בשל ההתקפות: קוצר מסלול הרכבת הקלה

מצב
הנושא נעול.

davidfainshtein

Member
מנהל
תגדיר "יבואו על עונשם" וכן, עד כמה אותו "עונש"

בעקרון אתה צודק
בפועל אני מעדיף להיות "בכלוב" לפחות באופן זמני עד שהפורעים יבואו על עונשם ומי שינסה לפגוע ברק"ל יבין שזה לא משחק והמחיר לא משתלם.
ירתיע את הבאים אחריהם.

amit1270

New member
אני יודע למה אתה מכוון....

ירתיע את הבאים אחריהם.
אני יודע למה אתה מכוון....
אני לא מומחה לענישה. אני רק יכול לומר אם ענישה (או יותר נכון אכיפה וענישה) היא אפקטיבית לפי התוצאה. נכון לעכשיו נראה שלא כל כך.

נמאס לי להיות צודק ! הנה הנבואה מתגשמת ואגב:

בשל ההתקפות: קוצר מסלול הרכבת הקלה
בחודש וחצי בלבד – למעלה מ-70 תקיפות נגד הרכבת הקלה בירושלים. אמש (ב') נמסר, כי הרכבת לא תעבור בשכונות צפון ירושלים עד להודעה חדשה

http://www.hakolhayehudi.co.il/בשל-ההתקפות-קוצר-מסלול-הרכבת-הקלה/
אני מקוה שבעיריה מתחילים לקחת ברצינות את הכוונה להעביר את התוואי על גשר עוזי נרקיס. בחודש וחצי האחרונים אפשר היה כבר להתקדם בעבודות על הגשר כאשר הנחת תשתיות לרק"ל עליו היא ענין פשוט משום שניתן להצמידן לתחתית הגשר ואין צורך לבצע על הגשר עבודות תחזוקה למעט הנחת מסילות והתקנת עמודי חישמולת וציוד איתות.
להערכתי לא תהיה ברירה ומתי שהוא בקרוב יחלו לחשוב ברצינות על העתקת התוואי לכביש עוזי נרקיס אלא אם רוצים 23 מערכים מושבתים.

guyweiss

New member
היה פה דיון לפני המבצע על אפשרות העתקת התוואי

אני מקוה שבעיריה מתחילים לקחת ברצינות את הכוונה להעביר את התוואי על גשר עוזי נרקיס. בחודש וחצי האחרונים אפשר היה כבר להתקדם בעבודות על הגשר כאשר הנחת תשתיות לרק"ל עליו היא ענין פשוט משום שניתן להצמידן לתחתית הגשר ואין צורך לבצע על הגשר עבודות תחזוקה למעט הנחת מסילות והתקנת עמודי חישמולת וציוד איתות.
להערכתי לא תהיה ברירה ומתי שהוא בקרוב יחלו לחשוב ברצינות על העתקת התוואי לכביש עוזי נרקיס אלא אם רוצים 23 מערכים מושבתים.
האם לפי הידוע לך יש תכנון מעשי כזה או שזה הכל דיבורים?

לצערי זה הכל דיבורים אך קיימת תכנית מפורטת

האם לפי הידוע לך יש תכנון מעשי כזה או שזה הכל דיבורים?
וחתומה במשרד הפנים להקים תוואי חילופי דרך גשר נרקיס. כמו שפיינשטיין המנהל אמר, ואמר בצדק רב, שום דבר לא ישונה ומה שהיה הוא מה שיהיה.
אני משער שרק אם יהיה חס וחלילה פיגוע ענק ברכבת הקלה בתחומי שועפאט בו יירצחו 150 נוסעים - ייעשה משהו ריאלי לשינוי התוואי. לצערי בארץ הזו לא עושים שום שינוי עד שלא קורה משהו או עד שאין יותר ברירות.

guyweiss

New member
והשבתת שליש ממערך הרכבות זה לא סיבה מספיק טובה כנראה

וחתומה במשרד הפנים להקים תוואי חילופי דרך גשר נרקיס. כמו שפיינשטיין המנהל אמר, ואמר בצדק רב, שום דבר לא ישונה ומה שהיה הוא מה שיהיה.
אני משער שרק אם יהיה חס וחלילה פיגוע ענק ברכבת הקלה בתחומי שועפאט בו יירצחו 150 נוסעים - ייעשה משהו ריאלי לשינוי התוואי. לצערי בארץ הזו לא עושים שום שינוי עד שלא קורה משהו או עד שאין יותר ברירות.
אני באמת לא מבין למה מחכים, כנראה שרק אם יהיו הרוגים כמו שאתה אומר משהו יזוז. כמו תמיד.

