אנשים לפה

U n i c o r n

New member
אנשים לפה

קיימים הרבה סוגי מוזיקה וכל אחד אוהב מוזיקה שונה. אחת אוהבת פופ, השני יעדיף מזרחית והאחר דווקא מכור לרוק. אני משתייכת לקבוצה האחרונה-רוק. וישראלי בעיקר. הזמר המועדף עלי הוא אביב גפן. אביב התחיל להופיע בתחילת שנות ה90-. עדיין מתבגר, רק בן 18. מהפכן, מרדן ולא מתפשר. שיריו עוסקים בעיקר במחאה חברתית, בדידות, מוות ואהבה. כתיבתו הישירה והבוטה גרמה לסערה ולמחלוקות רבות בקרב הציבור הישראלי. ואולי כתיבתו הבוטה עד מאוד, גרמה לנוער שליווה אותו מהתחלה, להתחבר לשירים שלו. מעריציו נקראים ילדי אור הירח-כשם אלבומו הראשון-זה רק אור הירח. לאביב יצאו עד עכשיו 10 תקליטים, כולם מכרו מיליוני עותקים. אביב עבר ילדות מאוד קשה: הוריו התגרשו כשהיה ילד, וכמו כן הוא היה ילד בודד ודחוי שסביבתו התעללה בו נפשית. לאביב היו חברים מעטים ובתקופה מסוימת, גם אחד מחבריו היחידים נטש אותו בטענה שהוא תלותי מדי. בתגובה לכך, אביב היה מסתגר בחדרו, בורח מהכל וכותב שירים עם הגיטרה. מכל הנסיבות האלה, כנראה, קיבל אביב השראה לכתיבת שיריו. מתחילת דרכו, מופיע אביב עם להקתו, התעויוט (כן כן, זה לא טעות כתיב). אביב הופיע המון בכל שנות הקריירה שלו. פעם בהופעות, אביב היה מתאפר איפור כבד, קושר את עצמו והיה משתגע על הבמה. כיום אביב התבגר. הוא כבר לא עושה מעשים כאלה בהופעות. הוא הפך לבן-אדם שקול, שחושב פעמיים לפני מה שהוא עושה. בשנה שעברה החלטתי גם אני לבקר בהופעה. הגעתי, כולי מתרגשת ושמחה והופעתי לגלות יצורים חדשים: "המעריצים של אביב"- אגרסיבים , קולניים, נדחפים ומה לא. כולם עם בגדים שחורים, חולצות קרועות ופיסים על הצוואר. אביב היה נשוי לאילנה ברקוביץ תקופה מסוימת. מאז הם הספיקו להתגרש. כרגע חברתו הנוכחית היא שני פרידן- דוגמנית יפיפייה. מה עוד אפשר להגיד על אביב גפן? התקשורת מאוד עוינת לגביו, והמון פעמים הוא קיבל ביקורת רעות. הממשלה אף רצתה להחרים את שיריו באמצעי התקשורת. הפוליטיקאי היחידי שנשאר לצידו, היה יצחק רבין, שאיתו אביב הופיע בעצרת לשלום, ששעות ספורות אחריה, נרצח רבין. לאביב יש המון מעריצים, אך גם המון שונאים. אז בקיצור: אפשר לאהוב, אפשר לשנוא, אבל בהחלט אי אפשר להתעלם! אני כתבתי את זה זה כתבה לעיתון בצפר מה דעתכם?

חלולה1

New member
מאוד יפה...

אהבתי את הסגנון שאת כותבת... =) ובהזדמנות זו אני יגיד שאני לא על האיציק כי יש לי בעיה עם בזק החארות האילה... בלאט.. אב האינטרנט שלי לא עובד...

אדושם

New member
../images/Emo26.gif

"בשנה שעברה החלטתי גם אני לבקר בהופעה. הגעתי, כולי מתרגשת ושמחה והופעתי לגלות יצורים חדשים: "המעריצים של אביב"- אגרסיבים , קולניים, נדחפים ומה לא. כולם עם בגדים שחורים, חולצות קרועות ופיסים על הצוואר". אני לא חושבת שכתבה על אביב גפן צריכה לכלול כאלה דברים, ובטח שלא דברים כל כך מכלילים ("אגרסיביים, קולניים, נגחפים ומה לא...") ושמעבירים היישר לראש של הקורא סטיגמות למיניהן. יצורים? מעריצים של אביב הם יצורים? מעריצים של אביב וכל אחד מאיתנו וגם את הם קודם כל בני אדם. אביב גפן גם היום מתאפר, פעם בהופעות אביב גפן היה קושר את עצמו ומתפרע על הבמה בכדי להעביר מסר אישי משלו לקהל, לא איזה שיגעון בגרות שהתפרץ לו על הבמה. זה באמת משנה מה "מעריצים של אביב" לובשים? זה כמו שאני אנתח לך לבוש של, כביכול.. של קבוצה אחרת בחברה, בכתבה על מה הם אוהבים לאכול. בתור כתבת את צריכה לתת דעה אובייקטיבית, זאת אומרת.. בלי חוות דעת אישיות, כי כתבה זה להרבה קוראים. בהצלחה לך בהמשך... הילה.

U n i c o r n

New member
טוב

אז את צודקת מאוד אז שיפרתי קצת ותגידי לי מה דעתך טוב?בשנה שעברה החלטתי גם אני לבקר בהופעה. הגעתי, כולי מתרגשת ושמחה והופעתי לגלות חברים חדשים: "המעריצים של אביב"- חלקם עם בגדים שחורים, חולצות קרועות ופיסים על הצוואר. איך זה?

