בדרך לאיראן...

מצב
הנושא נעול.

droriko

New member
אין מתינות אצל החרדים

תלוי איזו יהדות ותלוי איזה איסלאם
ביהדות יש סאטמר ולמוסלמים יש אחמדים.

ההבדל הוא הפרופורציות בין הקיצוניים למתונים, אבל יש ויש משני הסוגים גם אצל יהודים וגם אצל מוסלמים.
אין מתינות אצל החרדים
חרדי כשמו כן הוא ,כל המהות שלו זה בדלנות. אחד בזרמים היותר קיצונים זה הזרם שהכי במיינסטרים,אני מדבר על הזרם הליטאי,שיש לו גם חברי כנסת. אני אישית לא חושב שמגיע לחרדים זכות הצבעה. הדמוקרטיה לא צריכה לקדם את מי שמביא ערכים אנטי-דמוקרטים, זה פרדוקס שמוכר לנו מדוגמאות אפלות בהיסטוריה.

גם מניעת זכות הצבעה מחלק מהציבור

אין מתינות אצל החרדים
חרדי כשמו כן הוא ,כל המהות שלו זה בדלנות. אחד בזרמים היותר קיצונים זה הזרם שהכי במיינסטרים,אני מדבר על הזרם הליטאי,שיש לו גם חברי כנסת. אני אישית לא חושב שמגיע לחרדים זכות הצבעה. הדמוקרטיה לא צריכה לקדם את מי שמביא ערכים אנטי-דמוקרטים, זה פרדוקס שמוכר לנו מדוגמאות אפלות בהיסטוריה.
מוכרת מדוגמאות אפלות בהיסטוריה.

droriko

New member
בתור בעל נטיות

בתור בעל נטיות
אתה אמור לחשוש יותר ממני משלטון של החרדים,פנטים דתיים לא ממש סובלניים כלפי חברי הקהילה. לישראל יש זכות למנוע את זה , קוראים לזה דמוקרטיה מתגוננת.

ולמנהלים, ביקשתי מאיליה אישור לפני שהעלתה את ההודעה אז אין כאן אאוטינג. מה גם שאיליה הוא לא בארון, אלא הומו גאה ואפילו חבר תא הגאווה בליכוד. זה היה 60 שניות על איליה קוגן.

תשובה

בתור בעל נטיות
אתה אמור לחשוש יותר ממני משלטון של החרדים,פנטים דתיים לא ממש סובלניים כלפי חברי הקהילה. לישראל יש זכות למנוע את זה , קוראים לזה דמוקרטיה מתגוננת.

ולמנהלים, ביקשתי מאיליה אישור לפני שהעלתה את ההודעה אז אין כאן אאוטינג. מה גם שאיליה הוא לא בארון, אלא הומו גאה ואפילו חבר תא הגאווה בליכוד. זה היה 60 שניות על איליה קוגן.
תשובה
א. אני לא בעל נטיות, אני הומו

ב. אני כבר מזמן לא פעיל בליכוד.
ג. אם נתחיל לקחת את זכות ההצבעה מכל מי שלא מסכים עם הדעות שלנו, זה יתחיל עם חרדים, ימשיך עם ערבים, אחר כך עם שמאלנים, ואתה כבר מבין מה ההמשך.

droriko

New member
התפריט הזה לא נשמע לי רע

תשובה
א. אני לא בעל נטיות, אני הומו

ב. אני כבר מזמן לא פעיל בליכוד.
ג. אם נתחיל לקחת את זכות ההצבעה מכל מי שלא מסכים עם הדעות שלנו, זה יתחיל עם חרדים, ימשיך עם ערבים, אחר כך עם שמאלנים, ואתה כבר מבין מה ההמשך.
התפריט הזה לא נשמע לי רע

איך הוא לא שייך?

אבל ברצינות עכשיו,מה שאתה אומר לא שייך
איך הוא לא שייך?
מי רשאי להחליט למי מגיעה ולמי לא מגיעה זכות הצבעה? אם הרוב יכול להחליט שלמיעוט לא מגיעה זכות הצבעה מכל סיבה שהיא, זה בדיוק ההפך מדמוקרטיה. זאת עריצות הרוב, שאין שום גבול בינה לבין משטר טוטליטרי ומניעת זכויות (ובשלב הבא רצח עם). כי אם המיעוט הם לא מספיק בני אדם כדי להצביע, למה מגיעה להם זכות כלשהי?

droriko

New member
כי החרדים מקדמים ערכים אנטי דמוקרטים

איך הוא לא שייך?
מי רשאי להחליט למי מגיעה ולמי לא מגיעה זכות הצבעה? אם הרוב יכול להחליט שלמיעוט לא מגיעה זכות הצבעה מכל סיבה שהיא, זה בדיוק ההפך מדמוקרטיה. זאת עריצות הרוב, שאין שום גבול בינה לבין משטר טוטליטרי ומניעת זכויות (ובשלב הבא רצח עם). כי אם המיעוט הם לא מספיק בני אדם כדי להצביע, למה מגיעה להם זכות כלשהי?
השמאלנים לא

זאת דעתך. בתור ימני ודאי שמעת אנשים

השמאלנים לא
שטוענים שהימין כולו מקדם ערכים אנטי-דמוקרטיים.
אז הדעה של מי נחשבת יותר? ובידי מי מותר להפקיד את הגיליוטינה של מניעת זכות בחירה?

droriko

New member
כבר ב-2009

שטוענים שהימין כולו מקדם ערכים אנטי-דמוקרטיים.
אז הדעה של מי נחשבת יותר? ובידי מי מותר להפקיד את הגיליוטינה של מניעת זכות בחירה?
כבר ב-2009
אמרו שהליכוד-ביתנו יהרסו את הדמוקרטיה, לא שמתי לב שהפכנו לאיראן.....

