גמגום-שאלה חשובה לי מאוד אודה לעזרתכם

גמגום-שאלה חשובה לי מאוד אודה לעזרתכם

שלום רב,
בני בן 2 ו-8 חודשים ובתקופה האחרונה (בערך לפני חודש וחצי) שמנו לב כי התחיל לגמגם. עם הזמן הגמגום מחריף. בהתחלה הוא היה מגמגם רק כאשר היה מתרגש מדבר מסוים או בתחילת משפט, כעת הוא מגמם לעיתיים קרובות יותר ללא סיבה מיוחדת וגם באמצע משפט.
הוא אינו התחיל לדבר מאוחר לגילו או מוקדם לפי מה שזכור לי הוא התחיל לדבר בגיל המיועד לכך והתפתחות הדיבור הינה בקצב טוב ומעל הממוצע. הוא יודע לספר סיפורים, לדבר משפטים רצופים ושלמים, יודע את כל הצבעים ומספרים ומבין היטב מה שנאמר לו. בנוסף יש לו זיכרון יוצא דופן לפרטים.
מה שמטריד אותי זה שבעבר לא היתה לו את הבעיה הזאת של הגימגום והוא היה מדבר באופן חלק שוטף וטוב. לא ברור לי מה הסיבה לכך שפתאום זה הופיע? מדוע זה קרה? והכי חשוב איך ניתן לעזור לו ולסייע לו לטיפול בבעיה? (למידע כללי במידה ורלוונטי הוא בני הבכור ויש לו אח בן שנה ו-8 חודשים והינו גמול ממוצץ וחיתולים מגיל שנתיים ולומד בגן אמונה).
אודה לעזרתכם בהקדם האפשרי להתמודדות עם הבעיה. תודה רבה מראש!

בגיל כזה - רק חיוך סבלני

לא להאיץ בו
לא לגרום לו לחשוב שיש לו בעייה
פשוט להקשיב בסבלנות ואולי לתדרך את הגננת בהתאם.
רוב הסיכויים שיש יחלוף.
תהיי עם היד על הדופק מרחוק

שי שורק

New member
אני מבין את הרגשתך

מה שהילד צריך זה להמשיך לחבק לאהוב לפרגן ולהמשיך לחיות מבחינתך כאילו לא קרה כלום .במקביל להתיעץ עם אמב"י (ארגון מגמגמים בישראל) אפשר לגלוש בגוגל .

תודה על התשובה

נכנסתי לשאול שאלה דומה.
פרטים: מתוקי שלי, בן 2.6 , אני לא אמא הסטרית, הוא השלישי
וכבר ראיתי בבית הרבה אבחונים עד היום... יש לי המון סבלנות וזו בעיקר שאלה סקרנית.
גם הגננות שלו יודעות שגמגום מאוד תואם את הגיל הזה ולא מתרגשות.
לי אישית, יש הרגשה שזה מעבר לגיל. ועניין אותי מה יש לומר בפורום המנוסה הזה.
וחוץ מזה קיויתי ש"יעקבס" עדיין משייט כאן,
ואקבל את תגובתו המלומדת. (אחרי שבת כמובן)
תודה
ש. מירושלים

למעלה