דיון2

thepoper

New member
דיון2../images/Emo70.gif

איפה לדעתכם הגבול באילוף\חינוך כלבים? -לדעתי צריך ללמד את הכלב "לציית" רק לדברים שהוא לא יזיק או יפגום או יפריע לאנשים או לעצמו. למשל, דברים כמו: לא לעלות על הספה, לא לנבוח או לא לאכול את הנעליים של אמא מהחתונה של צביקה. אלו דברים שחייבים לחנך את הכלב לא לעשות. אבל להגיד לכלב: "רגלי"?! מי אני שיחליט בשבילו מתי לשבת ומתי לעמוד? ומי המציא את הפקודה הסתומה: "להתגלגל"? "תביא יד"... לא נראה לי שכלבים אוהבים כשנוגעים להם ב"ידיים"(רגליים קדמיות).

© Tweety ©

New member
תגובה.

סנופס שלי יודע שלספות ולמיטות הוא לא מתקרב,ככה הרגלנו אותו מההתחלה בנזיפות קלותש הוא התקרב לשם והוא למד. אני בעד להציב גבולות לכלב,ואני לא חושבת שהוא אמור לנהל לנו את החיים. אבל יש גבול לתת לכלב פקודות כמו להתגלגל וכו',זה ניצול ציני של העובדה שכלב הוא חיית עדר ויעשה הכל למען הבעלים שלו. לבני האדם יש את היצר ההרסני הזה לשלוט ובכוח על כל יצור אנושי. הכלב שלי לא היה מעולם באף מסגרת של אילוף ובכל זאת שאומרים לו לשבת (וזה רק במקרים חריגים שהוא משתגע) הוא יושב בשקט הוא גם יודע לתת יד אבל זה שהוא רק מאוד מרוצה מאיתנו אחרי משחק ארוך או משהו דומה. האילוף לטעמי,נועד לפתור בעיות התנהגות בלבד ולא ללמד את הכלב לגרום סיפוק לבעליוץ

Shai Felton

New member
אתה ממש צודק לדעתי../images/Emo41.gif../images/Emo79.gif

אני מלמדת ת'כלבות שלי רק "בואי הנה" (זה הכרחי שהם יקשיבו לי... לפעמים הן רצות לכיוון כמו הכביש או סתם בורחות)...לשבת אני אף פעם לא מלמדת אותן כי זה לא נחוץ או הכרחי... הן ישבו מתי שבא להן מי אני שיקבע את זה? לתת יד זה סתם חמוד בעיני אנשים אבל לדעתי בהחלט מיותר... חוץ מזה הם חייבות לדעת את פירוש המילה "לא"
פשוט הכרחי... חחחח... ובעיקרון הן יודעות מה אסור ומה מותר... זה בא עם הזמן... הן לומדות.

למעלה