גורה חדשה בבית

tirtsac

New member
אתמול הבאתי הביתה גורה בת 3.5 חודשים. חלק אמרו לי להשאיר אותה בתוך חדר סגור עם כל מה שצריכה-ארגז לצרכים, אוכל, מים , משחקים.
ואחרים אמרו להשאיר דלת פתוחה שתתחיל להכיר את כל הבית.
מה נכון?
תודה🙏😻

גורדיאן-II

Active member
אתמול הבאתי הביתה גורה בת 3.5 חודשים. חלק אמרו לי להשאיר אותה בתוך חדר סגור עם כל מה שצריכה-ארגז לצרכים, אוכל, מים , משחקים.
מה נכון?
תודה🙏😻
מה שחשוב זה שלא תהיה לה אפשרות לצאת אל מחוץ לבית, גורים הם סקרנים ואם תהיה לה אפשרות לצאת היא תצא, ואז תלך לאיבוד.
אם הבית מאובטח נגד הימלטות (אין חלונות פתוחים, דלת הכניסה לא נשארת פתוחה אפילו לרגע ללא השגחה וכו'), אין מניעה שתסתובב בכל הבית.
אם אתם לא בטוחים ואין לכם ניסיון - השאירו אותה בחדר סגור עם כל מה שצריך, עדיף להיזהר ולא להצטער.

אלישבע777

Well-known member
מה נכון?
תודה🙏😻
כל העצות שנתנו כאן הן טובות. מניסיוני בגורים, אין גור שלא מתחבא מאחורי המקרר או מתחתיו, או נכנס לארון ולכל מיני מקומות בלתי צפויים. לכן כשהוא יתחיל להכיר את הבית, לעקוב אחריו וגם לחסום גישה למקומות שבהם יישאר שעות בכיף ואתם - תדאגו מאוד!! החתול שלי בן שלוש ועדיין מצליח להתחבא במקומות שאני יכולה למצוא אותו.... בסוף אם אני מוציאה חטיף, הוא מתייצב על המקום...

המלצה נוספות - להרגיל את הגורה לישון מחוץ לחדר שכלם. חתולים מאוד אוהבים לישון יחד עם בעליהם. אבל בסוף הם מזדקנים ומאבדים שליטה על צרכים ואם החתול רגיל לישון אתכם - יהיה קשה להרגיל אותו למקום אחר.

שיהיה בהצלחה ותשלחו תמונה!

חתולים מאוד קשורים למקום/טריטוריה. כך שלדעתי חתול ירגיש מצוקה ככל שהמקום הבלתי מוכר יהיה גדול יותר. לכן בד"כ אני מעדיף לתת לחתול להכיר חדר אחד, וגם לספק לו מקום מסתור (ארון, קופסה וכד'). רק כאשר אני רואה שהוא מרגיש בנח, אני פותח את הדלת ומאפשר לו לחקור את הסביבה בעצמו.
אפשר לראות שזו הגישה הנכונה, בכך שברגע שמשהו מפחיד אותו, הוא בורח חזרה לחדר "שלו". אם סתם הייתי זורק אותו לבית גדול ובלתי מוכר, לא היה לו שום מקום להתחבא. תחושה מאוד לא נעימה של חוסר ביטחון.
יש חתולים שמרגישים בבית מהרגע הראשון, ויש כאלה שלוקח להם כמה ימים.

Yukita

Active member
מנהל
שתי הדרכים קבילות, כפי שכבר ציינו חשוב בעיקר למנוע יציאה מהבית (לא להשאיר אף חלון פתוח!). הסיבה העיקרית בגללה תמיד שמתי גורים בחדר אחד קודם היתה בריאותית - צריך לחכות קצת כדי לוודא שאין פטריות וכד'. מאחר שיש חיות נוספות בבית זה הגן עליהן מהידבקות, ובנוסף נתן זמן הסתגלות לחדשים.

למעלה