גיסה חסרת נימוס

קליספרה

New member
אלוהים ישמור, פיצה? כולה פיצה

כל זה על פיצה ועוד בתוך המשפחה
אני מקווה בשבילך קשה בגלל שאת הומונלית
אחד הדברים הקטנונים שקראתי
בבית ספרי כשמזמינים אנשים והם מגיעים רעבים, מזמינים להם פיצה
לא עושים עניין מזה שאכלו לי את האוכל
לא מצליחה להבין את הדבר הזה.

חד וחלק את לא צודקת!!!!

רואה שכבר כולם כתבו לך.
מקווה שתפנימי ולא תחשבי שגם כאן כולם טועים.

בסה"כ פיצה , כמארחת הייתי מיד מזמינה עוד פיצות כי כולם מסתבר רעבים.
ואם יש בעיה כלכלית עדיף שלא תזמיני ליום הולדת.
ואם יש בעית קמצנות עדיף להשתחרר ממנה.

oreldi

New member
כולם בסדר גמור. מה קרה כבר??

הנערה ביקשה מהפיצה והסכמתם. הגיסה השניה ראתה את הפיצה בחוץ, ראתה את אחותה אוכלת מהפיצה ולכן באופן טבעי חשבה שזה חלק מהכיבוד.
הן היו בסדר גמור. את כנראה לא מתה עליהם אז את מחפשת אותם על שטויות. תתקשרי ותזמיני עוד מגש. עדיף מאשר שיחשבו שאת מתקמצנת על פאקינג פיצה

trilliane

Well-known member
מנהל
[מהראשי] הייתי מפרידה בין העניין העקרוני לעניין המעשי

אני מסכימה עם רוב מה שנכתב לפניי.

ברמת העיקרון, אם את לא רוצה שהאורחים יגשו למקרר בעצמם (לגיטימי) תציעו תגישו בעצמך ואל תתנו להם גישה עצמאית למטבח. עם זאת, בסה"כ נשמע שלא הייתה כאן התנהגות לא סבירה – היא שאלה הסכמתם, משם הדברים התגלגלו באופן לא צפוי אבל גם לא כ"כ מפתיע ודי מובן (אחרים כבר תיארו ולכן לא אחזור על כך).

ברמה המעשית: כולה פיצה! את באמת מקטרת על פיצה קרה מלפני יומיים(!) שתכננת לאכול בהמשך השבוע(?!). הייתי מבינה לו היה מדובר בתבשיל יקר או בבישולים שעמלת עליהם שעות והיו אמורים להאכיל אתכם לאורך השבוע. אבל כשמדובר בג'אנק פוד קנוי בסיסי שעולה עשרות שקלים למגש (לא מחיר שאי אפשר לעמוד בו) ועדיף לאכול טרי (או לא בכלל), אני לא מצליחה להבין מה הביג-דיל.

שימי בצד מה תכננת; לפעמים לא הכול הולך בדיוק לפי התכניות (ולא מדובר כאן בשינוי היסטרי שלא ניתן לעמוד בו). רצה הגורל והן רעבות / סתם בא להן פיצה? נשארה פיצה שהן בדיוק רוצות? מעולה! שיהיה להן לבריאות ושאלה יהיו הצרות שלך. הרי בלאו הכי ארגנתם מסיבה, ותכננתם לא לטרוח ולהכין אוכל בעצמכם אלא לשלם על אוכל קנוי; פיצה זה בדיוק זה. להפך, עשו לך טובה שגמרו לך את הפיצה הקרה והישנה. עכשיו כשתתחשק לך פיצה בהמשך השבוע תפנקי את עצמך ותזמיני חדשה, טרייה וחמה. לא עדיף?

trilliane

Well-known member
מנהל
הערה: אם מדובר במצוקה כלכלית, חלילה (וזה קורה)

והזמנת פיצות כבדה עליכם כספית, הייתי מוותרת על המסיבה ועל האירוח או לחלופין מבקשת מכל אחד להביא איתו כיבוד כלשהו (גם זה מקובל).

