דובדבנים

Sapirush12321

New member
היי אלישבע, מה שלומך?:)

חלמתי שאני נמצאת במרכז מסחרי אצלי ביישוב בתוך חנות פירות של אדם עם מוגבלות, הייתה לו בעיה מוחית. הוא בדיוק סידר את הסחורה שלו על המדפים ואמר לי שהוא אוהב שיש את אותם הפירות כל הזמן בחנות. אז שאלתי אותו אם זה בגלל שהוא רוצה שאנשים ידעו תמיד שיש כאן את הדברים הקבועים והוא אמר שכן. חשבתי לעצמי בלב שאני מקנאה בו בטירוף כי הוא אדם עם מוגבלות ועדיין פתח עסק ואני לא עם מוגבלות אבל מתה מפחד לפתוח עסק לתפירה שלי.
יצאתי מהחנות והסתכלתי על החנויות הצמודות לו.. ראיתי שם חנות פירות וירקות נוספת אבל היא היתה סגורה. היו שם המון עלים ירוקים (כוסברה חסה פטרוזיליה וכאלה...) ועל השולחן היה ארגז עם חבילות דובדבנים. ממש התרגשתי מהדובדבנים ורציתי אבל החנות הייתה סגורה. הסתובבתי והתחלתי ללכת לכיוון הבית. מישום מה מצאצי את עצמי מחזיקה לפתע ביד קופסא עם דובדבנים והתחלתי לאכול אותם בהנאה רבה ולהתקדם לכיוון הבית. היה קר ממש ורוח והמחשבות שלי רצו..
חשבתי על זה שקר וקיוויתי שאולי יעבור רכב שירצה להסיע ולקדם אותי קצת בהגעה לבית.
חשבתי על זה שמישהו שיצאתי איתו לא מזמן עובד ליד ותהיתי לגביו.
וחשבתי על חנות ממתקים שפעם הייתה שם ונסגרה ועכשיו יש שם משהו אחר.
בדרך עבר איזה אופנוען אידיוט שניסה לצפור לי.. ולמען האמת חיפשתי בעין אופנוענים כי לבחור שיצאתי איתו היה אופנוע..

רקע-
מאז שרשמתי לך שהלכתי להתאשפז ביליתי שם 15 ימים.. היה לא פשוט אבל האמת שיותר קשה להיות בבית. המצב הנפשי שלי דיי מדרדר ואני על כל כך הרבה כדורים שכל כדור משפיע מזווית אחרת. תורם למשהו ודופק משהו אחר. המחלה לא עברה ולא פשוט לי. בהחלט רוצה לתפור ולפתוח עסק ומפחדת נורא... החרדות גברו. אתמול הייתה לי שיחה ארוכה מאוד עם חבר על החרדה וממש נפתחתי בפניו על הכל.. לאט לאט אני פותחת בפני אנשים רגשות שלא הוצאתי מעולם אבל החשיפה קשה לי ביותר.

תודה רבה!

אלישבע777

Well-known member
הי ספירוש,
הפרוש שלי לחלומך על חנות הפירות והדובדבנים

חלק א של החלום הוא שקוף לגמרי. פרשת אותו כבר בחלום! בעל החנות שהוא אדם מוגבל שכלית והוא עובד בעבודה קבועה ומתאימה לו שהוא אוהב, הוא מתחשב בצרכים של הלקוחות שלו. הוא באזור הנוחות שלו, אינו שואף יותר מדי. רגליו על הקרקע והוא מפרנס את עצמו מן העסק שלו בכבוד, ואת מקנאה בו על כך ועל שלוות הנפש שלו והיציבות בחייו. הוא התגבר על מוגבלותו ואת? מאידך יש בחלק הזה רמיזה למוגבלות הגופנית שלך, בעקבות מחלתך הקשה לאחרונה וגם כמובן תקופת הקורונה. בחלום את אולי מקנאה באיש הזה אבל בעקיפין החלום אומר לך – גם את מוגבלת עכשו !! זה לא הזמן לפתוח עסק. חכי עד שתתאוששי ותוכלי גם את לפתוח עסק.

חלק ב – הוא בעצם חלום חדש.

