גרידה בשבוע 13

Lily83

New member
שלום
לפני שבוע הכל יהיה טוב, הייתי בהריון שבוע 11 פלוס לא הייתה סיבה להאמין שמשהו לא בסדר. הכל התחיל בבדיקת שקיפות עורפית, ברגע שהרופא הניח את המכשיר על הבטן נהיה שקט מוזר. השקיפות ממש לא תקינה. הלם מוחלט שקיפות של 7.2 חריגה, לקחו אותנו לחדר צדדי הרופא הסביר את המשמעות סיכון מוגבר לתסמונת דאון, ולמחלות גנטיות אחרות. במוסף סיכוי מוגבר למומים בעובר מומי לב מומי מוח וכו'. הייתי בהלם מוחלט שבורה לחלוטין בהתאם להמלצת הרופא קבענו בדיקת סיסי שליה בשביל לקבל תוצאה כמה שיותר מהר. יומיים אחרי זה עשיתי את הבדיקה שילמנו על הבדיקה המהירה כך שכמה ימים אחרי מתקשרים מהמכון הגנטי, צר לנו לבשר העובר עם תסמונת דאון. שוב בכי ומשבר. התלבטות יש לי בבית ילדים מקסימים האם אוכל לגדל גם ילד מיוחד?נטיתי להגיד שכן, אשמור עליו ואגדל אותו באהבה כמו יתר ילדי. התרגלתי למחשבה לאט לאט על גידול ילד מיוחד. שבוע אחרי, שוב יעוץ גנטי הסברים מה כרוח בתסמונת דאון ואז שוב בדיקת אולטרה סאונד, לראות מה מצב העובר. המצב התברר היה נורא. העובר סבל ממספר מומים גדול שלא נראה בשקיפות. השקיפות עלתה ליותר מ10 מ"מ. והכי גרוע העובר סבל ממום לב, שאי אפשר לחיות איתו מום קטלני. אני חייבת לציין שהצוות הרופאי היה ממש רגיש ומבין הם הסבירו לי שעובר לא יוכל לשרוד אחרי לידה, רוב הסיכויים שאפילו ימות תוך שבוע שבועיים ברחם כתוצאה מהמום. והכי טוב לסיים את ההריון. המון בכי למרות שידעתי שאין לו סיכוי, עדיין הרגשתי שאני הורגת אותו. דיברנו עם רופאים 6משפחה ופסיכולג. הגענו למסקנה שעדיף לסיים את זה בשבוע 13 ולא להגיע למצב שאצטרך לעבור לידה שקטה. אופציות נוראיות שתיהן. קבענו עם ועדה להפסקת הריון, אישרו לי גרידה בלי בעיה. עברתי יום של בכי ועצב. הרגשתי שאני באבלות של ממש . הגרידה עברה בשלום הכל נגמר. נשאר רק העצב והריקנות הנוראית. התחושה של אתמול הוא עוד היה חי בפנים והיום הוא מת.
וזהו נגמר. ממש קשה לי להמשיך. מנסה להתנחם בילדים הנפלאים שלי. ומקווה להחלטה להריון חדש ברגע שהרופא יאשר שאפשר לנסות, מרגיש לי לי שזה הדבר היחיד שבאמת ימלא את החור בלב.
מתגעגעת על העובר כ"כ
תודה על הקריאה
ל.

in bal1

Well-known member
כל הכבוד לך! את אשה חזקה ואמיצה.להבדיל אלפי הבדלות אני עברתי הפלה טבעית.הבאתי 2 בנות לעולם וזהו.הייתי מאד במתחים ששוב יקרה משהו.
בינתיים עד שתקבלי אישור מהרופא לנסות שוב תהני מהילדים שלך מבעלך.מאחלת לך הרבה,הרבה חוסן נפשי.