יותר מזה כבר כשבגין נבחר ב-77 אמרו שהלכה הדמוקרטיה......

קיצר המסקנה שיש הבדל בין כמה נביחות של השמאל לבין דאגה אמיתית למהפכה הלכתית בישראל.

ושוב, מי שׂמך להיות "האמיתי" כאן?

כבר ב-2009
אמרו שהליכוד-ביתנו יהרסו את הדמוקרטיה, לא שמתי לב שהפכנו לאיראן.....

יותר מזה כבר כשבגין נבחר ב-77 אמרו שהלכה הדמוקרטיה......

קיצר המסקנה שיש הבדל בין כמה נביחות של השמאל לבין דאגה אמיתית למהפכה הלכתית בישראל.

droriko

New member
לדמוקרטיה יש כללים ברורים

לדמוקרטיה יש כללים ברורים
אפשר להתווכח אם דמוקרטיה זה דבר טוב או לא, אבל בחרת בדמוקרטיה אז הדרך שלי עדיפה על הדרך של החרדים שהולכת כנגד הדמוקרטיה.

Ccyclist

Well-known member
באמפריה הבריטית זה היה מקובל עד שנות השישים.

באמפריה הבריטית זה היה מקובל עד שנות השישים.
במקור זכות הבחירה בבריטניה ניתנה לבעלי אדמות, ואחר-כך הורחבה עד לזכות הצבעה אוניברסאלית. באמפריה לעומת זאת היו דרישות סף qualifications שאדם היה צריך לעבור על מנת להצביע, היו מקומות שהתנאים להצביע בהם כללו הכנסה שנתית מסויימת או השכלה תיכונית או אפילו זיכיון כרייה (במושבות שבהן היו כורי זהב או יהלומים בעלי פיסת קרקע קטנה). אפילו ב1961 חוקה שהגדירה תנאים לקבלת זכות ההצבעה באחת המושבות קיבלה אישור מלונדון. גם בארה"ב היו דרישות סף להצבעה במדינות הדרום עד שנות ה60 ותנועת זכויות האזרח.

ולעניינינו - כיום מקובל שיש במערב זכות הצבעה אוניברסאלית, אך בארה"ב ובריטניה רישום הבוחרים אינו אגרסיבי ולכן מי שלא מקפיד להרשם יכול לאבד את זכות הבחירה במערכת בחירות ספציפית אם אינו רשום במקום שבו הוא יכול להצביע פיזית או אם אינו יכול לקבל טופס בחירות לכתובתו הישנה. בשיטה הבריטית יש טופס שמגיע לכל בית בספטמבר ובו שמות הבוחרים הרשומים בנכס, והדיירים נדרשים לאשר את הקיים או לשנות פרטים.

לו היינו בעידן שבו היה מקובל לדרוש דרישות סף במדינות מערביות, או - לו היה פרלמנט מקומי בפלשתינה א"י שהיה וודאי מתבסס על דרישות כאלו היה אפשר לדבר על דרישת סף הגיונית כמו תעודת בגרות ישראלית או זרה מארץ מגוריו של בעליה. דרישת סף כזו היתה מבחן אינטיליגנציה א-פוליטי שניתן לעזור למי שאינו עומד בה ע"י מערכת להשלמת בגרויות. דרישה כזו היתה עדיפה מדרישה לשירות צבאי שעלולה להראות פשיסטית או להראות כמו כלי להוצאת אזרחיה הערבים של ישראל מהמשחק הפוליטי. אבל - איננו בשלב ההיסטורי הזה כיום.

הדבר היחיד שאפשר לעשות כיום הוא לדרוש הירשמות אלקטרונית ברשת, לכאורה על מנת למנוע מצב בו "כתובות הקבע" שונות מכתובות המגורים האמיתיות של אוכלוסיות כמו סטודנטים שאינן יכולות להצביע בבחירות המקומיות בערי האוניברסיטה אם הם רשומים בבית ההורים, עמדות רשת פתוחות בכל סניף דואר וסיוע לקשישים הנדרשים לעשות זאת והמבין יבין...

cwen

New member
ראשית, גם אצל החרדים יש זרמים שונים

אין מתינות אצל החרדים
ולא כל היהודים הם חרדים.

droriko

New member
אין מתונים אצל החרדים

ולא כל היהודים הם חרדים.
אין מתונים אצל החרדים
יש קיצונים יותר(מאה שערים) ויש פחות. בואי נגיד שבבני ברק בוג הומואים לא יכול ללכת יד ביד בשום רחוב בעיר(טוב אולי חוץ מרחוב ירושלים המעורב) ובחורה לא יכולה ללכת איך שבא לה, שלא לדבר על לנסוע בשבת.

