אשמח להתייחסות בדחיפות

מישהי177

New member
אשמח להתייחסות בדחיפות

אני עובדת כבר קרוב לחצי שנה בתור מטפלת בילדים, ורק היום, פתאום האבא בא לי עם חוזה בכתב על תנאי ההעסקה (מה שהוא היה אמור לעשות כשהתחלתי לעבוד אצלם, אבל משום מה שנינו חשבנו שאנחנו מבינים אחד את השני). בחוזה הם רשמו שבתוך ה-50 ש"ח שאני מרוויחה לשעה, 10 ש"ח משמשים לכל הזכויות שלי כגון: דמי מחלה, דמי חופשה, ימי חגים, פנסיה, פיטורים וכ'ו, ולכן שהם בעצם לא מחויבים לי לכל הדברים האלה (כלומר, שאם פתאום אני חולה, הם לא ישלמו לי ימי מחלה, כי כביכול הם שילמו על זה במשכורת שלי, או שאם נגיד הם יפטרו אותי ואני יעבוד אצלם שנה ומעלה, הם לא ישלמו לי פיצויים, כי זה כבר חלק מהמשכורת שהרווחתי). אני לא יודעת מדוע הם נזכרו רק עכשיו לומר לי את כל זה. טרם חתמתי על החוזה, כיוון שאני רוצה להבין את המשמעות המלאה של הכתוב בו. ממה שאני מבינה כרגע, זה כאילו שהם מתנערים מאחריות לגבי הזכויות הבסיסיות שלי כעובדת בכך שהם נותנים לי תשלום שעתי שהוא הרבה מעל המינימום ( זה נשמע הרבה, אך אני עובדת אצלם סה"כ 3 פעמים בשבוע כל פעם לשעתיים וחצי , אז גם אם זה חמישים ש"ח לשעה בסה"כ זה יוצא פחות ממשכורת מינימום ). אם אסכים לחוזה זה, אני בעצם מוותרת על זכויותיי הבסיסיות בתור עובדת בתמורה לתשלום גבוה לשעה. אשמח לייעוץ בדחיפות.

למעלה