Lily83

New member
בבדיקה הראשונה שלחנו על הבעיה, בשקיפות אמרתי לבעלי שזהו אני גמרתי עם הריונות, אין לי כוחות לעבור את זה שוב. רק עכשיו אחרי הגרידה והחזרה הביתה אני מסוגלת לחשוב על האפשרות להביא ילד נוסף. אני מאוד בחרדות וחששות מבינה אותך מאוד
. אני קרובה לגיל 40 ודי בטוחה שזו ההזדמנות האחרונה להביא ילד, ורוצה שהחוויה האחרונה שלי מהתקופה של הריונות ופוריות תהיה חוויה של הבאת חיים, ולא התחושה הנוראית של איבוד חיים.
אני משתדלת להיות מיילדי הם בהחלט עוזרים למרות שקשה לחזור לחיים ולשגרה.
תודה על מה שכתבת

in bal1

Well-known member
הי אשמח אם תמשיכי לשתף אותי מה קורה איתך.מוזמנת לכתוב לי בפרטי.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון.
יש לי מספר דברים לכתוב. רק רוצה לוודא שאת עוד פה ושאכן תקראי אותם.
במידה ואת עוד פה- תכתבי, ואז אדע שיש טעם לכתוב.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

in bal1

Well-known member
מה שלומך? איך עוברים עלייך הימים האחרונים?

Lily83

New member
היי, תודה על העתנינות. אני מתאוששת לאט לאט. מבינה שעשיתי את מה שהיה צריך. ולמרות זאת האובדן של ההריון והעובר עדין קשים . כל דבר מזכיר לי שרק לפני פחות מחודש האמנתי שבעוד חצי שנה יהיה לי תינוק. למזלי בעלי תומך בי מאוד לקח שבוע חופש מהעבודה, ויצאנו לנופש בארץ .
ובנתיים נהנית מיתר ילדי ומקווה שבקרוב אזכה להריון חדש ותקין שיגמר בידיים מלאות

in bal1

Well-known member
הי בוקר טוב.אני שמחה שאת מקבלת תמיכה מהבית.כמה ילדים יש לך? ומה הגילאים שלהם אם אפשר לשאול?

שירהד1

Member
מנהל
היי וסליחה על המענה המאוחר...

כל הדברים שאת מתארת וכל התחושות הקשות של ההלם הראשוני, העצב הרב, תחושת הריקנות, והצורך להתנחם במה שיש- כל אלו מוכרים לי היטב מעברי (7 הפלות, 6 מהן ברצף, לפני ביתי הצעירה).
מוכרת לי היטב גם תחושת "החלום ושברו". איזו שמחה ממלאת את הלב בהיוודע על הריון חדש, כמה תקווה, כמה אופטימיות, כמה מתיקות נפלאה...וכמה קשה תחושת האכזבה הנוראית, השבר על לכתה של התקווה, עם היוודע על עובר לא תקין והצורך בהפסקת ההריון.

חשוב לי שתביני שלא הרגת את העובר. העובר היה פגום ביותר, וחייו לא היו מתאפשרים. זה הטבע שגרם לזה, סתם מן רנדומאליות (מקריות) קשה ונוראית. זה קורה, וקורה אפילו לא מעט בעולם הילודה. כמו שלא מכל זרע שנזרע- יצמח פרח, כך גם עם הריונות.
פשוט עד שזה לא קורה לנו עצמנו, אנחנו חיות בהכחשה נפלאה שכזו, שכל הריון נגמר בתינוק/ת בריא/ה וחמוד/ה.

טוב שיש לך תמיכה מהבית, ואני מקווה גם שיש לך תמיכה מחברות. החזרה לשגרה חשובה ותורמת לבריאות הנפשית.
לא כתבת את גילאי הילדים שלך, ויש לזה משמעות מבחינת האם יודעים על מה שקרה או לא. אני בדעה שכל עוד אפשר למנוע מהם התמודדות שכזו- עדיף שלא ידעו, אבל זה תלוי בגילאים שלהם והאם ידעו על דבר ההריון או לא.
בכל מקרה, ממליצה את העצב, הדמעות והדיבורים על ההתמודדות שלך ושל בן זוגך- להשאיר לעולם המבוגרים.

