בגידות

.m

New member
למה לחכות 40 שנה?

יקירי, יש הבדל גדול בין having sex ל-making love.
mai

לי אישית

יש בעיה עם ההפרדה בין סקס לרגש (גם תשוקה למישהו אחר עונה להגדרה). משם הטענה שלי נובעת בעצם.

Yaniv-DC

New member
הפרדה בין סקס לרגש

זה בדיוק מה שאמרת קודם - עולם הסטוצים. ברגע שיש לך את המישהו עם הרגש, והוא מספק לך גם את הסקס? למה צריך ללכת למקומות אחרים? רוצה "התנסויות" חדשות - בבקשה, רק במיטה שלי כבר לא תהייה.

DJNYC

New member
../images/Emo45.gif זה מקור רציני לצרות למי שמבלבל

בין אהבה לבין סקס... זה לא אותו דבר. ויפה שעה אחת קודם.

xanadu

New member
כל זה נכון כשאתה לא בתוך זוגיות

היחס בין אהבה לסקס משתנה כשאתה נמצא בקשר. אתה לא יכול לבוא לבן הזוג שלך להגיד צ´מע, הזדיינתי עם מישהו אחר, אבל אני עדיין אוהב אותך. מה זה אומר? איתי אתה עם הלב ועם אחרים אתה עם הזין? לא תודה, או הכל או כלום.

assafcohen1

New member
sure you can

exactky as you said, i fucked someone else but i still love you. who care where you dick travelled the night before, as long as it comes home at night? and what happens when the sex between you and someone that you realy love is not that grea? what happens if both of you like different things? so o.k., everything can be solved, but being with someone else, can sometimes even help to the interest. assaf

עודד א

New member
לא יעזור בית דין

ברגע בו אתה אוהב מישהו,אתה תכאב אם הוא יחווה ריגוש מכל סוג שהוא וודאי ריגוש מיני עם מישהו אחר. כמובן שלכל אחד "נוח" יותר עם המחשבה שהוא יכול לבדוק גברים אחרים, כל עוד בן זוגו לא יעשה את אותו הדבר. ובנוגע לסקס ולרגש, שלא במסגרת מערכות יחסים, אין ועדיף שלא יהיה קשר ביניהם. כל קישור בין השניים מגביר את הסיכוי לפגיעה (או לסתם בלאגן).

Liroy25

New member
בשורה התחתונה חברים

אני לא חושב שיש כאן רק שחור או לבן, נהפוך הוא יש גם אפור ועוד שלל צבעים. כל אחד בוחר בזוגיות שמתאימה לו ולדרישותיו, כך שאי אפשר להגיד מה נכון או מה לא נכון. יש לי חבר טוב למשל, שכשהיה לו בן זוג היה בינהם הסכם שאם מישהו מהם יסע לחו"ל הוא יוכל להזדיין עם מי שירצה כי ההומואים שם זה לא ההומואים כאן. נשמע דבילי למדי, לפחות בשבילי, אבל עבורם זה התאים! מי אני שאבוא ואשפוט אדם על אושרו?

.m

New member
מה ההבדל?

כמו שכתבתי - הבגידה אינה עצם האקט המיני, כי אם הבגידה באמון (סמכת עליו שלא יזדיין מהצד), אז מה ההבדל בין בגידה "מינית" בגידה "רגשית"?
mai

הבדל גדול ../images/Emo70.gif

אתה יכול לסמוך על הבנזוג שלך שלא יזיין מהצד, אבל שלא יתאהב ? הם זה תלוי בו ? והריי אם הוא יעזוב אותך לטובת מישהו אחר הוא לא יבגוד בך במובן שדיברת עליו (סמכת לו - אבל הזין שלו עמד וזהו.) אלא פשוט אתהב.

.m

New member
שום הבדל

אם זה לא תלוי בו, ואתה לא סומך עליו שלא יתאהב - אין פה הפרת אמון, ולכן אין בגידה. ורק כדי לודא שהבנתי נכון - האם אתה טוען שאי אפשר לשלוט ברגשות? mai

.m

New member
אז בעצם אתה אומר

שגם התפרצויות זעם הן לא נשלטות, כי הרי זעם הוא רגש, ממש כמו אהבה... אז למה אנחנו נלחמים להעניש גברים מכים / אנסים/ ...? הרי זה לא בשליטתם...
mai (שחושבת שאפשר לשלוט בכל רגש, אם רוצים...)

