דה זראסאי אגח ג

dw

Well-known member
מנהל
לפי הכתבה מ 2020 חמשת הנכסים מניבים כמעט 4M$ שנתי NOI ונגיד שנשים מכפיל 30 אז מקבלים קרוב ל 120M$ שזה היה בערך הערך בספרים.
יכול להיות שכעת משקיעי נדלן בניו יורק, ובפרט בברוקלין הפחות נחשקת (מי אמר סיפורי הפוגי של אול-יר? שמהערך הספרים עשו טיארה כשביקשו תכל'ס לממש ולהפגש עם מזומן), רואים שאפשר לקבל למעלה מ 3% מ-ממשלת ארה"ב, בלי סיכון בכלל, אז מי ישלם לנו 120M$ על 5 הנכסים? הפיה הטובה?
מי שיסכים לחלץ את דה זראסאי מהנכסים ישחט אותה במחיר והנה מגיעים לתספורת.

AA עאלק :p
לא בטוח בכלל אם אגחי דסק"ש יותר מסוכנים (ואלה מדורגים BBB)

dw

Well-known member
מנהל
דוח מעלות האחרון על דה זראסאי.
AA זה כבר לא. ירד ל +A וגם זה הם מציינים שזה לפרגן (תחזית דירוג שלילית). הכוונה לדירוג מנפיק. האגחים עצמם כן נשארו AA.
FRThe20220201173202.pdf (maalot.co.il)

אם אני יכול לקבל מביידן 3.3% בלי סיכון למה שאסכים לסכן כספי בתשואה כזו על בניין מתפורר בן 100 שנה בברוקלין? מבקש פרמיה.
זאת אלא אם כן ביידן מחליט לאפשר לי לעשות תמ"א38 בברוקלין :p אז זה כבר סיפור אחר.

בסקירה של מעלות הם רושמים שבשנת 2021 הצליחו למחזר חוב לריביות של פחות מ 3%.
אני יכול רק לנחש שכאשר הריבית חסרת הסיכון היא 3.3% נגמרה החגיגה והמיחזורים העתידיים כבר יעלו להם הרבה הרבה יותר יקר, מה שאומר בנג'י בהערכות השמאי.

לפי הסקירה יש להם עודף של 300M$ לאגחים מעבר לחוב הבנקאי הבכיר (850M$ מתוך 1.1B$), כך שלא כ"כ מהר נגיע לתספורת, אבל כנראה השאלה אם יהיה מישהו שיסכים לשלם להם 1.1B$ על כלל הנכסים או לאור העליה בריבית הרבה פחות, ואז כבר נשארים פחות עודפים לאגחים.
הזהירות המופלגת כי כבר היינו בסרט הזה אצל אול-יר. כשבאים תכל'ס לממש בברוקלין המחיר בשוק נמוך בהרבה מזה שבאקסלים.

נערך לאחרונה ב:

Reem88

Well-known member

עדכון שיעור הריבית לאגח ד-ה בעקבות שינוי בדרוג​

אג"ח ג' ללא שינוי

למעלה