כשאני מארחת חברים (לא משפחה, זה אחרת) אם אנחנו רעבים אנחנו בד"כ מזמינים וכל אחד משלם על מה שהזמין (או אם חולקים פיצות מחלקים את התשלום בהתאם למי שאכל). אם זו מסיבה שארגנתי, אני דואגת לקנות מראש כיבוד ומבהירה מה יהיה, ומציעה למי שרוצה דברים נוספים מסוימים להביא איתו. כשמדובר בצעירים תפרנים (למשל סטודנטים) מקובל גם שכל אורח משלם סכום סמלי לכיסוי ההוצאות (אנחנו עושים זאת בפיקניקים למשל, כי בד"כ מישהו אחד קונה בשר וזה יקר).

במילים אחרות, גם אם הבעיה היא כספית, יש פתרונות לכל הבעיות. אם לא, אז באמת שאין סיבה למריבה או לתחושה רעה, חבל על העצבים ועל האנרגיות השליליות. קרה מה שקרה, באמת לא נורא. להבא תדעי להיערך טוב יותר (לא לארח / לארח במקום אחר / להיערך לאפשרות של אוכל משביע / להזמין פיצות / למנוע גישה למטבח ממי שלא אמור להיות בו). גם אם זה לא יצא כפי שתכננת, ראי זאת כ"שכר לימוד" במחיר סמלי של פיצה. כולה פיצה.

crema30

New member
גם לי היה מקרה דומה

הייתה לי חברה שהייתה מגיעה לבקרואז מחסלת כל האוכל המבושל בבית.
היה לי גם מקרה אחר שאני באתי להתארח אצל חברה , וישנתי אצלה.
היא כן כיבדה אותי, אבל יענו הייתה כל פעם חסכונית כלפיי.
הייתה נותנת לי קצת ורומזת שהיא רוצה שישאר לה בבית לאבא או לאחותה או כל מיני, למרות שלא היה לה חסר מזה בכלל.
כאילו כאן 2 דוגמאות קיצוניות.
אני חושבת שמההתחלה חשוב לדעת להציב גבולות, אחרת הצד השני לומד לקחת אותך כמובן מאליו.
היית צריכה להגיד לה משהו כמו שבכייף תאכל , אבל תכנתם לאכול את הפיצה לא להיום אלא לשאר השבוע..יענו לרמוז לה..ככה היא לא הייתה מתנפלת על הכל.

crema30

New member
מבינה אותך

גם לי היה מקרה דומה. הייתה לי חברה בתיכון הייתה מגיעה לבקר ומחסלת אוכל בבית. זה ממש חוצפה צריך לדעת להציב גבולות

oneofus

New member
פולניה...

אם היו באים אלי הייתי מזמין פיצות ואם צריך מתקתק משהו מהדראג סטור.
בתאבון

את מנהלת פינקסנות איתם

כולה אכלו את הפיצה כי היו רעבים. אם הם עובדות או לא יש ילד, אין ילד, מה הן עושות בזמנו החופשי זה לא שייך. הן מרגישות חופשיות אצל אחיהן, בעלך. מקסימום הוא היה יכול להגיד להן על המקום שלא תאכלנה את כל הפיצה פשוט, בלי הטפת מוסר והכניסה לנושא הכלכלי. גם את יכולת להגיב על המקום מבלי לדבר לתוך השרוול. פשוט יותר מלשמור דברים בבטן.

Mor L

New member
את צודקת לגמרי!

זו חוצפה שאנשים לא מבינים מה זה בית של מישהו אחר ולא המקום שלך לעשות בו מה שאתה רוצה
כשאתה אורח אתה אורח גם אם זה אצל משפחה!
תדע את המקום שלך ותבקש רשות לפני שאתה נוגע במשהו של מישהו אחר!
תגיד תודה על מה שמגישים לך ומקסימום תשאל אם אפשר עוד
אבל ממש לא לחטט במקרר של אנשים ולקחת משהו שלא מיועד לך!
המשפחה של דודה שלי מנישואים היא כזאתי, לא מבינים מה זה גבולות!
תחשבי טוב אם את רוצה בכל הכוח להתארח אצלם, כי זה אומר שהם יהיו עלוקות עלייך.

