אשמח לשמוע חוות דעת אובייקטיבית......

roniבת

New member
אשמח לשמוע חוות דעת אובייקטיבית......

מזה שנה בן זוגי ואני מנהלים קשר זוגי יפה , קשר שהתחזק והשתבח, בתחילת הקשר היה לי חשוב להבהיר שיש לי ציפיות שבן זוגי יהיה מבוסס מבחינה כלכלית לפחות כמוני אם לא יותר, בידיעה שאני לא זקוקה למפרנס אבל כן זקוקה למישהו שמסוגל להעניק לי את הצ'ופרים הקטנים של החיים, מה שגורם לי להנאה ,הוא מצידו הצהיר שמצבו הכלכלי מצוין, מרויח היטב ומסוגל בקלות לפרנס את שנינו בלי בעיה ובכבוד. בתחילת הקשר דובר שחלק מהשבוע הוא יהיה אצלי ובחלק האחר אני אהיה אצלו כשהשאיפה בסופו של דבר להתגורר יחד., נוצרה סיטואציה שאני התארחתי אצלו פחות ופחות במהלך השנה מטעמים אוביקטיביים ורוב סופי השבוע הוא התארח אצלי, כמובן שהוא הפך להיות חלק מהמשפחה, התקבל ע"י כל בני משפחתי בחום ובכבוד. שמתי לב, שמעולם הוא לא שאל איך אני מסתדרת מבחינה כלכלית כשהוא לא יודע מה ההכנסה שלי אבל כן יודע מהן ההוצאות שלי , שהן הרבה יותר גבוהות משלו. בתום שנה, ונוכח הבילוי המשותף שלנו כל סופ"ש יחד אצלי, טענתי שיש מקום שיתרום מבחינה כלכלית(מבלי לנקוב בסכום אלא ברמה העקרונית), התחלתי להרגיש כמו אכסניה, מבלי להיות מתוגמלת. תגובתו היתה קשה, חש כעוס על שאני מתרגמת את מערכת היחסים שלנו לשקלים מישהו מכם חושב שהיגזמתי? אודה לכם על תגובתכם האובייקטיבית.

אין לי מושג...

על מה ולמה היה כעוס,אבל... האם הוא תורם את חלקו מבחינה כלכלית בדרך אחרת...כמו למשל,כשאתם יוצאים לבלות? מה,ועד כמה את יודעת על עיסוקו ומצבו הכלכלי...מעבר להצהרותיו?

perach22

New member
שאלה לי

רשמת שאת רוצה מישהו (בתרגום שלי) שישלם על הצ'ופרים הקטנים שגורמים לך להנאה, האם הוא שילם עליהם ביד רחבה, האם הצ'ופרים היו שווים הרבה כסף? אולי הוא מרגיש שבעצם בזה הוא "משלם" לך תמורת האירוח בסופש"ים.... ולכן נעלב כי בעצם את מה שהוא נותן את לא מחשיבה. אני מניחה שהוא גם לא שאל על ההכנסה שלך כי את הצגת את זה שאת מחפשת מישהו מבוסס לפחות כמוך, אז זה נשמע שאת ממש לא זקוקה לו כלכלית. זה די קשה כשלא שומעים את הצד השני, ואת מביאה את זה רק מהצד שלך. אבל אני חושבת שאם היית אומרת למשל, שאמרת לו שמאז שאתם יחד ההוצאות שלך גדלו מאוד ביחס להכנסה שלך, ואת לא מצליחה להסתדר, וקשה לך לארח אותו בתדירות כזו ואת מבקשת שישתתף בהוצאות, ואם היית אומרת שזה מאוד הכעיס אותו, אז זה היה נשמע אחרת. לא יודעת אם עזרתי אבל אולי יש כאן נקודות חדשות למחשבה.....

מנור9

New member
תשובה מנקודת ראות של המין השני...

ובכן, התאור שלך רהוט ונעים לקרוא אותו. יחד עם זאת יש ניואנסים קטנים בסיפור שאנחנו הקוראים לא יודעים עליהם. התגובה הנרגזת כמו המתוארת כאן עומדת בניגוד חזק לאידיליה והשקט בתחילת הדברים. חשוב היה לקיים את השיחה ולהעלות את הבעיה על השולחן ואני רוצה להעיר כי - לשיחות מעין אלה דרושה אינטימיות מסויימת, רוגע נפשי של שני הצדדים. אם מישהוא עייף או עצבני אחרי יום קשה אפשר לדחות את זה. בקיצור חשובעם התוכן אבל גם מה שמסביב. אדם הגיוני בעיקר אחרי שנה שזה כבר זמן שבו אפשר להכיר בן אדם, לא אמור להגיב כך. נקודה נוספת היא שגברים רגישים למעמד שלהם בעיקר הכלכלי, שבו הם מציגים חזות גברית של מי שאפשר לסמוך עליו. יתכן והדברים הוצגו באופן בפגעו בנקודה הזאת. לסיכום - אם היחסים יחציבים כמו שאני מתרשם, שיחה אחת עם כל אי הנעימות ואי ההבנה שבה לא אמורים לערער את היחסים ביניכם, והדברים בהחלט ניתנים לליבון נוסף ולפיוס ביניכם.

roniבת

New member
מודה לכולכם על ההתייחסות......

