת. ביי. ~LuNa~

קו קלאס קאן! זה השם! תודה!

אז אני מניחה שזה כן KKK....הקשר למלחמת העולם השניה...בטח תגידו לי שזה עניין מלחמת הטוב ברע וכאלה...טוב....חצי מהספרים בעולם עוסקים בזה!! ועולם הדיסק שכתב טרי פראצ`ט זו סדרת ספרים ממש חמודה ויפה שהמליצו לי עליה ואני קוראת אותה עכשיו....אני צריכה משהו לקרא כל יום.... -ליאת-

Hermione

New member
יכול להיות...

ואם לא וולדמורט, יש גם את המכשף הרשע הזה, גרינוולד או משהו כזה, שנוצח ע``י דמבלדור ב1945 (!?) הדמיון בין העלילה של הספר לבין מלחמת העולם השניה היא ממש ברורה- אבל לא בטוח שזה יצא בכוונה. יכול להיות שהיא ניסתה להראות כמה מרושעים הם היו ויצא לה כמו הנאצים... יש ממש השוואות: הפעילים הנאצים- אוכלי המוות היטלר- וולדמורט וחוץ מזה, כיום, יש הרבה רבנים שתמיד אומרים ``יימח שמו`` אחרי כל שם של פושע נאצי, או אפילו במקום השם שלו- כמו ``שאין להזכיר את שמו`` וקרוביו.

*pedfoot

New member
אמממממממם...

אני מצטער אבל היהודים מקשרים הכל לשואה ולמלחמת העולם השניה זה לא ככה נכון יש דברים קשורים אבל ג`יי קיי לא כתבה את ה``פ בקשר לשואה יש אולי הרבה דברים שמקושרים לשואה מנהיג פשיסט וכאלה אבל זה לא קשור לשואה דורותי

LuNaTiC

New member
טוב, אבל

אבל עדיין, יש כאן דברים דומים וזה לא נראה לי נכון שיהודים מקשרים הכל לשואה... פשוט זה באמת, נראה לי דומה.. ולא אמרתי שזה נכתב עם הקשר לנושא. ו.. אוקיי, אני אמצא את עולם הדיסק.. גם ככה אין לי מה לקרוא עכשיו.. ~LuNa~

Prongs

New member
אני לא מדבר על השואה!!!

אלה על מלחמת העולם השניה! תראה: היטלר - פשיסט וול - גם היטלר - גזען וול - גם היטלר - לצבא היה את הסמל שלו על השרוול באזור הכתף. וול - ל``אוכלי המוות`` יש את הדארק מארק. אני לא אומר שג`קר מבססת את הספרים על זה! או שהכל זה בעצם ספרי ביקורת על מה שקרה. אני אומר שיש קשר ואי אפשר להתעלם ממנו. וול גם מזכיר את סטאלין וכל עריץ אחר

*pedfoot

New member
אז מה זה לא אומר כלום

אם לא היית יהודי לא היית חושב על זה ככה זה לא באשמת מישהו פשוט שעוברת טראוומה על מישהו הוא מקשר עליה דברים דורתי נ.ב. בגלל שאני לא ממש יודע פיסוק אי כותב בשורות

Prongs

New member
לא!

אני לא יודע בן כמה אתה, (טוב אני כן יודע) אבל אני בן 14. השואה לא השאירה עליי טראומה!יש הרבה ראיונות ששואלים אותה אם יש קשר והיא אומרת שלא ישיר.ומישהו כתב כאן שהנאצים הלכו בגלוי ווולדי לא. ושלנאצים לא היה סמל על היד. אז נכון וול לא הלך בגלוי.לא אמרתי שזה אותו הדבר! אבל לכל חייל נאצי היה סרט מסביב ליד עם צלב קרס. Prongs Wimbourne Wasps R=U=L=E=S!!! Bzzzzzzz... Quill & Parchment

*pedfoot

New member
כן נכון!

אולי לך אישית לא היתה טראומה אבל לעם שלך לדת שלך היו ולא יודע מה איתך אבל כן כואב לי שאני מדבר על השואה משהו מכאיב ואתה כן יודע בן כמה אני כי יש לך את האיי סי קיו שלי דורותי

למעלה