את נמצאת על יד חנות ירקות סגורה ומתבוננת בעשבי תבלין בעלי עלים ירוקים. החנות הסגורה זו את. את עדיין סגורה, אם בגלל מחלתך ואם בגלל תקופת הקורונה. החנות הסגורה יכולה לסמל את העסק שעלול להיסגר אם תפתחי אותו עכשו או בזמן לא מתאים. העלים הירוקים גם הם מסמלים אותך. הם ריחניים ומתבלים תבשילים, אבל כשהם סגורים בחנות, איש לא נהנה מריחם ומטעמם. החלום אומר לך שיש לך פוטנציאל לא ממומש. אם תיפתחי לעולם, תפחיתי חרדות , תבריאי גופנית ונפשית, תוכלי לתבל את חייך לעצמך ואת חייהם של אנשים אחרים. העלים הירוקים מסמלים גם את היותך – ירוקה, כלומר טירונית בענייני עסקים. תמיד היית שכירה, ועתה את שואפת להיות בעלת עסק עצמאי. זה לא מקום ל-"ירוקים". צריך ניסיון רב בעניינים אלו. ניהול עסק הוא לא עניין פשוט, אפילו למנוסים ביותר ובוודאי שלא ל-"תפרנים" כמוך ואפילו אם זה עסק הקשור בתפירה...

בחנות הסגורה צדה את עינייך קופסה מלאה דובדבנים עסיסיים. הו כמה רצית לטעום מהם! אבל החנות סגורה, אז הלכת הביתה. הדובדבנים מסמלים משאת נפש – "הדובדבן שבקצפת" כלומר החלק הטעים ביותר והיפה ביותר בכל מעדן שהוא. הדובדבן הוא הפרוייקט שלך, משאת נפשך: הקמת עסק ( בן זוג , בריאות, חזרה לכושר , לימודים וכד'). את רואה את הדובדבנים מול עינייך ואת מתרגשת כי המשימה קרובה, אבל עדיין סגורה מאחורי דלת נעולה. הפרוייקט או השאיפה, קרובים ואת רואה אותם, אבל אינך יכולה כרגע להשיג אותם עכשו.

חלק ג' - המשך חלק ב

ופתאום... איזה נס נעשה לך! קופסת הדובדבנים נחה לה בידייך ויכולת לאכול מהם בהנאה! החלום אומר לך שאת עשויה להצליח לפתע פתאום להגשים את חלומך. אבל הדרך לא תהיה פשוטה. הדרך למקום מבטחים ( הביתה) עם הדובדבנים המתוקים לא תהיה קלה!! הרוח הקרה תכה בך והמחשבות ( החרדות?) יתרוצצו במוחך ללא הרף. העצב על הזמן החולף. חנות הממתקים שלך (הנעורים, החופש, הטיול להודו) נסגרה, עוד מעט יום הולדתך ה-26. את מצפה לתפוס איזה טרמפ, אולי עם ידיד לשעבר שיגיע במקרה עם המכונית שלו, אולי החבר לשעבר עם האופנוע. אבל אף אחד אינו מופיע להושיע. כולם נעלמו ונסגרו, כמו חנות הירקות וחנות הממתקים. כולם נחלת העבר. ומי שעובר זה אופנוען אידיוט שצופר לך ואינו עוזר לך בדרכך למקום מבטחים.

החלום נגמר בתחושה של קושי ובדידות. השגת הדובדבנים היתה בדרך נס ממש, אבל לנס יש מחיר. אם לא תעמלי למען השאיפות שלך בכוחות עצמך – הנס לא יעזור לך, גם אם הוא יקרה. החלום אומר לך, להתנער מאשליות ולהתרומם. אין ארוחות חינם ואם יש – הן לא שוות כלום, את נשארת באותו מקום. כדי להשיג את הדובדבנים את צריכה לפרוץ דרך וללכת קדימה, הלאה, לא "לחזור הביתה", לאזור הנוחות שלך.

אשמח לשמוע מה חוות דעתך על הפרוש. וכמובן איחולי החלמה מהירה!

Sapirush12321

New member
היי אלישבע!!!
תודה על פירוש החלום ומתנצלת על ההמתנה!
קראתי את הפירוש עוד באותו היום שפורסם וכעסתי עליו... כעסתי על עצמי,לא הסכמתי עם הפירוש ורציתי לעזוב, להתרחק ולחשוב בעיקר.
הייתי בתקופה קשה.
עכשיו, תודה לאל הבראתי לעת עתה ואני מודה על כל יום בחיים שלי שאני בריאה ולא כואב לי, ההבראה שינתה לי גם את המצב הנפשי לטובה, וכן גם הירידה בתרופות הקשות עושות טוב.

