אפיית לחם

Artanis

New member
אפיית לחם

אני לא יודעת אם זה הפורום המתאים, אבל אני מנסה, אני רוצה לאפות לחם בבית, אבל כל פעם שאני מנסה, זה יוצא לא אפוי היטב מבפנים... הקיסם יוצא יבש אבל הבצק עדיין מאוד לח (במיוחד שהלחם עוד חם). מה עושים??

אפיית לחם בייתי

שלום ותודה על השאלה אפיית לחם בייתי היא דרך מצויינת להנות ממאפים בריאים קשה לתת רעיונות לשיפור מבלי לראות את התוצרת אבל נסי בתחילה לתת ללחם מהתקרר מעט לפני שאת אוכלת ממנו זה יכול לעזור בהצלחה רני

roni410

New member
אפיית לחם

שלחי לי את אופן ההכנה שלך כולל זמנ תפיחה ואיי ודיקה כדי לנסות לאתר איפה הבעיה.

Artanis

New member
אז ככה....

אפיתי את הלחם במקום עם סודה ואבקת אפיה (כמו במתכון המקורי) עשיתי אותו עם שמרים. ונתתי לו לתפוח רק 40 דקות (בלחם השני שעשיתי כבר התפחתי 18 שעות והיה הבדל משמעותי באפיה), אני שמתי רק אולי חצי קוביה של שמרים במים פושרים, את התנור (תנור גז) שמתי על טמפרטורה יחסית גבוהה....מבחוץ זה כמעט נשרף ומבפנים היה בצק... אני אשמח לשמוע על הארות
תודה מראש!

roni410

New member
אפית לחם

אני ארשום לך את המתכן הקלאסי של אפית לחם: 1 קילו קמח לבן.או 500 גרם קמח מלא 250 גרם קמח שיפון 250 גרם קמח לבן . אפשר להוסיף בין 100 -150 גרם שיולת שועל גרעינים למיניהם. 1 קילו קמח 20 גרם מלח 20-50 גרם סוכר 80 סמ"ק שמן מומלץ שמן זית 50 גרם שמרים לחים קובייה או שמרית או 20 גרם שמרים יבשים 500 סמ"ק מים(יש להוסיף כמה שבצק דורש) יש לערבב את כל היבשים יחד היטב כי מלח הורג שמרים להוסיף את השמרים את השמן ובסוף את המים . ללוש 7-8 דקות ולשלוח להתפחה עד שהוא מכפיל את עצמו כמעט זמן ההתפחה זה בהתאם לתנאים שיש. בעקרון תנאים האידיאלים להתפחה לחות וטמפרטורה של כ- 40 מעלות. לאחר ההתפחה את לשה שוב להוצאת האויר מנחה של הבצק כ 10 דקות עצוב הלחם ושוב התפחה וזו ההתפחה הכי חשובה זה צריך להכפיל את עצמו והבדיקה שלך את לוחצת עם הזרת במקום נמוך בבצק וצר חור שאינו חוזר .אפייה 190 מעלות 40-50 דקות בהתאם תנור אם תוכלי תשפריצי מים על הבצק פעמיים כל 10 דקות ראשונות בדיקה הלחם הופכים אותו ודופקים צריך להישמע רעש חלול. בהצלחה קווה שעזרתי לך.(לא מכיר אפיית לחם עם סודה לשתייה ואבקת אפייה)

למעלה