התנחמי בטוב בחייך, וצעדי קדימה, לפי מה שאת חושבת לנכון ומרגישה שיהיה נכון עבורך. אין פה כללים ואין פה חוקים. מישהי אחת רוצה מיד לנסות ולהיכנס להריון נוסף (לאחר אישור רפואי, כמובן), ואחת אחרת- רוצה לחכות ולחשוב.
כל אחת- ומה שמתאים לה, לנפש שלה ולחיים שלה.

חיבוקים,
שירה.

שירה דוד
09-7749028

Lily83

New member
תודה רבה על התגובה. אני עברתי לפני 7 שנים הפלה נוספת בשבוע 7. הייתי בעבודה הרגשתי כאבי בטן, החלטתי לחזור הביתה ובדרך הביתה היה לי דימום חזק. בעלי הגיע הלכנו לבית חולים, התברר שהכל יצא ואין צורך בגרידה. הכאב היה גדול אז גם חלום שנשבר. אבל זה היה רק שבועיים שידעתי על ההריון אז זה היה הרבה פחות קשה מהפעם. חודש אחרי זה נקלטתי מחדש להריון, שהסתיים בילדה נהדרת היום בת שש. מרגש לקרוא את דברייך, את מבטאת היטב את התחושות של אחרי. כמה כואב לעבור את זה שבע פעמיים. ועוד ברצף . תודה על העידוד, אכן התחושה שהריון תמיד מסתיים בתינוק חייכן כ"כ לא נכונה. זה נס לעבור הריון בשלום ובידיים מלאות. אני יודעת שלא היה לו סיכוי לחיות, בנוגע לחברות לא סיפרתי להן על ההריון ולכן גם לא על ההפלה. חוץ מחברה אחת קרובה במיוחד, קשה לי לשתף את יתר החברות, מסיבה שאני לא לגמרי מבינה. אמא שלי יודעת וגם ההורים של בעלי. בנוגע לילדים שלי, יש לי ב"ה חמשה, הגדולה בת 12הקטנה בת 2, שני הגדולים ידעו על ההריון, הקאתי בלי הפסקה כל ההריון והם ניחשו לבד. לצערי, הייתי צריכה לדבר איתם על ההפלה. אני ובעלי ישבנו איתם, ניסינו להסביר להם בעדינות שהעובר חולה מאוד, ולא יכול לחיות. לא הרחבנו מעבר. אני מצטערת שהם גילו על ההריון, היית שמחה לחסוך מהם את זה. אני לא בטוחה איך היה צריך לדבר איתם על כך. הדבר קרה כ"כ מהר, שלא הספקנו לחשוב מה לעשות.
אני צריכה בעיקרון לחזור לעבודה שבוע הבא, ומתקשה לחשוב על הרעיון הזה, בעלי ואמלא שלי סבורים שזה יעשה לי טוב. לי קשה לחשוב לשבת עם חברים לעבודה וסתם לדבר על החיים. מרגיש לי שכל העבודה והחברים שייכים לחיים של מישהי אחרת.
תודה על כל התמיכה
שהיו רק בשורות טובות

שירהד1

Member
מנהל
נשמע שהסברתם לשני הילדים הגדולים בצורה רגישה ותואמת גיל את המצב.

לגבי למי לספר ולמי לא ועד כמה לשתף- זו כמובן החלטה מאוד אינדיבידואלית.

