בעיה סבוכה בנושא פציעה בביה"ס

shoomdavar

New member
בעיה סבוכה בנושא פציעה בביה"ס

שמי רועי ואני בן 25.בעיתי כפי שציינתי היא סבוכה וארוכה,אני אשתדל לקצר. הסיפור מתחיל לפני כ12 שנה בהיותי בן 13.בטיול מטעם ביה"ס הגענו לנחל ערוגות.אחרי כ שעה וחצי של הליכה קשה מאוד כשאני נמצא בצמוד למדריך ושאר הקבוצה כ20 מטר מאחור,הגענו לשלב בו היינו צריכים לרדת אל תוך הערוץ. הירידה נראתה מלמעלה מאוד תלולה,המדריך הביט מטה ואחרי התלבטות קצרה החל לרדת ואני אחריו.הירידה היתה קשה ואני ניסיתי לבלום את עצמי עם אבנים בולטות.אחרי מספר מטרים הגעתי לשטח חלק מאוד והתחלתי להחליק.ניסיתי לבלום את עצמי ולא הצלחתי,התנופה שקיבלתי טילטלה אותי במורד המדרון,ללא הכרה ואני התגלגלתי מטה לאורך עשרות מטרים ונעצרתי רק בסלעים גדולים שהיו למטה כשראשי נחבט בסלעים.(אני כותב זאת על סמך עדויות ומה שזכור לי כי אני לא הייתי בהכרה). אחרי כדקה הגיע אחי שהיה מלווה מבוגר בטיול(והיה לו רקע כחובש)והחל לטפל בי.הערה חשובה ביותר היא שלא היו מכשירי קשר בנמצא וכמתחייב בטיולים מסוג זה לכן אחרי טיפול כשאני מעורפל הכרה ובמצב קשה,הייתי צריך להמתין לפנוי.המדריך רץ שוב את כל הדרך הארוכה לשער המסלול ובחזרה עם אלונקה,דבר שלקח זמן רב.ואז אחרי שאני על האלונקה,סחבו אותי שוב בחזרה במסלול הקשה והמסוכן עד השער.(בגלל העיקוב שנבע מחוסר היכולת להזעיק חילוץ הפינוי ארך כשעתיים).בשער חיכתה ניידת טיפול נמרץ שפינתה אותי להדסה.בביה"ח אובחנו מספר סדקים בגולגולת,דליפה של csf מהאף והאוזניים(נוזל המוח),שבר חמור באף,ארבע שניים קדמיות שבורות ועוד ועוד. הייתי מאושפז כשבוע,ועוד כחודשיים מרותק לבית. הטיפול בחודשים שלאחר המקרה דרש טיפולים וביקורות רבות וכמובן שיקום הפה דבר שארך כשנה. זה המקום לציין את הסבל הרב וכן את זה שעד המקרה שיחקתי כדורסל בקבוצה ובעקבות המקרה נאלצתי לחדול לעסוק בספורט למשך שנה וחצי דבר שקטע את העיסוק בו הייתי כלכך טוב. בעקבות קשיים כלכליים לא הצליחו הורי להרים תביעה נגד ביה"ס. אחרי שיחרורי מהצבא לפני כחמש שנים פניתי לעורך דין ע"מ לתבוע את כל הנוגעים בדבר על המקרה שגרם לי סבל כה רב. עורך הדין נחשב למומחה למקרים מעיין אלו והגיש כתב תביעה כנגד מספר גורמים בהם המדינה,העריה,ביה"ס ועוד. התביעה היתה עד מליון שקלים. מאז עבר זמן רב והתיק לא התקדם.אני מצד שני הייתי חייב לטפל שוב בשניי(הטיפול הכבר נעשה התבלא)רופא מומחה העריך החוו"ד את הטיפול בכ-13000 ש"ח. אני רץ קדימה בסיפור עד ללפני כמה חודשים.עו"ד הודיע לי שהשופטת רוצה לסגור את התיק,והיא הציעה פשרה של כ 30000 ש"ח ובא אף אחד מהצדדים לא אחראי למה שקרה.(הצדדים טענו שבכלל אני אשם במקרה....). הדבר הכעיס אותי מאוד בגלל כל הרשלנות שהביאה למקרה אבל בגלל הצורך האדיר שלי בכסף בגלל שסימתי ללמוד את לימודי הגבוהים ואני זקוק נואשות לכסף,בעיקר ע"מ לטפל בשניי שהגיעו כבר למצב איום ונורא-הסכמתי לפשרה. עברו כמה חודשים ועו"ד אמר לי שהצדדים לא מוכנים לפשרה אלא רק לחצי ממנה. אני כמובן לא הסכמתי לכך ואמרתי שעם זה המצב אז הולכים עד הסוף עם התביעה ע"מ להוכיח אחריות של הצדדים. השאלה שלי במידה והמקרה מובן היא כזו-הטיפול של העו"ד במקרה לדעתי הוא פשוט איום ונורא הסחבת בנמשכת פשוט לא הגיונית(עברו כבר 13 שנה!).ונראה כאילו שבגלל הסכום הנמוך הוא איבד את העניין בטיפול בתיק.כל פעם שאנחנו מדברים הוא אומר לי ליצור איתו קשר כמה חודשים מאוחר יותר ואני שזקוק לטפל בשניי הקדמיות המרקיבות,וזקוק לכסף נואשות נותר חסר אונים. מה אני יכול לעשות???????????????????? חבר טוב שלי שעבד בבית המשפט אמר לי שהוא שמע מקרים רבים בהם עורכי הדין סגרו עסקאות עם הנתבעות על סכומים נמוכים תמורת שוחד. אני לא יודע אם זה נכון אבל מה שאני יודע שזה כבר הפך להיות קומדיה עצובה בא כולם עושים ממני צחוק בגלל חוסר ההבנה שלי,כולם יוצאים נקיים מהמקרה ואני לא מקבל את הפיצוי המגיע לי. האם תוכל בטובך לייעץ לי מה אני יכול לעשות במקרה כזה? מודה לך מראש על הסבלנות ועל התשובה. רועי.

יא

New member
תשובה לרועי

רועי שלום, אכן, סיפור המעשה עגום. אינני יכול ואינני מתכוון לשפוט טיפולו של עורך הדין שלך בתיק, יחד עם זאת אומר כאן ועכשיו כי אם לדעתך הטיפול אינו מספק, הרי שאין שום מניעה להחליף עו"ד. אוסיף ואציין , כי כיום, בניגוד לעבר, גם אם קיים ויכוח עם עורך הדין המצייג על גובה או תשלום שכר הטירחה אין בכך כדי לעכב העברת התיק לעורך דין אחר.(ברור שגם עורך הדין הנוכחי ,אם תחליף וגם הקודם ידרשו שכר טירחה). על פניו לאור תיאור המקרה, נראה לי שאל לך להתפשר בסכומים אותם נקבת. בהתחשב בעובדה שהיית קטין וטיילת בטיול בית ספרי על פניו נראה כי לממונים עליך אחריות. עליך למצות את התביעה כדי שתקבל פיצוי הולם. האם על ההוצאות הישירות שהיו לך , דהיינו טיפולים שונים, שולם לך החזר? עליך לדרוש אותו ללא קשר לפיצוי בגין הפגיעה. מקווה שעזרתי לך. יהודה

למעלה