אני שונאת את ההורים שלי!

maayan15

New member
אני שונאת את ההורים שלי!

וכולם יודעים שזה לא ממש נכון אבל כרגע זו ההרגשה שלי..מה לעשות?..אני לא סובלת מטומטמים ובנושא הזה זה מה שהם! אז ככה...אני אומרת לאמא שלי שאני הולכת לידיד.... והיא "למה?"...ואני "מה זה למה?..כי הוא ידיד שלי"....אחרי עוד כמה משפטים נורא חכמים שבהן היא הרשתה לי (באמת תודה לה..) ללכת לשיעור נהיגה שלו...היא ואבא שלי (אדון "אני לא יכול להתווכח בצורה תרבותית אני פשוט ייצעק עלייך את ההוראות שלי ואת תצייתי כי את נחותה") אמרו לי שאסור לי לעלות לשום ידיד שלי הבייתה אם הם לא מכירים אותם...אחרי שאלתי החכמה "אזור לי גם לעלות לידידות הבייתה?"...הודיעו לי שכן...כם להן אסור לי...ושאם אני רוצה אני מוזמנת להביא אותם הבייתה..כמובן שזה גרר את המשפט הרגיל "אולי כשתהיה לי דלת בחדר אני יביא אותם הבייתה כי אני ממש מצטערת אבל לא נוח לי להביא הבייתה ידידים שאני לא יכולה לדבר איתם בפרטיות!"...ובאמת...אין לי דלת בחדר שאותו אני חולקת עם אחי בן ה-24 (שלא מוכן לעזוב את הבית.ן..) וכל מי שנכנס לבית מיד יכול לראות כל מה שאני עושה...שזה הדבר הכי מעצבן שקיים.... ניסית לדבר אבל הם פשוט מטומטמים מכדיי להקשיב.... מה לעשות?

lighter

New member
אוקיי חמודה תראי

את חייבת לנסות לדבר איתם..ואם הם לא מבינים צורת דיבור תרבותית תדברי איתם בצורה שבה הם כן מבינים... זו העצה היחידה שאני יכולה לתת לך

אם אבא שלך היה חושב שאת נחותה

כבר מזמן לא היית גרה שם בבית ולא היה לך מחשב ואינטרנט וכלום לפעמים צריך להבין קצת את ההורים וזה מעצבן וזה מכעיס אבל את לא שונאת את ההורים שלך.. אני לא יודע למה את חולקת חדר עם אח שלך אם זה בגלל בעיות כלכליות אז אני מבין את ההורים שבטח קשה להם מאוד והם מוציאים את זה עליך מדי פעם.. ובקשר לידיד שלך הם פשוט דואגים לך אז תביאי את הידיד הזה הביתה שיראו אותו ואז תצאו לאנשהו תשבו בחוץ תדברו בפרטיות

Shani5

New member
בקשר לדלת

זאת באמת בעיה...
ילדה בגילך צריכה, ואפילו חייבת את הפרטיות שלה.... תקחי אותם לשיחה, תסבירי להם שהפרטיות שלך חשובה לך ושאת בגיל ההתבגרות והכל.... הם יבינו...

shiri_b

New member
תדברי איתם, תסבירי

להם שאת בגיל שאת חייבת פרטיות (שזה ממש נכון) אם לא הייתי יכולה לסגור את הדלת בחדר (ולנעול) הייתי משתגעת ואני יודעת שאני פשוט הייתי כל היום בחוץ....

maayan15

New member
לא בעיות כלכליות...

פשוט הבית שלנו בנוי בצורה מוזרה...ואין לי בעייה (טוב יש לי..אבל אני יכולה להתמודד איתה) עם זה שאני ואחי בחדר ביחד (הוא חייב ללכת מתישהו!) אבל הקטע עם הדלת ממש ממש ממש ממש מעצבן אותי...כי זה לא רק אני ....יש לי אחים...הבכור גדול ממני ב12 שנה...ובערך מאז שנולדתי האחים שלי התחננו לדלת....הם עדיין לא יבלו אחת....ומבקשים אותה כבר 15 שנה (ואני נשבעת שאני לא מגזימה...).... היום הלכתי עם ידיד שלי (וכן...נכנסתי אליו הבייתה...שאמא שלי תתפוצן) ושחזרתי היא שאלה איך היה ואני "כיף מאוד..ונחשי מה?...אני בהלם...אף אחד לא דחף אותי לשיחים ואנס אותי"...פיתחנו שיחה שבה הבהרתי לה בצורה תרבותית ביותר והסברתי לה שזה שהיא קוראת על אלה שנאנסו היא קוראת על האחוז הקטן...היא לא קוראת על המיליונים שהלכו ולא קרה להם כלום...ושבאותה מידה שאני עלולה להאנס ע"י ידיד שלי אני גם עלולה להידרס ע"י מכונית וזה לא בשליטתי...ואני חושבת שהיא קלטה את הרמז כי היא אמרה שאני צודקת... בקשר לאבא שלי...מה שקרה שבגללו התעצבנתי בעיקר עליו זה שאני ואמא שלי מתווכחות (בצעקות אומנם אבל לפחות אני הבעתי דיעה והיא התנגדות) ואז הוא בא וצועק עליי "תעשי מה שבראש שלך אבל אח"כ את תבואי אלינו ונגיד לך "אמרנו לך"..." ואני "אסור לי להביע דיעה" והוא "אאת יכולה להביע דיעה אבל זה לא משנה כי אף אחד לא יישנה את הדיעה שלו"... וזה היה ממש מטומטם כי זכותי להביע דיעה ולהתווכח ועובדה שהצלחתי לשנות את דעתה של אמא שלי...אז למה הוא לא יכול לסתום קצת?....

למעלה