ארגז חול סגור

חושחשים

New member
שלום (חוזר לכאן אחרי שנים שלא כתבתי 🙂).

עקב מעבר דירה, אנחנו רוצים להעביר את החתולה שלנו לארגז חול סגור. היא כבר בת 13 וקצת נכה אז אנחנו רוצים משהו גדול יחסית אבל עם כניסה נמוכה. ורצוי גם משהו עם פילטר לריח אם יש משהו.

ראינו שיש מוצרים של סטפנפלאסט ותהינו אם הם מומלצים, וגם כמה הקונספט של המגירה הנשלפת מומלץ.

תודה רבה 🙂

אלישבע777

Well-known member
שלום (חוזר לכאן אחרי שנים שלא כתבתי 🙂).

עקב מעבר דירה, אנחנו רוצים להעביר את החתולה שלנו לארגז חול סגור. היא כבר בת 13 וקצת נכה אז אנחנו רוצים משהו גדול יחסית אבל עם כניסה נמוכה. ורצוי גם משהו עם פילטר לריח אם יש משהו.

ראינו שיש מוצרים של סטפנפלאסט ותהינו אם הם מומלצים, וגם כמה הקונספט של המגירה הנשלפת מומלץ.

תודה רבה 🙂
אכן ההמלצות כאן טובות. ואני מחזקת מה שאמרה יוקיטה בעיניין ניטרול ריחות - חצי כפית סודה לשתיה (או יותר לפי כמות החול) לחול חתולים - מנטרל ריחות היטב - זול ויעיל. כמו כן רצוי ביותר, לאסוף את הצרכים כל יום. השתן הספוג מדיף ריח לא נעים של אמוניה כשהוא עומד הרבה זמן, גם בחול מתגבש. למהדרין - אפשר לקנות אבקה מנטרלת ריחות בחנות לציוד בעלי חיים. לאבקה ריח טוב ( לבעלים, לא בטוח שהחתול יאהב...) והיא יעילה כמו סודה לשתיה. המיכל אמור להספיק לכמה חודשים. אני הפסקתי עם האבקה, כי הריח הטוב שלה... נדבק אלי וגם אל החתול (ואולי החתול הדביק אותי בריח מרוב חיבוקים ...) אף כי הוא ריח טוב כשלעצמו, לא התאים לי להתבשם דווקא בריח הזה... יש חול מבושם שעם הזמן גם כן הפסקתי לקנות אותו, מאותה סיבה... אם אתם רגישים לריחות אז לא כדאי.

Yukita

Active member
מנהל
שלום, לחתולה מאוד מבוגרת יתכן שלא כדאי לערוך שינויים, אבל אפשר לשים את החצי התחתון של ארגז סגור מפורק, בתצורה פתוחה, לזמן מה עד שהיא תסתגל לשימוש בו ורק אז להוסיף את החצי העליון - בלי הדלת . בהרבה בתים פשוט משאירים בלי הדלת, אבל גם כאן אפשר לנסות להתקין את הדלת אחרי תקופת הסתגלות בלעדיה. קחו בחשבון שאם היא לא תאהב את המצב היא פשוט תמצא מקומות אחרים לעשות בהם צרכים וזה כנראה ממש, ממש לא ימצא חן בעיניכם ואולי גם ייצור לכם בעיה חוזרת.

באשר לריח - יש לנו ארגזים סגורים שבמקור היו עם פילטרי פחם (המשטחים הספוגיים השחורים שאפשר לקנות בנפרד להחלפה, ואשר שמים בדרך כלל בתא ייעודי בגג הארגז) אבל אי אפשר להגיד שזה עושה הרבה. מה שכן עוזר זה למצוא את החול המתאים לכם. יש המון סוגים של חול לחתולים, וכל חתול הוא קצת שונה (למשל בגיל מבוגר ייתכן שיש יותר שתן והשתן יותר מרוכז לעומת גיל צעיר יותר) ולכן אין חול אחד שטוב לכולם. יכול להיות שכדאי לכם לנסות סוגים שונים ולמצוא מה שמתאים לכם.

אגב, יש מי שמוסיפים סודה לשתייה לחול לספיגת ריחות. חול מתאים ממילא יסריח פחות, כך שלדעתי מציאת החול הנכון עבורכם יועיל יותר.

מחזק את מה שיוקיטה כתבה, ותומך בחום להמנע מדלת. ניסיתי, וגיליתי שהחלל הופך לח, מצחין ומחניק. סיוט לחתול. ובכל מקרה מיותר. חול באיכות סבירה עושה עבודה מספיק טובה בניטרול ריחות.

גורדיאן-II

Active member
אחרי 13 שנים בא לכם לעשות שינויים קיצוניים כל כך? למה?
הסיבה היחידה שאני יכול לנחש זה שבדירה החדשה הארגז עלול להפיץ ריחות לתוך הדירה, בניגוד לדירה הקודמת בה הוא היה ממוקם במרפסת.

מה שאני יכול לומר מניסיון אישי זה ככה: חול מתגבש ברמה גבוהה אוטם את היציאות שלה ומונע ריח בצורה מוצלחת מאוד, אז תמצאו חול מתאים, אוור-קלין יקר אבל בעל יכולת קיצונית לאטימה, אבל יש גם הרבה סוגי חול טובים רק קצת פחות והרבה יותר זולים.
בכל מקרה, ניקוי יומי או פעמיים ביום עוזר הרבה, נסו ותיהנו.

למעלה