ממליץ לכם לעבור על הדף הזה,נכנסתי אליו לפני שנה, וזה זיעזע אותי לגמרי,ואפשר להגיד שגרם לי להתעורר לגבי כל מה שקשור לחרדים
http://www.tofes630.com/blog/?p=1403

cwen

New member
אבל דיברנו על יהדות בכלל, לא רק על חרדים

אין מתונים אצל החרדים
יש קיצונים יותר(מאה שערים) ויש פחות. בואי נגיד שבבני ברק בוג הומואים לא יכול ללכת יד ביד בשום רחוב בעיר(טוב אולי חוץ מרחוב ירושלים המעורב) ובחורה לא יכולה ללכת איך שבא לה, שלא לדבר על לנסוע בשבת.

ממליץ לכם לעבור על הדף הזה,נכנסתי אליו לפני שנה, וזה זיעזע אותי לגמרי,ואפשר להגיד שגרם לי להתעורר לגבי כל מה שקשור לחרדים

droriko

New member
השרשור התחיל מזה

השרשור התחיל מזה
שבועז העלה תמונה על הפרדה בין גברים לנשים בבית שמש. אז כן אפשר להגיד שהשירשור מדבר על החרדים.

החילונים שהם היום הרוב הם אמנם יהודים,אבל מגדירים את עצמם קודם כל כיהודים לאומים, הדת אצלם היא לא אישו מרכזי. חוץ מלצום בכיפור ולעשות ליל סדר אין לה נגיעה בחיים שלהם(אני לא מדבר עכשיו על כפיה כמו חתונה ברבנות או אי תחבורה ציבורית בשבת)

mister K

New member
תראה את סדרת הכתבות של אבישי בן חיים

אין מתונים אצל החרדים

אם אכן יהיה כאן יום אחד שלטון דתי-חרדי, ההשלכות יהיו הרבה מעבר לפגיעה בזכויות החילונים.
זה יהיה סופו של הרעיון הציוני וסופה של מדינת ישראל כפי שאנחנו מכירים אותה (אולי גם תחילת סופה הפיזי, עם שלטון שלא יהיה איכפת לו מדבר פרט להמתנה למשיח).

לכן מי שעוד מחזיק כיום באידיאולוגיה החילונית-ציונית חייב לשמור עליה מכל משמר ולא להיות אדיש למה שאולי עתיד לבוא.
אוי לנו אם הציונות תתחלף ביהדות הפונדמנטליסטית. יהיו פה הרבה יהודים דתיים אבל בלי מדינה.

droriko

New member
אני רק יכול לקוות

אם אכן יהיה כאן יום אחד שלטון דתי-חרדי, ההשלכות יהיו הרבה מעבר לפגיעה בזכויות החילונים.
זה יהיה סופו של הרעיון הציוני וסופה של מדינת ישראל כפי שאנחנו מכירים אותה (אולי גם תחילת סופה הפיזי, עם שלטון שלא יהיה איכפת לו מדבר פרט להמתנה למשיח).

לכן מי שעוד מחזיק כיום באידיאולוגיה החילונית-ציונית חייב לשמור עליה מכל משמר ולא להיות אדיש למה שאולי עתיד לבוא.
אוי לנו אם הציונות תתחלף ביהדות הפונדמנטליסטית. יהיו פה הרבה יהודים דתיים אבל בלי מדינה.
אני רק יכול לקוות
שנשכיל לחזק את הדו קיום בין החילונים לדתיים, מפלגה כמו "הבית היהודי" היא חלק מניצני האופטימיות

mister K

New member
שלטון חרדי יהיה רע מאוד גם לציונות הדתית

אני רק יכול לקוות
שנשכיל לחזק את הדו קיום בין החילונים לדתיים, מפלגה כמו "הבית היהודי" היא חלק מניצני האופטימיות
שלטון חרדי יהיה רע מאוד גם לציונות הדתית
בדיוק כמו שכיום בירושלים הם מפחדים שמבחינת החרדים הם יהיו הבאים בתור אחרי החילונים.
אם כי גם בדו קיום כזה חייבים החילונים לעמוד על זכויותיהם.

אני מאוד מקווה שבציונות הדתית ישכיל הרוב ללכת בכיוון הציוני והמתון ולא בכיוון החרד"לי.
גם בתוך מפלגת הבית היהודי עצמה אין קונצנזוס בעניין הזה. כמו שנפתלי בנט מצטייר כמתון, יש שם גם אחרים המשתייכים לזרם השומע לרבני תקומה ובראשם הרב דב ליאור. מבחינתי הוא לא פחות גרוע מהחרדים הלא לאומיים. אותו הדבר בדיוק.

מצב
הנושא נעול.
למעלה