דיון על השיר Jam:המילים, הלחן הקליפ

../images/Emo45.gif

אני זוכרת שב- MTV היה סיפור על אישה שרצתה להתאבד בגלל מות בנה אבל החליטה לחיות בגלל ששמעה את השיר, והיא מאוד פעילה היום.

The Other Glove

New member
מייקל קצת מוגבל

ביכולת הכתיבה שלו. ולפני שאתם מתנפלים עליי, תרשו לי להסביר. מייקל הוא גאון ומלחין מאד מוכשר, אבל קיימים נושאים מסוימים שלמייקל אין את מוזה הנדרשת כדי שיוכל לכתוב עליהם ולבטא את עצמו, כי הוא פשוט מעולם לא חווה אותם. אני מתכוון בעיקר לכל הנושא הקשור לבינו-לבינה... לדוגמא: השיר BREAK OF DAWN שהוא כביכול שיר אהבה, אבל הוא מתרכז בהיבט הפיזי (סקס ). מייקל מעולם לא היה חושב על משפט כמו let me show you I'm your man אני בטוח שהוא היה נבוך רק משמוע את המשפט הזה, יחד עם זאת מייקל כן השתתף בכתיבה של השיר, אבל הוא כנראה כתב רק את המשפטים היותר תמימים. כי מייק בעצמו מאד תמים... דוגמא נוספת היא השיר YOU ROCK MY WORLD, אני בטוח שמייקל אפילו לא הכיר את הביטוי הזה לפני כן! פשוט כי מייקל לא "יוצא" מספיק (באנגלית זה נשמע יותר טוב). ביטוי סלנג כזה נמצא בשימוש אצל ה HOMIES ומייקל הוא ממש לא HOMIE זאת הסיבה העיקרית שמייקל נאלץ לקבל עזרה בכתיבת השירים, אחת מרבית השירים שלו היו בסגנון CHILDHOOD ו Heigh-Ho (השיר משילגיה ושבעת הגמדים
) יחד עם זאת מייקל לפעמים מצליח לכתוב שירים בעלי אופי מאד בוגר ואפילו מיני כמו DON,T STOP תחשבו על זה..

Pete® Pan

New member
די! נמאס לי להסכים איתך... ../images/Emo13.gif

אני מאוד אוהב את השירים של אלניס מוריסט... יש לה מילים כ"כ אמיתיות וכ"כ נכונות. רוב השירים שלה מתמקדים ב"בינו לבינה", וניכר שהיא ממש מתמצאת, If you know what I mean...
If you know what I מין​
אצל מייקל, לרוב, אין את הסוג הזה של השירים (וזה ממש לא מפריע לי... כמובן שאני מעדיף את מייקל מאשר את אלניס, זה ברור, כמובבבן)... מייקל פשוט לא חושב במובנים האלה... אחד הדברים הממש כיפיים כאן, זה "לפגוש" אנשים כמו אלי, בפורום הזה, שמכירים את מייקל ועקבו אחר מייקל במשך כ"כ הרבה זמן כמוני ושהם יודעים כל דבר על אופיו... בניגוד לזמרים אחרים, הקריירה של מייקל היא החיים שלו, לכן כ"כ קל לדעת עליו, על האופי שלו - האופי שלו שזור בקריירה שלו בצורה בלתי נפרדת... אפשר לדעת עליו כ"כ הרבה דברים בצורה כ"כ ברורה וחדה... מי שמייקל נכנס לו ללב, יעקוב אחרי מייקל וידע את כל הדברים האלה שאנחנו מדברים עליהם... זה כיף שחבבבבל על הזמן לדעת שיש כאן עוד אנשים שיודעים על מה אני מדבר...!

ilovem

New member
אני מסכימה לחלוטין אלא

אם אנחנו טועים לגמרי ומתברר שאנחנו לא מכירים את מייקל בגרוש, אני באמת חושבת שאלי צודק.