אני לא רוצה להלאות אתכם בפרטים, אבל באמת כל מה שנאמר פה על ידי כל אחד מכם הוא נכון,וכל נקודה שכל אחד מכם העלה פה, עלתה גם אצלי, ההחלטה לדבר על הנושא לא צצה בין לילה, הנושא ליוה אותי זמן מה, והחלטתי לפתוח אותו באמת ברגע שחשבתי שזה הרגע הנכון.. החלטתי שמחר אני נותנת היזדמנות נוספת לקשר שלנו, אשמח לעדכן אתכם תודה לכם וחג שמח

מנור9

New member
עוד הערה קטנה לי

כל הדברים הטובים לא עולים כסף. אהבה, ים, טבע, שמים, מחשבות טובות (נזכרתי במשטרת המחשבות מאורוול 1984) ולכן כסף לא צריך להפריע לזוגיות טובה. לפני שאתן טורפות אותי אני יודע שבעיות כלכליות בדרך כלל מניעות את המתחים בבית אבל לדעתי זו הבעיה המינורית והניתנת לפתרון שבהן

perach22

New member
לא לכל אחד ואחת

מה שציינת אלו רק ה"צ'ופרים" הקטנים של החיים, אני אישית גם בוחרת באלו (שציינת), ובשביל זה מסתפקת אפילו במי שמרויח 4000 ש"ח לחודש וחי בדירת חדר...........ונוסע על אופניים (ירכיב אותי על הרמה) חה, חה, חה........ העיקר שהיה לו זמן פנוי לכל אלו
יאללה לישון............

ab52

New member
יש משמעות למילים

הבקשה שלך לגיטימית אבל הדרך שאמרת אותה [כפי שכאן כתבת ] היא טענה טענה פונה לצד הרגשי שבנו וקיבלת תשובה מהצד הרגשי של בן - הזוג טענה עוד יותר גדולה או אחרת היות ומילים לא משקרות [המילים שכתבת כאן] סביר להניח שצברת בתוכך תרעומת על זה שבן זוגך לא מבין את המצב וצורת פנייתך שיקפה את התרעומת תרעומת באה ממקום שבו אנחנו שופטים את האחר ובן זוגך התגונן באותם כלים רגשיים שבהם את עשית שמוש לא מודע

roniבת

New member
אז איך לדעתך הייתי......

אמורה להציג את הדברים? נכון אתה צודק, זה בא אחרי לבטים והתלבטויות איך להציג את מה שאני חשה,וכנראה שאני לא שחקנית טובה כל כך .......... איך לדעתך הייתי אמורה להציג את הדברים?

ab52

New member
קשה לשחק עם החיים

יש דרך קלה לדעת איך לפנות או להציג נושא זאת הדרך שבה היית רוצה שייפנו אליך ממקום של אהבה ולא ממקום של שפוט ואז תוכן הפנייה נשאר אך הוא ארוז בצורה הפותחת את ליבו של השני להקשיב לסייע וכן הלאה

ab52

New member
הרחבה לתשובה

רוני בת אני לא חושב שניתן לשחק עם מילים , כי מילים משקפות את הפנימיות שלנו בחירת המילים , הגוון שבה הן נאמרות בצורה שאנחנו אפילו לא מודעים לה. בכל מערכות היחסים שאנו מקיימים בבית , בעבודה , ברחוב אנחנו מגיבים מתוכנו בצורה לא מודעת למסרים שאנו גם אותם קולטים בצורה לא מודעת וכשאנו חשים ששופטים אותנו אנחנו מתגוננים.

roniבת

New member
הטיעון הזה הוא תמיד נכון......

ולא משנה במה מדובר, השאלה היא מאיזה צד של המתרס אתה נמצא, בצד שאומר או בצד של מקבל המסר, בוא נתעלם רגע מהמקרה שלי, באופן כללי לחלוטין, אני חושבת שגם אם הטון, הנימה, שפת הגוף או כל דבר אחר לא ממש משדרים נינוחות ונועם, תמיד צריך לעצור רגע ולנסות להבין מה בעצם מנסים להעביר לי, במיוחד כשמדובר באנשים שיש בינהם קשר רגשי, טבעי הדבר שתהיה מעורבות רגשית שלא תמיד ניתנת להסתרה. בכל מקרה, שאלתי הייתה אם בקשתי הייתה לגיטימית, וענית לי על זה בתשובתך הקודמת. תודה לך וחג שמח

my sunshine

New member
יותר

ממה שכבר נכתב לך, אין הרבה מה להוסיף. רק שאת מסתובבת עם הרגשה לא נוחה והוא כועס.. אולי בגלל איך שהצגת את הדברים אולי בגלל מה שאת מצפה ממנו. אני מציעה לך לשבת ולשוחח עימו. תקשורת , היא המפתח לכל. אם לא תסבירי, הוא לא יידע. אם לא תקשיבי, לא תדעי. תסבירי לו איך את מרגישה [ללא האשמה], מדוע את מרגישה כך. מה את מצפה... נראה לי שגם אם לא תהיי מרוצה מהתשובות שלו, לפחות התמונה תהא ברורה יותר. חג שמח ובהצלחה

למעלה