ג´ימי הנדריקס

xflil

New member
למכונה כן יש רגש

לגיטרה של הנדריקס יש רגש (Dont kill me please
)

xflil

New member
כל מה שדיברתי על זה שהגיטרה שלו

ממש חיה, זה הקטע שלמכונה גם יש רגש
למכונות יש אופי.... במיוחד לגיטרות

קיר קמט

New member
שאלה.

מה עדיף ? נגינה טכנית של סלאש , או שמא נגינה לא טכנית בעליל עם זיופים די מכוונים כמו נירוונה ? ואי אפשר להגיד שזה לא רגש. אתה חושב שכל מה שהוא חושב עליו זה איך להגיע לסוף השיר או משהו !?

xflil

New member
נגינה לא טכנית חייבת להיות רצופה

בזיופים? אני כבין הנעולים המאסיביים בפורום הזה... עוד לא ראיתי ולא שמעתי את ג´ימי הנדריקס מזייף ולו פעם אחת באחד מהסולואים המטורפים שלו, או באחד מהשירים המוקלטים שלא לכאורה הם כתובים וידועים מראש... ולג´ימי הנדריקס יש - הרבה - מאוד - רגש.... לשמוע נגן כמו סלאש, אותי זה מגעיל.... אני לא יודע להסביר את זה, אבל אם ג´ימי הנדריקס ינגן את אותם אפילו 5 תווים וסלאש ינגן אותם אני אוהב את מה שג´ימי ניגן, בלי לדעת שהוא ניגן את זה, ואני גם אזהה שזה הוא, לפי הרגש שהוא מכניס לתווים האלה, אני קורא לזה הנפשה, הוא מנפיש את מה שהוא מנגן... והוא לא מזייף.... בשביל להבין על מה אני מדבר יותר טוב.... דברי איתי באיי סי קיו 79389858 נ.ב ______ קורט קוביין לא נגן גיטרה כזה מהולל והוא לא מגיע לקרסוליים של הנגנים שהזכרתי פה, ככה שהוא לא קשור... הוא מנגן שירים פשוטים שאנשים פשוט אוהבים לשמוע, אין לו שירים מזוייפים, ידוע שרוב השירים שלו מורכבים מ-2 או שלושה אקורדים
מתן

xflil

New member
באחד מהסולואים המטורפים

והמאולתרים לגמרי אני חיב לציין, כי זה עוד יותר מחזק את מה שאני אומר ושולל את מה שאת אומרת, כי לא רק שזה נגינה עם רגש היא גם מאולתרת לגמרי

קיר קמט

New member
שוב

יש הבדל בין להיות טכני ובין להיות בעל רגש. מבחינת טכניקה, גם בזה ג´ימי היה אחד הגדולים - להזכיר מי למעשה "המציא" את הנגינה עם השיניים , ומאחוריי הגב ? ג´ימי היה וירטואוז ענק , והוא לא היה כזה אם לא היה לו טכניקה יוצאת מן הכלל , שהוא גם השקיע בשירים שלו. אז נכון שקשה להשוות , אבל האמת שקשה בכלל להשוות בין הסגנון שהתבקש מסלאש בגאנז אנד רוזס לעומת הסגנון השליט בשנות ה-60 , שהיה רובו ככולו די דומה לסגנונו של ג´ימיני הצרצר
ולא חולם להשוות את קורט אליהם....

xflil

New member
אז זהו - שלא ../images/Emo13.gif סתם, לא התכוונתי

להעליב אם נעלבת
המממ... כשאני אומר "סלאש נגן טכני" זה אל שיש לו טכניקה טובה, אני מתכוון שהוא מנגן כמו נכונה, שאין לו פיל בנגינה, אם את מנגנת אז את אמורה להבין, אם לא אז יהיה קצת קשה לך להבין אותי.... וג´ימני הצרצר הוא בין היחידים שניגן את הסגנון שלו, שאני אפילו לא קורא לו רוק
אני קורא לו סיגנון ג´ימי כי פשוט אין עוד דבר כזה לפי דעתי.. מתן

קיר קמט

New member
תפסיק לעשות ממני נקבה

ניחא , הודעה שתיים.. אבל די
זהו שאני לא מנגן אולי זה מקור הבעיה בעניין הזה...

xflil

New member
סליחה אחי ../images/Emo13.gif

אבל הייתי בטוח שראיתי איפה שהוא משהו שהסגיר אותך "כנקבה" חחחח
זאת אומרת אולי קפצתה לך בטעות ת´ באיזה שהוא פועל, וכן יכול להיות שמקור הבעיה זה שאתה לא מנגן

ganooov

New member
אז אני רק אומר משהו: ../images/Emo13.gif

אפשרלהיות עם טכניקה, אי אפשר להיות בלי רגש. רגש תמיד יהיה, גם אם ברמה נמוכה מדי פעם. למשל - קירק האמט. יש לו המון טכניקה בסולואים שלו, חלק לא קטן מהסולואים שלו נשמעים קצת "חסרי רגש", אבל אם ניקח את Wherever I May Roam כדוגמה לסולו שלו, אי אפשר לומר שאין שם רגש או שזה לא טכניקה - זה גם וגם. בעצם - לכל התלמידים של סאטריאני יש גם רגש וגם טכניקה, אולי חוץ מלמרטי פרידמן (אני לא אוהב את מגה דאת´). ג´ימיני היה ללא ספק אומן רגש עם הרבה טכניקה, הרגש אצלו נוטף בכמויות.

tomato

New member
לבי ג´יז אין קולות צורמים..

פשוט קולות גבוהים. ואני גם לא הכי אוהבת את הקול של ג´ימי הנדריקס.. כזמר הוא לא ממש מוצלח, אבל אין ספק שהוא גיטריסט מוכשר.

Johnny the Doe

New member
אף אחד לא אמר שג´ימי הוא זמר טוב

כך שלא צריך להגדיר אותו כ"מוצלח" או "לא מוצלח", אבל יש לו קול מגניב, לאו דווקא יפה מבחינה מקצועית כמו קולגות אחרות, לדוגמה רוברט פלאנט, אבל הוא מקבל ציון עובר, נכון מתן?

xflil

New member
עזוב, כנראה הציונים שלי הם לא

לעניין
כי אני נותן לו 10 גם בשירה

xflil

New member
הממממ...... לא נראה לי.... ../images/Emo13.gif

אני פשוט אוהב את אותו כי זה מה שאני חושב עליו שהוא טוב בהכל.... אני מת על הכל שלו..... והנגינה שלו... וסגנון נגינה היחודי שלו... זה נותן לו 10 עגול, לא?

למעלה