אשמח לדעתכם

n lee

New member
אשמח לדעתכם

התחלתי ללמוד בשנה האחרונה מדעי המחשב בפתוחה
מה אני אגיד לכם, זה מאוד מאתגר ואפילו קשה ללמוד
חסר לי מאוד תרגול של החומר (אני עושה שני קורסים במתמטיקה, ואין כמעט תרגול למעט מה שיש בספר ועבודות שיש להגיש)
בהתחלה חשבתי שזו רק אני עם ההרגשה הזאת אבל מסתבר שעוד אנשים מרגישים כמוני

אני עובדת במשרה מלאה (יש לי גמישות בכל הקשור ללימודים)
ולכן האוניברסיטה הפתוחה מתאימה לי כמו כפפה ליד
אבל... כאמור לא קל וחסר לי מאוד התרגול (מה לעשות עבורי מתמטיקה הולכת עם תרגול רציני ולא עם 10 תרגילים שיש בספר)
מה גם שצורת הלמידה לא לינארית, המנחים מראים רק תרגילים מורכבים ולא תרגילים קלים-ביינוניים לפני כן
אני יודעת יודעת שצריך ללמוד דרך הספר, אבל זה לא מספיק (לי), וההנחיות הן לא כמו שחשבתי

מה שזה גרם לי לחשוב על לבדוק אופציות אחרות
לצערי אני לא יכולה ללמוד במשרה מלאה ולכן האופציות שלי מוגבלות (הבעיה היא לא בגלל ציונים של בגרויות ופסיכו' אלא אילוצים של עבודה)
קודם כל אף אוניברסיטה (למעט אריאל) לא מציעה מסלול לימודי ערב או מסלול לאנשים עובדים במדעי המחשב
ככה שזה משאיר לי פחות או יותר רק את המכללות

אני אשמח לשמוע הצעות ו/או רעיונות ו/או המלצות ממי שיש לו ניסיון עם מוסדות אקדמים אחרים (באיזור המרכז) שכן מאפשרים לימודי ערב/לאנשים עובדים בתחום של מדמ"ח
ואם מישהו מכיר אוניברסיטה שכן יש לה מסלול ערב/לאנשים עובדים במדמ"ח (שאולי אני פיספסתי) אני יותר מאשמח לשמוע

GuestOfHonor

New member
התרגול בפתוח זה זהב ליד האוניברסיטאות

לפחות, בהשוואה לעברית ותל אביב אותן אני מכיר היטב.

באמת.

אחרי כמה קורסים בפתוחה, היה לי שוק בשנה א' בעברית מזה שהאוניברסיטה לא מספקת מאגר תרגילים עם פתרונות או מאגר בחינות פתורות (השני נמצא באחריות אגודת הסטודנטים, הזוי לחלוטין). גם תרגילי הבית חזרו עם 'וי'-ים במקום עם הספרים איפה טעיתי כפי שהתרגלתי לקבל מהמנחים שלי.

ההצעות שלי:
1. ספרים מחוץ לפתוחה. באינפי יש ספרים של בן ציון קון, שכוללים להבנתי לא מעט תרגילים. גם בלינארית יש איזשהו ספר בעברית עם תרגילים ששכחתי את שמו.
2. לנסות להתארגן על ממ"נים פתורים משנים קודמות איכשהו.
3. למרות שזאת הפתוחה, לנסות להתחבר לאנשים ולבנות לעצמך קבוצת לימוד ורשת של אנשים שאפשר להתייעץ איתם וללמוד איתם.

n lee

New member
תודה

בלינארית המליצו לי על ספר בהוצאת מכלול (של הטכניון) שיש בו מלא תרגילים ואמרו לי שהוא מעולה, ככה שיש לי כוונות לקנות.

יש ממנים וכו' משנים קודמות (עד 10 שנים אחורה) זו לא הבעיה מבחינתי
הבעיה העיקרית היא שאין תרגול בצורה לינארית, מתחילים ישר מהמורכב
מה לעשות שזה קשה לכל מי שלא נתקל בחומר הזה אי פעם

ומעבר לזה אני מוצאת את ההסברים בספר לא מספקים
אם אני מגיעה לאמצע הקורס ופתאום מה שאני לומדת הופך להיות לא מובן, אין לי כל כך את מי לשאול, לפחות ככה זה מרגיש לי. (וכבר יצא לי לפנות למנחים עם שאלות שלא ממש נענו).

אני ממש שוקלת על לימודים במכללה, כי אני לא רואה את עצמי מתקדמת בתואר בצורה הזאת. (וכן אני יודעת שמסתכלים פחות טוב על תואר ממכללה)

בן100

New member
בתור מנחה בפתוחה לשעבר

יש תמיד את מי לשאול.
אפשר לקחת הנחיה מוגברת. זה תמיד טוב למי שיש לו הרבה שאלות.
אפשר (גם במוגברת וגם ברגילה) לפנות למנחה אחרי השיעור ולשאול אותו שאלות. אפשר להתקשר למנחה שלך בשעות ההנחיה הטלפוניות ואפשר (ומותר!) גם להתקשר למנחים אחרים באותו קורס, אם את מרגישה שהמנחה שלך נותן תשובות לא מספקות.

oromer

New member
מנהל
לא לומדת מדעי המחשב אבל....

במכללות כמו באוניברסיטאות יש הרצאה ותרגול לקורסים מסוימים. אצלנו בד"כ, יש הרצאה, לאחריה מקבלים שיעורי בית, ובתרגול פותרים. לפעמים יש תרגיל ארוך ולא תמיד, יש זמן לענות יותר מידי על שאלות. מעבר לזה, זה לא שיש יותר מידי חומר לתרגל אותו.

למרות שבאוניברסיטה הפתוחה לומדים לבד, אני לא מצאתי בלימודים שלי עזרה ממש גדולה, ודי הרגשתי ברוב הקורסים שצריך ללמוד לבד.

למעלה