בעיות שפה? חינוך? שטויות!

ניקול (-:

New member
בעיות שפה? חינוך? שטויות!

קראתי מספר הודעות בפורום זה ובהן מועלות בעיות שפה, חינוך הילדים, חינוך הבן-זוג, תירגום רגשות ועוד... אז תרשו לי להגיב ולחלוק על כך! חינוך - נכון, כל אדם בא מדת אחרת ומחינוך שונה, מה לעשות, אני בן אדם פתוח ואין לי בעיות שהבן / בת שלי יחגוג את חנוכה וחג-המולד. נכון, הלחץ עליו יהיה די קשה כי אימו יהודייה ואביו נוצרי. למשל בן-זוגי מכיר את הדת היהודית וכבר ניהלנו כמה וויכוחים על דתות ומצבים שונים ותתפלאו, אבל הדעות שלנו לא היה כל-כך מרוחקות. למעשה, אין לי בעיה לחנך את ילדיי בתרבות של ארה"ב (שם אני והוא גרים אבל הגענו ארצה לכמה זמן). בתור אימא ואנתוני בתור אבא, נרצה להגן על ילדינו מכל מיני דברים הקשורים לא רק לדת שלנו אבל בסופו של דבר הוא ייצטרך להתמודד עם זה, ואני אהיה שם לעזור לו בזה. ואם כבר מדברים על חינוך ילדים, אז זה לא משנה אם אתה מדת זאת או אחרת, עכשיו אתם הורים, ועושים מה שטוב לילד! בעיות שפה ותירגום רגשות- לי אישית אין בעיות לדבר עם אנתוני או להגיד לו מה אני חשה וגם לו אין כזאת בעיה. זוגות שנתקלים בכאלו בעיות שזה לא בגלל תקשרות לקויה בינהם, זה בגלל אוצר מילים לא כל-כך גבוהה. בשביל זה אפשר לקחת כמה קורסים ללימוד שפה... אבל מה שהכי חשוב פה לדעתי, זה שבני הזוג יכולים להסתדר נהדר אבל החברה, היא יכולה להיות מקור החיכוכים. וחיכוכים, אגב, יש גם בין בני זוג מאותה הדת. שבת שלום לכם, ניקול

היי ניקול

תראי אני מסכים איתך ברוב הדברים שאמרת. אצלך הבעיה היא לא כל כך גדולה את יהודיה אז הילדים שלך יהיו יהודים אני לא רואה פה קונפליקט כל כך גדול. אבל אצלי זה בדיוק ההפך. ואני רוצה להגיד לך עוד משהו, היינו בארץ ביחד וכולם קיבלו אתה כל כך נפלא אפילו הוריי לא דיברו איתי על מה אתה עושה? היא לא יהודיה? אל תעשה את זה!! פשוט כולם קיבלו אותה כי היא בחורה באמת מיוחדת. אבל זה אני אני ששובר את הראש לגבי העתיד חושב תמיד מה יהיה על הילדים. דבר אחרון לגבי השפה אז רק לידע כללי לא דיברתי על אוצר מילים נמוך זאת לא הייתה כוונתי, האנגלית שלי היא יותר ממעולה אני עובד בחברה זרה אז ככה שאנגלית היא משחק ילדים בשבילי. אבל כמו שאמרתי מקודם יש מילים שלא ניתן לתרגם ולא מחוסר אוצר מילים מכיוון שבשפה אחרת הן מאבדות את המשמעות. יום טוב ניקול חתול רחוב

מרגוט

New member
ניקול יקרה

את בעצמך אומרת שלך אין בעיה עם מחסומי שפה ותרבות כי את מוכנה לגדל את ילדייך בתוך מסגרת ותרבות אחרת - לכן עבורך אלו הן שטויות והבעיה לא קיימת. הבעיה מתחילה כאשר שני הצדדים רוצים שלילדים יהיה חלק במורשת "שלהם" וכשכל אחד לא חושב שהמורשת שלו היא "שטויות" אלא דבר חשוב ומשמעותי. בדרך כלל זה עובד ביחד (נרות חנוכה לצד עץ האשוח של חג המולד), אבל לפעמים יש התנגשויות מטבע הדברים (ישו הוא הבן של אלוהים או בן של נגר, אמא?).

ניקול (-:

New member
מרגוט...

אני רוצה שליילדי תיהיה מורשת יהודית ונוצרית. אפשר לחנך אותם על פי שניהם ואני לא אפגע אם בני ייבחר בסוף ללכת לפי המורשת הנוצרית ואשמח אם יהיה יהודי. לי חשוב שייגדל להיות בן אדם טוב!

למעלה