האם היהדות היא דת בלבד, או שמא אומה או עם ?

ziontrain

New member
דבריי נכונים,ואתה יודע זאת

הדמגוגיה שלך זכורה לי היטב,ולא צריכים מומחיות רבה כדי לזהותה

SupermanZW

Well-known member
טוב, אז הראה לי כיצד ניתן לשלול את כל עמי

העולם על פי ההגדרה "שלי".

SupermanZW

Well-known member
לאום+דת=!עם

כמו כן בקשר לדת אני מסכים איתך, בקשר ללאום לא. בדוק בבקשה במילון מה זה לאום.

golanwalker

New member
ולמה שאתה לא תבדוק מה זה לאום????

לאום זה קבוצת אנשים שטוענים שהם בעלי היסטוריה משותפת, ושיש להם בעלות על טריטוריה, והם דוגלים באידיאולוגיה מסויימת. זהו זה. והמשוואה שהצגת כלל לא נכונה. כל אדם, לא משנה מאיזה עם הגיע-יכול להשתייך ללאום כלשהו - בתנאי שיעבור את תהליכי הקבלה לאותו לאום. עם זו קבוצת אנשים בעלי מוצא אתני משותף. כמו הדרוזים ברחבי העולם. לדרוזים אין לאום-אבל יש להם דת משלהם - האם זה שולל את עצם קיומם כעם בפני עצמו???

SupermanZW

Well-known member
באיזה מילון מצאת את המילה "טוענים" בהגדרה?

מילון golanwalker אולי? מצטער, לא מכיר מילון כזה.

golanwalker

New member
כל מילון. לך עכשיו ותוציא הגדרה של "לאום".

ואחר כך תצחק עליי.

SupermanZW

Well-known member
במילון אבן שושן המילה "טוענים" לא מופיעה

בהגדרת הלאום. כפי הנראה זה הזמן הנכון לצחוק עליך.

golanwalker

New member
אבל מה כתוב בהגדרה של לאום????

אולי אתה יודע שאני צודק... אז במקום לענות לי אתה נכנס ומתפלש בתפל. חן-חן לך.

SupermanZW

Well-known member
אם אין לך המילון בדוק נא בארכיון הפורום

ציטטתי משם.

golanwalker

New member
ומה כתוב בארכיון הפורום???

משהו שכתוב במילון "סופרמן-ZW"? לא נראה לי מקור אמין במיוחד.... אל תתעצל - קום, בחר לך מילון, ותיגש למילה ל'. תודיע לי כשתמצא משהו.

SupermanZW

Well-known member
לו היית בודק במילון היית רואה

אם אינך מאמין לציטוטים שלי אין לך ברירה אלא לקרוא במילון בעצמך.

SupermanZW

Well-known member
קל וחומר

אם לטענתך לאום הוא המצאה אינך יכול להתייחס להגדרה זו ברצינות. תודה על התקציר.

golanwalker

New member
זאת לא טענה בלבד.

יש גם הוכחות ועובדות התומכות בטענה זו. חפש בגוגל: "ספרי היסטוריה" -וקרא!

SupermanZW

Well-known member
ספרי היסטוריה מלמדים היסטוריה, לא בלשנות

הם מלמדים גם מתי נוצרה ההגדרה לאום, אך ההגדרה עצמה מופיעה בצורה ברורה יותר במילונים.

golanwalker

New member
מי מדבר על בלשנות?

אני מדבר על עובדות מוצקות! ונכון. הם מלמדים שהמונח "לאום" - נוצר באביב העמים, ב-1848, בעקבות המודרניזציה ותחושות הניכור של האנשים. לפני כן, הדבר הזה כלל לא היה קיים. הלאום הוא פשוט המצאה עתיקה דמיונית ותו לא.

SupermanZW

Well-known member
יש הבדל בין השאלה "מה זה לאום" לשאלה "מתי

נוצרה הגדרת הלאום" ספרי ההיסטוריה מלמדים את התשובה לשאלה השניה, מילונים מראים את התשובה לשאלה הראשונה.

golanwalker

New member
זה לא משנה.

ספרי ההיסטוריה מוכיחים כ הלאום הינה המצאה דמיונית בלבד ותו לא. זה שהם מראים מתי נולד המונח זה לא אומר שהם לא משיבים על השאלה מהו. ללאום יש מלא הגדרות - לאום פוליטי, אתני, מדינת לאום, מדינת כלל אזרחיה ועוד... משכילים ואינטלנקטואלים הם אלה שאכן הגבילו את ההגדרה לחמישה קריטריונים בלבד: דת, מוצא אתני, שפה, תרבות, והיסטוריה. עצם העובדה שהלאום נוצר, הוגדר, ונקבע ע"י בני אדם - רק הופך אותו יותר למושג אוטופי. אין דבר כזה לאום. לפיכך, כל קהילת אנשים המגדירה את עצמה כלאום / אומה בפני עצמה - ועונים על חמשת הקריטריונים ש"נקבעו" ע"י אותם משכילים-הם נחשבים ללאום. ולא חשוב אם העובדות נכונות או שקריות. לדוגמה-היוונים של היום, הם לא אותם יוונים קדומים שהיו בתקופת אלכסנדר הגדול ולפניו - למרות שהם כן טוענים כך-ואכן, הם נחשבים ללאום בפני עצמם וכן בעיני כל העולם.

ההצמדות שלך להגדרות אקדמאיות בדיון שכזה

מצחיקות לי. גם אם תוציא לי מאתיים הגדרות מאלפיים מילונים בשבע מאות שפות למונח "לאום" שלא יכניס את העם היהודי פנימה- אני אגיד לך שהם טועים. אבל לענייננו...מהם חמשת ההגדרות?

למעלה