לגבי החזרה לעבודה- אני חושבת שזה מאוד חשוב, למרות שזה מאוד קשה. הניתוק הרגשי שאת מרגישה כעת מהעבודה נורמלי, אך במידה והיו דברים חיוביים במסגרת העבודה ובמידה ומצאת קודם סיפוק והגשמה עצמית שם- אז זה יכול לתרום לך כעת.
אני לא יודעת מה טיב העבודה שלך ומה טיב היחסים בינך לבין האנשים. אני חושבת שכדאי לומר מה שקרה לפחות למישהי אחת שאת סומכת עליה ויכולה להישען עליה.
אפשר גם לספר באופן כללי שאת עוברת תקופה קשה, ושיבינו במידה ותראי עצובה או פחות מרוכזת.

את צריכה להיות מודעת לתחושותייך, ולראות האם במהלך השבועות הבאים את מסוגלת להיות מרוכזת בעבודה, והאם את מסוגלת להינות מדברים שנהנית לפני אובדן ההריון. פני לעזרה מקצועית במידה ואת ממשיכה לחוש במצוקה נפשית.

שפר עליי מזלי, ונולדה ביתי הצעירה, מעיין, לפני 6 וחצי שנים, ילדה מהממת, אחות לנטע (בת 15) ולניצן (בן 12) הנפלאים והמהממים גם הם.
מאחלת לך את כל הטוב שבעולם.

שירה.

שירה דוד
09-7749028

Lily83

New member
נשמע שהסברתם לשני הילדים הגדולים בצורה רגישה ותואמת גיל את המצב.

לגבי למי לספר ולמי לא ועד כמה לשתף- זו כמובן החלטה מאוד אינדיבידואלית.

לגבי החזרה לעבודה- אני חושבת שזה מאוד חשוב, למרות שזה מאוד קשה. הניתוק הרגשי שאת מרגישה כעת מהעבודה נורמלי, אך במידה והיו דברים חיוביים במסגרת העבודה ובמידה ומצאת קודם סיפוק והגשמה עצמית שם- אז זה יכול לתרום לך כעת.
אני לא יודעת מה טיב העבודה שלך ומה טיב היחסים בינך לבין האנשים. אני חושבת שכדאי לומר מה שקרה לפחות למישהי אחת שאת סומכת עליה ויכולה להישען עליה.
אפשר גם לספר באופן כללי שאת עוברת תקופה קשה, ושיבינו במידה ותראי עצובה או פחות מרוכזת.

את צריכה להיות מודעת לתחושותייך, ולראות האם במהלך השבועות הבאים את מסוגלת להיות מרוכזת בעבודה, והאם את מסוגלת להינות מדברים שנהנית לפני אובדן ההריון. פני לעזרה מקצועית במידה ואת ממשיכה לחוש במצוקה נפשית.

שפר עליי מזלי, ונולדה ביתי הצעירה, מעיין, לפני 6 וחצי שנים, ילדה מהממת, אחות לנטע (בת 15) ולניצן (בן 12) הנפלאים והמהממים גם הם.
מאחלת לך את כל הטוב שבעולם.

שירה.

שירה דוד
09-7749028
תשוב תודה רבה על תגובתך.
גם בעלי ואמא שלי מעודדים אותי לחזור לעבודה. ולהשקיע בעצמי ובקרירה.
שבוע שעבר לקחנו את הילדים לחופשה משפחתית. והבנתחלה היה קשה להנות, אבל לאט לאט, הילדים ובעלי הסיחו את דעתי ונהניתי מהחוויה
אני לוקחת את הזמן להחלמה נפשית, מקווה שאצליח להתרכז בעבודה .
כמובן שאם הקושי ימשיך אפנה לעזרה.
תודה רבה על כל התמיכה והעזרה. עצם האפשרות לכתוב ולשתף ולקבל תגובות ותמיכה מאוד עזרה לי.
מקווה שבקרוב אוכל לנסות שוב להכנס להריון, והפעם שהיה סיום טוב.
בשורות טובות
ותודה על הכל

שירהד1

Member
מנהל
אני שמחה שיכולתי לעזור. מייחלת עבורך לבשורות טובות. אמן.

שירה דוד
09-7749028

למעלה