דחוף בבקשה !עקצה אותי צירעה לפני

דחוף בבקשה !עקצה אותי צירעה לפני

כ-30 דקות ואני מתפתחל מכאבי תופת עכשיו. מה אתם ממליצים לעשות?

ה מוזה

New member
אם אין לך רגישות

ולא מתפתחת נפיחות,חום וכל תופעה אחרת תצא לגינה(או לגינה של השכנה
) תעשה קצת בוץ ותמרח את הבוץ על מקום העקיצה תשאיר אותו להתייבש זה עוזר לעקיצות דבורים צרעות וכו' עוד תרופת סבתא דבש - למרוח במקרים של עקיצת דבורה, דבור או צרעה. מרגיע את הכאב ומרפא את העקיצה מיד. תרגיש טוב

עקיצת דבורה

קצת כואב אני יודעת.. קח תלוחית או צלחתת מלא את הצלוחית בקרב ושים את היד (המקום האחר הפגוע) ישירות על הקרח בלי מגבת, ישר על הקרח זה כואב קצת ושורף קצת (גם בגלל הקרח וגם בגלל העקיצה) אבל עד שהקרח יימס העקיצה תצא אל הקרח

0 אור 0

New member
תגובה קצת מאוחרת - לא הייתי בפורום

בעקיצה של דבור או דבורה לוקחים עגבניה , חותכים אותה לחצי ומניחים את הצד הפנימי על העקיצה לכמה דקות. החומציות של העגבניה מנטרלת את הרעל של העוקץ שהוא בסיסי, ומונעת המשך של התפשטות ההרעלה. אפשר גם עם חומץ אבל העגבניה יותר טובה (מנסיון הסבתא). אחרי ניטרול הרעל אפשר לשטוף במים קרים, או להניח קרח כדי להרגיע את המקום. ובהמשך לריפוי מורחים ג'ל אלוורה במשך כמה ימים להרגעה וריפוי - עדיף ישירות מהצמח, אבל אפשר בהחלט גם ג'ל שנמכר בחנויות. עוד משהו שעוזר בשלב הזה זה שמן לבנדר, שאפשר להוסיף לאלוורה או לשים על העקיצה בפני עצמו.

nadavmendel

New member
מנטרל את הרעל של העקיצה

החומציות של הבצל מנטרלת את הרעל של העוקץ כמו התהליך שקורה כאשר מצמידים עגבניה או חומץ לעקיצה...דרך אגב - גם דבש טוב

למעלה