האושר (לעליעד)

האושר (לעליעד)

היי אליעד, טיילתי באתר שלך, קראתי פה ושם ומאוד נהנתי מחלק מדבריך. יש לי הערה/הארה קטנה לגבי דבר מסויים שכתבת באחד המאמרים (של הסרט הסוד) כתבת: ".... עצם התכלית היא האושר, ההצלחה האמיתית היא כאשר אדם מאושר. הפעולות אמורות לשרת את האושר ולא להפך." מעצם הכרותי את נושא האושר, או ליתר דיוק הפסיכולוגיה של האושר הייתי טוען כאן שהאושר איננו מטרה כי אם דרך. ברשותך שאלת הבהרה כדי להבין יותר את כוונתך מאחורי מילותיך: כשכתבת "הפעולות שלי אמורות לשרת את האושר ולא להיפך" - למה בדיוק התכוונת? מיקי

imuser1

New member
שלום לך - להלן ההסבר המלא

האושר הוא דרך למה ? בעיני אדם בא לעולם כדי להיות מאושר. תכלית האושר היא להיות מאושר. הכל אמור לשרת ולגרום לאושר ולא להפך. אם הצלחה חומרית בלי אושר נפשי אינה טובה ואושר נפשי ללא הצלחה חומרית הוא כן טוב, נמצא אם כן שהכל אמור לשרת ולהוביל אל האושר. נכון או לא ? בסרט הסוד היה יותר מידי פעמים רעיון שאומר שכדי להצליח אתה צריך להיות מאושר. שתחושת האושר היא אינדיקציה להאים אתה פועל נכון בדרך להצלחה. ההערה שלי היתה, כי אתה אמור להיות מאושר בכל מקרה בלי שום קשר לכלום, ואתה אמור לוודא שבשום שלב במרדף אחרי ההצלחה הגשמית שאתה לא תאבד את האושר. מהסרט היה ניתן להבין שמטרת החיים היא אינה להיות מאושר, ושתחושת האושר משרתת משהו אחר, כאשר האמת אמורה להיות להפך כנ"ל. מבין ? בנוסף 2 הערות קטנות: ראשית השם הוא אליעד ולא עליעד דבר שני במקרה ראיתי את השאלה שלך. יכולת פשוט לשלוח את ההודעה דרך האתר שלי, או כתגובה להודעה שלי. תודה רבה

למעלה