aMJel

New member
אני נאלץ להסכים איתך. ../images/Emo45.gif

לא חשבתי מעולם על הדברים שהעלת. כנראה שזה לא הפריע לי מעולם, אני עדיין מעדיף שירים כמו childhood, will you be there, heal the world וכאלו. כמובן ששירים על נושאים אחרים כמו סקס ואהבה מאד מוסיפים לקריירה שלו ומוצלחים יש לציין. אבל תחשוב, כמה אפשר לכתוב שירים על סקס ואהבה? כל שיר שני בעולם מדבר על זה. למייקל יש כישרון מיוחד לכתוב ולהפיק יצירות על נושאים יותר עמוקים ודימיוניים. מייקל מאד מגוון. אני אמנה כמה שמות של יצירות של מייקל שכל אחת נוגעת בעולם אחר, ותראה עד כמה הוא מגוון (מה שלא תמצא אצל יוצרים אחרים): Jam Speed Demon Childhood Superfly Sister Whatever Happens The Lost Children Dirty Diana Bad What More Can I Give

...איך אתה כלכך בטוח../images/Emo35.gif שמייקל לא

היה חושב מעולם על משפט כמו let me show you I'm your man ...תמים תמים אבל כפרה הגזמת הוא נבוך מהדברים האלה וזה אבל בכל זאת הוא גבר אז אתם טוענים שכשמייקל רוקד הוא אוחז ב"מפשעה"? (עם-ש נכון?)

גם אני חושבת שטיפ'לה הגזמת ../images/Emo13.gif

מייקל אכן (חח שונאת ת'מילה הזאת) קצת תמים אבל הבנאדם היה נשוי לשתי נשים שאחת מהן נראית לי הכי לא תמימה שבעולם. נמצאו אצלו גם חוברות פורנו בחדר! יש גבול לכמה בנאדם יכול להיות תמים אז אני לא חושבת שבגלל זה הוא לא מסוגל לכתוב מילים כמו You rock my world וכו'... מייקל גבר-גבר! (Yeah right
)

אהאא..כן..בטח!

חחחחחחח..תקשיבו יש הבדל בין להיות בן אדם נאיבי...או איך שאתם קוראים לזה "תמים"...לבין להיותאנושי... מייקל משדר המון מיניות...אם זה על הבמה ואם זה לא על הבמה.. מייקל חושב על סקס..מייקל אוהב סקס..כי מייקל הוא בן אדם...ובני אדם..מה לעשות, צריכים סקס. כצורך פיזי ונפשי. מי שילמד קצת טנטרה יבין שבן אדם יכול לצאת מאיזון בלי זה... אולי המנטליות שלו זה לא לדבר על זה, או להיות מובך עם כל מה שקשור לנושא...אבל אז מה! הרבה אנשים לא חולקים את מה שהם עושים בחדרי חדרים וזה גם עיניין של חינוך.!!! ועם כל הכבוד לזרע שג'ו ג'קסון תרם...אני בספק אם הוא חינך את הילדים שלו ככה..(ג'נט ולה טויה התמרדו...חחח)
אני חושבת שמייקל לא מרבה לדבר על זה], אבל זה לא אומר שהוא א-מיני ,זה לא אומר שהוא לא אוהב את זה, זה לא אומר שהוא לא חושב על זה. זה אפילו לא אומר שהוא לא עושה את זה ואנחנו לא יודעים.תצאו מהבועה!*פוף* תם שיעור חינוך מיני פחחחחחח

Pete® Pan

New member
../images/Emo128.gif יש דבר כזה א-מיני בעולם...

זה קיים, לא משהו שמישהו המציא... אפשרי ביותר שמייקל הוא כזה... אני כמובן לא יודע אם כן או לא בוודאות, אבל אפשרי בהחלט...

midnightcat

New member
לא נראה לי שאתה צודק

מכל מה שקראתי בנושא, מדובר באנשים שהתפתחותם המינית נמצאת בשלבים ראשוניים, או שיש להם בעיות אידאולוגיות.

Pete® Pan

New member
מאיפה לך שלמייקל אין בעיה אידיאולוג

גית? מממ... אצל נשים זה יותר נפוץ - חוסר חשק מיני (יש נשים שיש להן יותר חשק מיני מלגברים - אבל יש גם כאלה שממש לא מרגישות צורך מיני) אצל גברים זה הרבה פחות נפוץ, אבל בהחלט קיים. יש מצב שגם מייקל לא מרגיש חשק מיני בוער... אני לא אומר שזה המצב, רק אומר שזה אפשרי...

אוי, הקליפ לדעתי?

כל הפשטות שלו היא הייחוד שבו!
שלא לדבר על שחקני האורחים בו: מייקל ג'ורדן וכמובן הצמד הנעלם קריס-קרוס
בנוגע לשיר עצמו? קדימה לקצב הJAM!
יש צורך להוסיף?
להכנס לקצבבבבבב

למעלה