האוסף הקטן שלי - בולים מוניציפליים, בולי תרומה, כופר היישוב

ניצה 7

New member
לרותי, כל התשבחות והתודות שצויינו כאן - ועד כהנה וכהנה.

יישר כח ותמשיכי בבריאות טובה, בהנאה ובשמחה. ושאלה - לאיזה קטגוריה שייכים ''בולי הכנסה'' שהודבקו על מסמכים? (גם היום? לא שמתי לב) . אולי אמצא ישנים בניירת שעוברת עכשיו מיון.

תודה רבה לכל המגיבים!
אין כמו הפורום הזה

ולשאלתך ניצה, בולי הכנסה הם פריט אספני אבל ברובם, מאד נפוצים. גם אין ברובם, שום הנאה לעין. יש לי הרבה מהם אך לא הצגתי כי אינם מעניינים. אבל למען הסר ספק, אל תזרקי. שלחי לי ואני אמיין ואודיעך. לפעמים גם הקבלה עליהם הם מודבקים עשוייה להיות מעניינת. בטח ובטח אם מדובר במסמכים מלפני קום המדינה.
את עוד ממיינת? חשבתי שכבר עשינו 'ניקיון'...ושוב תודה עבור הבולים האדומים. הם ממש מצאו את מקומם באלבום.

ניצה 7

New member
עוד ממיינת וכנראה לעולם לא אסיים. ערמות כאלה רק אצלנו יש כי

יש חומר גם של ההורים. בימים אלה יורד המעלון וחלק גדול ישאר שם .... למען האמת כבר לא זוכרת לאיזו ערמה צרפתי את בולי ההכנסה. מקווה להספיק למצוא אותם. (הורדתי בעיקר מפוליסות בטוח שכבר פג תוקפן והלכו לגריסה).

אם יהיו עוד פוליסות ביטוח עד שנות ה-50, כולל, אל תזרקי גם את

הפוליסות עצמן. מכירה אספן שישמח לקבל ואפילו לרכוש.
את התמונה הגדולה הוצאתם משם לפני פירוק המעלון?

ניצה 7

New member
התמונה במקומה. הלוי ויתר ולא בא. אם יהיה חיפאי מעוניין יוריד

גם בלי מעלון כמו שהועלתה בזמנו. הלוי טען שלא כדאי לקחת אותה לת''א לבדיקה ואח''כ להחזיר. והפוליסות רק משנות ה70.

אוסף פנטסטי שמאיר פינות נוספות בהלך החיים כאן

מעניין מאד על מה היה סעיף "הנוספים - EXTRA" בירושלים של 49

היום אנחנו שומעים על סעיף "נוספים" במקומות אחרים...

אני אהבתי שם את פת השחרית...

אם מדברים על הסיפורים מאחורי ה'צייד'...זו קבלה של חמי וחמותי שעלו ארצה אז וגרו בפנסיון עד שקיבלו דירה של רכוש נטוש.
לפני מספר שנים, לפני שהייתי בתוך עולם האספנות, עשיתי סדר בבית. מצאתי קופסת קרטון קטנה תחובה באיזה ארון עליון. פתחתי וראיתי שאלו היה מסמכים וניירת של חמי, כולל כרטיס הרכבת מויקטוריה בלונדון לדובר ומשם לפריז, כרטיסי אוטובוס ישנים של רגב, המקשר, המעביר ועוד, הקבלות הללו מפנסיון וולף [הדי קיבל בהמשך אחת לאוסף המלונות שלו] ועוד ועוד.
משום מה לא זרקתי הכל וכעבור שנה כשכבר הייתי בעניינים חזרתי ל'קופסא' והבנתי שיש שם אוצרות במושגים שלנו.

powo

New member
רותי את תותחית.כאשר את נכנסת באוסף.השמים הם הגבול

גם הק.ק.ל וגם המוניציפלים.רק את ואלוהים יועים איך את מגיע לכל הפריטים .בקיצור אלופה

אני ואלוהים? אתה יודע בדיוק מה נרכש מאיפה נרכש ומתי נרכש...

ולהזכיר פה לכולם - אתה היית המורה ואני התלמידה. ותחילת כל אוסף הייתה בזכותך!
אברהם נתן לי את כל ההחלפות שהיו לו בנושא קק"ל בולי מס וסמלי קק"ל - ללא תמורה - וזה היה הבסיס לאוספים.
השיא היה כשכעבור שנה הוא הופיע אצלי עם אוסף קק"ל שלו [האוסף - לא ההחלפות] ואמר לי, "קחי מפה כל מה שחסר לך! האוסף שלך כבר יותר גדול משלי ועדיף שאת תשלימי".
אין אנשים כאלה! תודה אברום.

powo

New member
רותי הצלחת לעלות סומק בלחיי..ורותי תודה לך גם על הכל

ואנחנו לא לבד.ויש עוד רבים וטובים בפורום שזאת הדרך שלהם ביחסי החברות והדדיות באספנות

בכיף! כל שלושת האוספים שלי התחילו לאחר כניסתי לפורום.

כל החיים הייתי פריקית של שווקי פשפשים וחצי מהבית הם פריטי ווינטג' שונים מכל העולם. אבל אוספים ממוקדים לא היו לי עד לאחרונה.
ואפרופו האהבה לפריטי וינטג' - לפני כחודש וחצי ברחה באמוק [זיקוקים בל"ג בעומר] כלבתי האהובה שהייתה איתנו 11 שנה. לפני כשבוע אימצתי כלבה חדשה מתנו לחיות לחיות, כלבה בת 13 ! לכל מי שתמה מי לוקח כזו כלבה זקנה עניתי שזה בגלל אהבתי לווינטג'...מצרפת את תמונתה.

איך אפשר היה להשאיר יצור כה מתוק בכלוב?

וחוץ מזה, 'אל תשליכני לעת זקנה'. מה היא אשמה שהיא כבר זקנה? אבל האמת היא שהיא עוד פעילה ועירנית ונובחת כשמישהו רק מתקרב ובין לבין מתרפקת עלי ונותנת המון אהבה.

למעלה