אדושם

New member
שירה

"בשנה שעברה החלטתי ללכת להופעה של אביב. כולי נרגשת, הגעתי למופע ושמחתי לגלות שם גם חברים חדשים" נראה לי מיותר התיאור של המעריצים. ואני מצטערת אם נשמעתי איכשהו קטנונית, בתור גם כתבת אני מנסה לשפר ולתת טיפים :) אם תרצי עוד משהו, האיסיקיו שלי מופיע בכרטיס אישי

אדושם

New member
ועוד משהו..

לאביב היו עשרה תקליטים אבל הם לא נמכרו במיליוני עותקים לא להקצין

U n i c o r n

New member
הילה

האייסיקיו שלך לא מופיע בכרטיס האישי! רק לידע כללי! אה ותיקנתי את מה שאת וניב אמרתם! רק שלא הורדתי את הקטע על איך שהמעריצים מתלבשים כי זה כן נראה לי מתאים לקטע!

כמה תיקונים:

רצח רבין היה בערך 5 דקות לאחר שאביב סים לשיר בעצרת השלום ולא כמה שעות כמו שכתוב בקטע ואולי יש לאביב חברה שהיא דוגמנית אבל יש לה קול של סוס
בעעעעעעעעעעע אחלה כתבה

כמה תיקונים:

רצח רבין היה בערך 5 דקות לאחר שאביב סים לשיר בעצרת השלום ולא כמה שעות כמו שכתוב בקטע ואולי יש לאביב חברה שהיא דוגמנית אבל יש לה קול של סוס
בעעעעעעעעעעע אחלה כתבה

U n i c o r n

New member
אוקי הנה הכתבה המשופרת

קיימים הרבה סוגי מוזיקה וכל אחד אוהב מוזיקה שונה. אחת אוהבת פופ, השני יעדיף מזרחית והאחר דווקא מכור לרוק. אני משתייכת לקבוצה האחרונה-רוק. וישראלי בעיקר. הזמר המועדף עלי הוא אביב גפן. אביב התחיל להופיע בתחילת שנות ה90-. עדיין מתבגר, רק בן 18. מהפכן, מרדן ולא מתפשר. שיריו עוסקים בעיקר במחאה חברתית, בדידות, מוות ואהבה. כתיבתו הישירה והבוטה גרמה לסערה ולמחלוקות רבות בקרב הציבור הישראלי. ואולי כתיבתו הבוטה עד מאוד, גרמה לנוער שליווה אותו מהתחלה, להתחבר לשירים שלו. מעריציו נקראים ילדי אור הירח-כשם אלבומו הראשון-זה רק אור הירח. לאביב יצאו עד עכשיו 10 תקליטים, כולם מכרו אלפי עותקים. אביב עבר ילדות מאוד קשה: הוריו התגרשו כשהיה ילד, וכמו כן הוא היה ילד בודד ודחוי שסביבתו התעללה בו נפשית. לאביב היו חברים מעטים ובתקופה מסוימת, גם אחד מחבריו היחידים נטש אותו בטענה שהוא תלותי מדי. בתגובה לכך, אביב היה מסתגר בחדרו, בורח מהכל וכותב שירים עם הגיטרה. מכל הנסיבות האלה, כנראה, קיבל אביב השראה לכתיבת שיריו. מתחילת דרכו, מופיע אביב עם להקתו, התעויוט (כן כן, זה לא טעות כתיב). אביב הופיע המון בכל שנות הקריירה שלו. פעם בהופעות, אביב היה מתאפר איפור כבד, קושר את עצמו והיה משתגע על הבמה. כיום אביב התבגר. הוא כבר לא עושה מעשים כאלה בהופעות. הוא הפך לבן-אדם שקול, שחושב פעמיים לפני מה שהוא עושה. בשנה שעברה החלטתי ללכת להופעה של אביב. כולי נרגשת, הגעתי למופע ושמחתי לגלות שם גם חברים חדשים- "המעריצים של אביב"- חלקם עם בגדים שחורים, חולצות קרועות ופיסים על הצוואר. אביב היה נשוי לאילנה ברקוביץ תקופה מסוימת. מאז הם הספיקו להתגרש. כרגע חברתו הנוכחית היא שני פרידן- דוגמנית יפיפייה. מה עוד אפשר להגיד על אביב גפן? התקשורת מאוד עוינת לגביו, והמון פעמים הוא קיבל ביקורת רעות. הממשלה אף רצתה להחרים את שיריו באמצעי התקשורת. הפוליטיקאי היחידי שנשאר לצידו, היה יצחק רבין, שאיתו אביב הופיע בעצרת לשלום, שדקות ספורות אחריה, נרצח רבין. לאביב יש המון מעריצים, אך גם המון שונאים. אז בקיצור: אפשר לאהוב, אפשר לשנוא, אבל בהחלט אי אפשר להתעלם! מה דעתכם?

snapis

New member
תיקון טעות

מצטער אבל לא יודע נראה לי חשוב יצחק רבין לפני שהוא פגש אותו אף פעם לא תמך באביב רק מאז שהוא פגש אותו מה שהיה חודשיים לפני העצרת בתוכנית של דן שילון הם היתחברו וגם שולמית אלוני מעוד תמכה בוא זה מה שאני יודע יכול להיות מעוד שהיו עוד תומכים... אבל בעיקרון הכתבה נחמדה חוץ מהקטע שלפי דעתי(וזאת דעתי) הוא לא התבגר אלה התמסחר בעיקר....

למעלה