כאשר יהיו שני שליש מושבתים, יתעוררו פתאום

אני באמת לא מבין למה מחכים, כנראה שרק אם יהיו הרוגים כמו שאתה אומר משהו יזוז. כמו תמיד.
ותוך חודשיים יקימו את המסלול בעוזי נרקיס בבהילות כאשר אני חושב שיעבדו שם 24/7. למען האמת מדובר בקטע קצר יחסית ואפילו אין צורך להביא את המכונה המיוחדת מספרד להנחת הפסים. בסיוע "רכבת-ישראל" ניתן להניח את המסילה במהירות. לרכבת ישראל יש ציוד שיכול לסייע מאוד.
הקו מעבר לגבעת המבתר מושבת היום ולפי מה שאני שומע יש רכבת קלה כל חצי שעה. אולי מישהו שם חושב ש''יהיה בסדר'', אבל זהו שלא.

yudyud51

New member
אין בכוונת העירייה, כרגע, לבנות תוואי חדש.

ותוך חודשיים יקימו את המסלול בעוזי נרקיס בבהילות כאשר אני חושב שיעבדו שם 24/7. למען האמת מדובר בקטע קצר יחסית ואפילו אין צורך להביא את המכונה המיוחדת מספרד להנחת הפסים. בסיוע "רכבת-ישראל" ניתן להניח את המסילה במהירות. לרכבת ישראל יש ציוד שיכול לסייע מאוד.
הקו מעבר לגבעת המבתר מושבת היום ולפי מה שאני שומע יש רכבת קלה כל חצי שעה. אולי מישהו שם חושב ש''יהיה בסדר'', אבל זהו שלא.
אין בכוונת העירייה, כרגע, לבנות תוואי חדש.

amit1270

New member
אני זוכר שניבאת משאית תופת...

davidfainshtein

Member
מנהל
והיא גם תגיע, שלא יהיה לך ספקות.

אני מבטיח לך שהסיבה שזה עדיין לא קרה, לא קשורה לזה שאין להם מוטיבציה כזו, אלא חוסר יכולת מבצעית. בינתיים.

davidfainshtein

Member
מנהל
ואגב, אביתר המגזימן הלאומי שלנו

אני מבטיח לך שהסיבה שזה עדיין לא קרה, לא קשורה לזה שאין להם מוטיבציה כזו, אלא חוסר יכולת מבצעית. בינתיים.
ואגב, אביתר המגזימן הלאומי שלנו
אוהב מילים גבוהות, אבל הוא צודק פה לחלוטין.

amit1270

New member
ברור שיש להם מוטיבציה

ברור שיש להם מוטיבציה
אבל היכולת המבצעית נמנעת לא בזכות הפגנות בכיכר ציון אלא בזכות פעילות יומיומית של השב"כ וצה"ל.
ובשום מקום לא טענתי שלא תהיה משאית תופת, אני לא נביא ואני לא יודע מה יקרה בעוד דקה. מה שאני יכול לשער זה שאם תהיה משאית תופת היא תופנה נגד משהו גדול יותר כמו בניין ולא נגד רכבת קלה מסכנה, שמסתבר שגם אבנים ובקת"בים פשוטים יכולים להשבית.

והיא בהחלט תגיע. בקרוב ייגמרו הקרונות התקינים

והיא בהחלט תגיע. בקרוב ייגמרו הקרונות התקינים
ובמילא אם לא יבוצע תוואי עוזי נרקיס, כמעט ולא יישארו קרונועים תקינים. אז, בלית ברירה, יווצר לחץ עצום על מקבלי ההחלטות בעיריה ויתחילו להבין שאין מנוס מהקמת בזק של תוואי עוזי נרקיס.
אני עדיין אומר שתהיה משאית תופת, כנראה עם בלוני גז - דבר שיחסל לחלוטין מערך כפול שלם על נוסעיו. אני שם לב שבכביש שועפאט, בו אני נוסע מדי פעם כאשר אני חוזר מהפסגה בערב, נוסעות משאיות ערביות עם בלוני גז ארוכים. זה רק ענין של זמן עד לפיגוע הגדול בתוואי וחבל מאוד שאיש לא עושה דבר כדי למנוע אותו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה