ברכות על הפורום הנחוץ
ושאלות:

ברכות על הפורום הנחוץ../images/Emo140.gifושאלות:

שלום,אני בת 25 ההתקף הראשון שלי היה בצבא{לפני 6 שנים לערך} לפני חצי שנה התחלתי ליטול אוונקס{אחרי שנים של סרובים לטפול}אך הפסקתי ליטול את התרופה לפני כחודשיים וחצי-זה פשוט לא עשה לי טוב. יש לי כמה שאלות: 1.אני חולה גם בf.m.f. ואני יודעת בוודאות שאני לא היחידה שנושאת את שתי הנ"ל יחד. השאלה:ידוע על קשר בין השתיים? 2.יש לי בליטות כואבות {פנימיות}על הקרקפת באזורים שונים בראש שכשנוגעים בהן הן כואבות-האם זה קשור או שאולי זה יכול להיות קשור לכאבי ראש שהחלו אחרי ת.ד. שעברתי? -גם את הבליטות האלו יש לעוד מישהי עם ט.נ. שהעלתה שאלה דומה אך לא זכור לי שקבלה תשובה{זה היה בפורום אחר}. 3.מה עושים עם הסחרחורות והאי יציבות? יש משהו שיכול למזער? סליחה שיצא כ"כ ארוך ותודה מראש על התשובות. ישר כח
פרח בשדה.

תגובה

סליחה על העיכובים. קיימת בעיה לענות על השאלות מביה"ח עקב בעיה טכנית, כך שהדבר מפריע לענות במהירות שהרגלתי אותכם עד כה. עמכם הסליחה.

שושולה

New member
זאת אני...

אני כתבתי בפורומים על בלוטות בראש ונאמר לי שאלו בלוטות לימפה, וזה לא! הרופאים פשוט לא יודעים מה זה! עשיתי את כל בדיקות הדם האפשריות ואפילו הייתי אצל רופא אף אוזן גרון שטוען שזה לא קשור לטרשת. פעם בכמה ימים הבלוטות זזות לי וכואבות מאוד. ד"ר אשמח לשמוע תגובה.

../images/Emo32.gifכתבתי תשובה אבל משום מה היא

נעלמה אז שוב: קודם כל המון מזל טוב
ולתשובה המשוחזרת: לי אמרו הנוירולוגים כמה דברים לגבי הבלוטות: 1.לימפה. 2.שזה קשור לרופא עור אבל לא נראה לי אז לא בדקתי. 3.שאני מדמיינת{כמובןבאלגנטיות}וזה מפני שהן אכן זזות או נעלמות {ללא יותר מכמה שעות}. חשבתי שזה קשור איך שהוא לגלולות וסיגריות אבל{סליחה על החטטנות-הצצתי בכרטיס שלך
}ראיתי שלא השתמשת באמצעי מניעה. עשיתי גם בדיקות דם והן תקינות יחסית למעט חוסר בברזל ,b12 והמוגלובין נמוך. בכל אופן תהני מההריון ושיהיה לך קל
. המון המון בריאות,
פרח בשדה.

בהמשך לתגובה-מה שכתבתי בהודעה שלא

עברה זה שלדעתי הבליטות כן קשורות לטרשת או ללחץ או לשניהם-שהולכים יחד בד"כ.

FMF ו- MS

1. הקשר בין FMF ו- נדיר ואין עדויות מובהקות של שכיחות מוגברת בוודאות. יש לזכור ש-FMF יכול גם להתבטא במערכת העצבים בצורה שאף יכולה להזכיר תלונות וסימנים של MS לכן במקרה שלך האיבחון של MS מצריך תשומת לב לנקודה זו. 2. בלי לבדיקה קשה לחוות דעה אודות כאבי הראש והבליטות לא אופייניות או קשורות לטרשת נפוצה. 3. בעניין הסחרחורות יש לבדוק אותך לפני שממליצים על טיפולים אפשריים.

תותי11

New member
עכשיו באמת נלחצתי!

אני חולה בטרשת נפוצה, במשפחה של בעלי (אצלו באופן אישי לא) יש תורשה של F.M.Fואם יש קשר כלשהו בין השניים, זה מגביר את הסיכון של הילדים שלי????

איו מה להלחץ-לא מתים מזה../images/Emo13.gif

ועכשיו ברצינות: אפשר לחיות עם השתיים כל עוד לוקחים אותן בפרופורציה הנכונה-זה כביכול במקרה הכי גרוע{לחלות בשתיהן} אבל כמו שד"ר קרני אמר,זה לא מצב שכיח ולכן רצוי שתהיי רגועה מה גם שהטרשת אינה תורשתית וכך גם הf.m.f. אצלי-במשפחה המורחבת{משני הצדדים} אין לאף אחד/תמשהו מהנ"ל. המון בריאות
פרח בשדה.

תגובה

אין קשר בין השניים ואין סיכון מוגבר לטרשת לילדים כתוצאה מהעובדה שבמשפחת בעלך יש FMF. הסיכון שלהם הינו דומה לזה של כל הילדים להורים עם טרשת נפוצה.

למעלה