דחוף!!! התקנת מערכת הפעלה B-()

דחוף!!! התקנת מערכת הפעלה B-()

קניתי מחשב חדש... שלא מותקנת עליו מערכת הפעלה.. איך אני מתקין מערכת הפעלה אם יש לי את הדיסק של ווינדוס בבקשה לתאר כמה שיותר שלבים שאלה שניה יש לי מחשב נוסף בבית אני מעוניין לפרמט אותו ולהתקין את הווינדוס מחדש איך אני עושה את זה??? ואיך אני יכול לשמור גיבוי של חלק מהדברים בכונן אחר בלי לפרמט אותו... כמה שיותר שלבים יתקבלו בברכה... בתודה מראש קוואק קוואק

alona..

New member
נראה לי

דבר ראשון עלייך לחלק את הדיסק הקשיח למחיצות וליצור כוננים לוגיים. מקווה שאתה יודע איך עושים את זה- כי ההסבר הוא די מסורבל וארוך. בכל אופן אם אתה לא יודע ומישהו שמבין הרבה יותר טוב ממני לא יענה לך, אז אני ארשום לך על זה. אם אתה כן יודע.. אז הנה ההמשך.. ** התקנת מערכת הפעלה ** קודם כל וודא שיש ברשותך: תקליטון 3.5 אינץ` (דיסקט) ריק- תקליטון זה יהיה תקליטון הצלה, למקרה שמשהו יתפקשש. בנוסף, אם תקליטור ה-win שלך חוקי, מודבקת מאחוריו מדבקה עם מפתח/קוד המוצר. 25 אותיות ומספרים שמבחינים בין מוצר מייקוסופט מקורי לבין עותק פרטי. - הכנס את תקליטור windows לכונן התקליטורים - תכנס לדוס - הקלד את אות הכונן של כונן התקליטורים ואחריה נקודותיים (לדוגמא :E) - לחץ על אנטר - הקלד את המילה dir ואחריה את אות הכונן ונקודותיים (לדוגמא :dir) כעת יופיעו על המסך שמות הקבצים והתוכניות הכלולות בתקליטור. חפש את המילה שתעיד על התקנה נניח: setup או install win (לא זוכרת את הפקודה המדוייקת) - הקלד את הפקודה שמצאת ולחץ אנטר - מערכת ההפעלה אמורה להריץ את התוכנית, ולהנחות אותך כאשר תתבקש למלא פרטים מסויימים (כמו מפתח המוצר). אם אתה רוצה את התוכנית בעברית בחר ב- enable ** פירמוט כונן יחיד ** בכדי לפרמט כוננים אחדים ולא את כולם: - הכנס את תקליטון האתחול של win לכונן A - הפעל את המחשב - על המסך יופיעו אפשרויות בחירה- כשאחת מהן מאפשרת לך לבחור אם להפעיל את המחשב עם או בלי תמיכה בתקליטור- הקש במקלדת את האפשרות הרצויה לך ולחץ על אנטר (אם לא תבחר אף אחת מהאפשרויות תוך 30 שניות תקליטון האחתול של win יפעיל את המחשב עם תמיכה בתקליטור ויכול להיות שיוצג על המחשב קובץ עזרה. בכדי לצאת מקובץ זה לחץ על: ALT+F במקלדת כדי לפתוח את תפרטי FILE ולאחר מכן הקשה על X ) - הקש את אות הכונן אשר ברצונך לפרמט ואחריה נקודותיים (לדוגמא :D) - לחץ אנטר - וודא כי אות הכונן שבחרת מופיעה בשורה החדשה שמופיעה - הקלד :format x כאשר x מייצגת את אות הכונן שברצונך לפרמט. (אל תשכח את הנקודותיים אחריה) - הקש אנטר זהו... קח בחשבון שאני לא מבינה גדולה במחשבים... אז אני מזהירה מראש.. קח הכל בערבון מוגבל. בכל מקרה אני ממליצה- באם מישהו אחר הגיב להודעתך- להתעלם מזו שלי :cool: זהו (אוף, זה היה ארוך) יום של שוקולד, אלונה.

nando

New member
קוואק וברכה !

יש מספר דרכים להתקין מערכות הפעלה על הארד דיסק נקי. 1.אין חובה לבצע חלוקה כפי שאלונה מציעה עם כי הדבר יכול להיות שימושי בעתיד.במידה שתצטרך לפרמט את המחיצה שמכילה את ווינדוס ותרצה לשמור במחיצה נפרדת את קבצי המידע שלך כלומר כל אותם קבצים שתיצור למשל באקסל, וורד וכו.... 2.תשיג לך דיסקט הצלה של ווינדוס 98 ותעלה באמצעותו את המחשב. בחר באופציה המכילה תמיכה בסי די רום. 3.הכנס סי ידי של מערכת הפעלה הקש setup ושכח הכל. (כמעט הכל כנראה שתצטרך לענות על כל מני שאלות בדרך) 4.אופציה נוספת ויותר מסובכת למי שאינו בעניינים היא לשחק ב bios כך שברירת המחדל לסדר שבוא המחשב מבצע פניה לכוננים תכיל את הסי די שלך. תצטרך להקיש על del בשלבר אשוני של עליית המחשב. באופציות משמאל למעלה במסך שיפתח לך לקבוע את האופציה cd rom כאופציה ראשונה. לבצע שמירה ויציאה ממסך זה. תוודא שהכונן יכיל את תקליטור ההתקנה. ואז לצאת לדרך כפי שהציע אלונה כבר קודם.

@poet

New member
אנשים כאן מבלבלים אותך.

קנית מחשב חדש? לא מבין מה לעשות? יופי זה הזמן ללכת להתקשר לחנות ולהגיד להם שאתה רוצה שהם יבואו להתקין מחדש כי : א) אני בטוח שאין לך מושג איך יוצרים מחיצות ב) מתקינים שוב את כל הדרייברים של לוח האם ג) זאת האחריות שלהם אני מבקש שתעשה את זה לפחות במחשב החדש . אחרי שיבאו אליך איש שיודע מה הוא עושה , תש תדבק אליו ותבק ממנו להסביר לך מה הוא מבצע הזמנת איש חברה נעימה שתיהיה לך

alona..

New member
האמת היא

שאני מסכימה איתך. גם אני נצמדתי למי שהתקין לי את המערכת.. ולמדתי. לא מומלץ להתעסק במה שלא ברור, הקופסאות האלו יכולות להיות ממש קשוחות אם הן רוצות. כל שכן כאשר מתעסקים עם הגדרות באיוס.. זהו, וסליחה אם בילבלתי. אלונה.

eux

New member
תוספת להתקנה שאחרי

א. להתקנה על מחשב ``ערום`` מספיק לרוב פשוט להכניס את ה-CD לכונן ולהפעיל. מעבר לזה.... כדאי לדעתי עם דיסקט אתחול או ``הצלה``. ב. להתקנה במקום גירסה אחרת של WINDOWS צריך: * להפעיל את המחשב, בזמן האתחול (אחרי שהמחשב גמר לבדוק את הזכרון) ללחוץ F8 ולבחור את האופציה Command line . * צריך לעבור לספריה בה מותקנת המערכת (לרוב WINDOWS ) לדוגמא CD WINDOWS . * צריך לשנות את שם הקובץ WIN.COM למשהו אחר לדוגמא REN WIN.COM WINCOM . * עכשיו צריך לחזור לאחור לספריה הראשית לדוגמא ..cd * לשנות את שם הספריה WINDOWS למשהו אחר לגוגמא CD WINDOWS WIN . * לבצע התקנה ע``י BOOT מה-CD או בכל אופן אחר... כמו שכולם כבר הסביר... בהצלחה

למעלה