EyeSeeYou

New member
אני חולק עליך

דין אהבה הוא לא כדין זעם. התאהבות היא תהליך ממושך לעומת זעם אשר יכול לקרות בין רגע. אמת היא שניתן להתאהב בין רגע, ואולם קשה להתייחס לזה כאל אהבה אלא כאל סוג של התלהבות רגעית (יהיה מי שיגיד שזה ההבדל בין אוהב למאוהב). ברור, לדעתי, כי ניתן לשלוט ברגש התאהבות רגעי, ולראייה אותו אדם שאראה בסיטואציה כלשהי ואחשוב לעצמי שהייתי מוכן להפוך עולמות כדי שיהיה איתי, תזכירי לי את זה יומיים אחרי זה וסביר להניח שזה כבר "פאסה" בעיני. התאהבות ממושכת לעומת זאת נטמעת היטב בנשמה שלנו, אני לא רואה סיבה לשלוט בה ולא ממש רואה דרך בריאה לשלוט בה. השיטות הפסיכולוגיות של הפניית כעס כלפי אדם שפגע בך הן אולי הדבר היחיד שבאמת יכול לעזור, אני אישית לא מאמין בהן, אלא אם כן מדובר בפגיעה ממשית. זעם לעומת זאת, הוא רגש שאנחנו מנסים לרסן את תוצאות הלוואי שלו, לא את קיומו. את יכול להיות בעלת זעם רב על אדם כלשהו ולא להגיב אליו או להראות לו זאת, ואת יודעת למה אני מתכוון. הרגש קיים, ההתנהגות המתלווה אליו, מרוסנת. הטיפול הפסיכולוגי עצמו, כמו גם הדתי והרוחני ינסה להבין את מהות הזעם אצל האדם המכה או האנש, ולפתור את המקור לזעם. כמו כן הוא ינסה ללמד אותו ריסון עצמי מהו. אבל אף אחת משיטות הטיפול האלה לא תנסה לחנך את האדם שזעם הוא רגש נשלט.

.m

New member
ועדיין...

לא אמרתי שצריך לשלוט ברגשות, אמרתי שאפשר לשלוט בהם, להבדיל מהגישה שטוענת שאי אפשר לשלוט ברגשות. בוא נדבר על התאהבות - אם תבחן את הדבר לעומק תגלה שאנו בוחרים (כן, בוחרים) להתאהב בתבניות מסוימות (או, כדי שישמע יותר נעים לאוזן - באנשים המתאימים לתבניות מסוימות): אם, למשל, יש לך אינסטינקט טיפולי מפותח, ואז תבחר -באופן עקבי- בני זוג שצריכים מישהו שיטפל בהם. אם, למשל, אתה מאמין שלא מגיעה לך אהבה, תוכל למצוא את עצמך מתאהב שוב ושוב באנשים שלא יאהבו אותך באמת. הם יכולים להראות שונה, כיבכול להתנהג שונה - אבל התבנית הבסיסית תהיה זהה. ברגע שתבין מהי התבנית, ניתן לנטרל אותה (אם רוצים). זה לא קל, אבל זה אפשרי. האם צריך, רצוי או בכלל עדיף שלא - זה כבר דיון אחר לגמרי...
mai

EyeSeeYou

New member
ובכל זאת

אנו יכולים לשלוט במקור הרגש, כפי שהראית את על ידי נטרול התבנית למשל. אנו יכולים כפי שאני הראיתי קודם לשלוט בתוצאות הרגש, התפרצויות זעם, אונס וכו´ אבל אנחנו לא יכולים, לשלוט ברגש עצמו.

Liroy25

New member
אני לא רואה התאהבות כבגידה

ברור לי שאם הנסיך שלי יודיע לי ביום בהיר אחד שיחסינו הסתיימו כי הוא מאוהב בשכנה יהיה לי קשה, אבל כל עוד לא התבצעה בינהם שום אקט מיני לסוגיו השונים מבחינתי זהו דבר שאין אפשרות לשלוט עליו. (גם לא בדחף שלי לזרוק לחולירע בקבוק תבערה דרך החלון..
)

pumic

New member
זו שאלה ממש ממש מצחיקה...

מה זאת אומרת מי בוגד יותר????.. גברים בוגדים עם נשים ואם הם לא בוגדים עם נשים הם בוגדים עם גברים שזה מתקזז אם הנשים שבוגדות עם הנשים כך שהכמות נשארת אותה כמות של בגידות בשני הצדדים.

למעלה