הפירוש כואב ונכון, וגם הבנתי שעסק זה לא משהו שיתאים לי למצבי כרגע ושאני מעדיפה "לחלטר" בזה ולא להפוך את זה למשהו רשמי. יש לי טפטופים של הזמנות וככה טוב לי, יותר מזה יהיה לי מוגזם. ואת גם צודקת בזה שאמרת שאין מתנות חינם וכדי שיהיה לי משהו שאני רוצה אני צריכה לעבוד קשה בשביל להשיג אותו. אני ותרנית ועצלנית ולצאת מאזור הנוחות לא פשוט לי. במיוחד אחרי חצי שנה של מחלה שהתרגלתי להתבטל הרבה (מרצון וגם מכורח הנסיבות...).

תודה רבה רבה, מאחלת לכולנו ימים שקטים אמן!

אלישבע777

Well-known member
היי אלישבע!!!
תודה על פירוש החלום ומתנצלת על ההמתנה!
קראתי את הפירוש עוד באותו היום שפורסם וכעסתי עליו... כעסתי על עצמי,לא הסכמתי עם הפירוש ורציתי לעזוב, להתרחק ולחשוב בעיקר.
הייתי בתקופה קשה.
עכשיו, תודה לאל הבראתי לעת עתה ואני מודה על כל יום בחיים שלי שאני בריאה ולא כואב לי, ההבראה שינתה לי גם את המצב הנפשי לטובה, וכן גם הירידה בתרופות הקשות עושות טוב.

הפירוש כואב ונכון, וגם הבנתי שעסק זה לא משהו שיתאים לי למצבי כרגע ושאני מעדיפה "לחלטר" בזה ולא להפוך את זה למשהו רשמי. יש לי טפטופים של הזמנות וככה טוב לי, יותר מזה יהיה לי מוגזם. ואת גם צודקת בזה שאמרת שאין מתנות חינם וכדי שיהיה לי משהו שאני רוצה אני צריכה לעבוד קשה בשביל להשיג אותו. אני ותרנית ועצלנית ולצאת מאזור הנוחות לא פשוט לי. במיוחד אחרי חצי שנה של מחלה שהתרגלתי להתבטל הרבה (מרצון וגם מכורח הנסיבות...).

תודה רבה רבה, מאחלת לכולנו ימים שקטים אמן!
הי ספירוש היקרה! |חיבוק| מה שמחתי כשכתבת לי, אפילו שפתחתי את האתר, בעת אזעקה ועד התגובה הזאת שלי היו עוד שתיים ברצף... אני שמחה שאת בריאה ובמצב הרבה יותר טוב. לא רגיל אצלך לא לענות מייד, ולכן חששתי שאינך בקו הבריאות. אכן החלומות שלנו משקפים אותנו ואת המחשבות והרגשות שאנחנו לא מעזים להגיד בהקיץ!! אני רק מתרגמת את תת המודע של החולמים.
אכן היתה שנה לא קלה וגם זו עכשו, אינה קלה וכולנו בורחים לאזור הנוחות שלנו ואצלך היה אפילו הרבה יותר קשה בגלל מחלתך. מאידך טוב שאת חולמת, כי לחלומות יש מסר לעצמנו והם מגלים לנו את פחדינו ואת חולשותינו שאני לא כל כך רוצים לדעת... עכשו כשאת יודעת, את יכולה רק לצמוח מזה. אני חושבת שכדאי לך לשמור את חלומותיך עם הפרושים ואפילו להדפיס אותם. כך תראי את הרצף ואת ההתפתחות שלך וזה גם יעודד אותך לצאת מאזור הנוחות ולעשות מעשה, בזמן הנכון והמתאים לך. אפשר להעתיק את החלומות ל- וורד ולהדפיס. לפעמים זה יוצא משמאל לימין ואפשר ליישר. אולי תעשי לך תיקיה? מדי פעם תקראי אותם, זה יכול להוציא אותך החוצה, לעשייה.

כל טוב בריאות וימים שקטים יותר כמובן וחג שמח, למרות כל האירועים הקשים!!

למעלה