אני בשוק מהקמצנות קודם כל

שנית, נכון שלמשפחות יש מנטליות שונה.
אם ידוע לה שלמשפחה שהיא הגיעה ממנה, ולמשפחה של בעלה יש מנטליות שונה,
ומאוד חשוב לה לא לזרום עם זה ולעמוד על ה "עקרונות?" שלה, אז:
א. תתאמי מראש את החוקים עם בעלך ( אף אחד לא נכנס למטבח, מותר רק להיכנס לשירותים ההוא, אסור לגעת ברהיט X, וכן הלאה, מה שמתאים לך).
ב. את יכולה לחסוך מעצמך את עוגמת הנפש מה"ברברים" ופשוט לא לארח אצלך.
&nbsp
הילדה קיבלה אישור לגשת למקרר, ראתה פיצה, ביקשה פיצה, קיבלה פיצה, אנשים אחרים ראו מישהי אוכלת פיצה, זה עשה להם חשק לפיצה, אכלו גם הם פיצה.
זהו? נגמרה כל הפיצה בעולם? לא יהיה עוד מאפה בצק עם רוטב וגבינה בהישג יד לעד?
איזה דרמה..
&nbsp

Mor L

New member
את מבינה אבל מה הבעיה?

או שרכוש מסויים הוא שלך, או שלא.
אצל חברים ומשפחה את אורחת. לא בעלת הבית.
אפילו כשאת מתארחת אצל הסבים את לא יכולה לגעת בכל מה שבמקרר שלהם אלא צריך לבקש רשות, כי זה הבית שלהם ולא שלך.
מי שלא מבין את הגבול בין האני לאחר, לא יכולה לקבל אותו בחיים שלי.

אני לא מגדירה אוכל כרכוש, זה לא משהו שנשאר, זה משהו שנצרך

זה כמו שתיעלבי אם מישהו ישתה מים בבית שלך בלי לבקש רשות, זה לא נראה לך מוגזם להילחץ מזה?
בהרבה משפחות יש מנטליות של לארח ולהאכיל, בייחוד אם מדובר במשפחה, האוכל שלי זה האוכל שלך. אם את מתעקשת להגדיר אוכל כרכוש של ממש, אז זה לא שלה בלבד, זה גם של בעלה. ואם לבעלה אין בעיה שהמשפחה שלו תאכל מהאוכל, ולה יש בעיה עם זה, אז זה משהו שהם צריכים ללבן בינהם לפני האירוע..
אני מעלה השערה שאולי בעיני בעלה אם המשפחה שלו מארחת אותו ביידיים רחבות, אז הוא לא ירגיש נעים למנוע מהם מזון כלשהו? ואם אצל המשפחה שלה נהוג להגיש מספר דברים בסלון ושום דבר מעבר אז אין לו בעיה לנהוג כך איתך בחזרה אבל לא עם המשפחה שלו?
&nbsp

Mor L

New member
הזוג קנה את האוכל בכסף? או קיבל מתנה מהשכנים? אז זה כן רכוש

מי יודע אם הם צריכים אותו למועד מאוחר יותר? או אם הוא אזל בחנויות וזה כל מה שיש להם? או אם הם במחסור של כסף ולא יוכלו להרשות לעצמם לקנות אותו שוב?
או שזו מתנה יפה ממישהו שהם אוהבים ורוצים לשמור את הרגע לעצמם?
וכן, צריך לבקש מים כדי לדעת איזו כוס שתיה המארח נותן, כי אולי כוס אחת היא מיוחדת וכוס אחרת היא לשימוש יומיומי?
אתה נמצא אצל אחרים, אתה בתוך הקניין שלהם ולא שלך. על כל מה שמשתמע מזה.

הנורמות שאת רגילה אליהן הן לא הנורמות שקבועות בהרכח

אלו שתי משפחות, עם נורמות שונות.
זה שזה הבית שלה זה לא אומר שנורמות שלה קובעות, כי יש את הצד של בעלה ושניהם צריכים להחליט על נורמות משותפות.
בעיניה זאת גסות ולא מקובל וחרב העולם,
עבור רוב המגיבים המעשה לא היה היה נראה מוזר, מדובר בשאריות של פיצה, כנראה גם בגלל זה בני המשפחה לא חשבו שזה משהו שאסור לאכול.
אם יש לך חוקים מיוחדים בבית, כדאי שתיידעי את המתארחים שלך בחוקים האלה, במקום להתפוצץ מבפנים מכעס.

Mor L

New member
שני בני הזוג צריכים להחליט מהם הכללים בבית שלהם

עם זה אני יכולה להסכים
אבל לא להגיד שמה שמפריע לי לא קיים ולא נחשב ואני זו שצריכה להשתנות

למעלה