אני??? קמצן???

benda2109

New member
אני??? קמצן???

היום היה לי ויכוח די סוער עם ההורים, שחזר כבר כמה פעמים. אני בא ממשפחה שחיה באוברדראפט, אבל מתכחשת לקיומו. אנחנו נתמכים כלכלית ע"יח הסבים והסבתות. ואני מודע למצב. אז אני מנסה לעזור בכל שקל שניתן לחסוך. זה בא לידי ביטוי - מכבה טלוזיות ומחשבים כשאין אף אחד בסביבתם למשך שעות ארוכות (אפילו בטלויזיה דרך הכפתור עצמו- לא יודע. אמרו שזה יותר חסכוני). מכבה את המזגן בחדר של אחי כשהוא יוצא ממנו להרבה זמן (לא כשיש חום מטורף, אבל בשעות ערב כשנעים בחוץ). מסנה להמעיט נסיעות עם הרכב שלנו שבלי דלקן מהעבודה. ממעיט בקנית דיסקים מקוריים (אני לא אומר על דרך אחרת שנאי משיג אותם). כנ"ל לגבי סרטים בקולנוע. וגם לאכול במסעדה כואב לי הלב להזמין יותר מבקבוק שתיה מוגזת אחת פצפון שעולה כמו חבילה שלמה בסופר. שלא תבינו לא נכון. אני יוצא למסעדות. יוצא לפאבים (אני לא אסתיר שאני מתבאס מהמחיר, אבל זה הנאות של החיים). ההורים שלי חושבים שאני עושה זאת מקמצנות. איך אני יכול לקבוע אם אני חסכן או קמצן בהגזמה? איך נפטרים מהרגל הזה אם אני באמת קמצן לשיפוטכם. תודה מראש,

goldy

New member
ההורים שלך צריכים לגור ברחוב

כל הכבוד לך! 1) אתה בא ממשפחה שמתכחשת למינוס. 2) ההורים שלך קוראים לך קמצן. שני המישפטים האלה מובילים אותי למסקנה בילתי נימנעת: כשההורים שלך יזרקו לרחוב ביגלל המינוס הם יזדרזו לדקלם "לא נכון זה לא קשור". אני מציע לך לחסוך כדי שכשתרגיש מוכן תוכלעבור לבית מישלך. |כפיים|

ariri

New member
קמצן או חסכן

לעיתים ,בעיני המתבונן הוא קובע זאת עפ"י הרהורי ליבו ולא כמסקנה שכלתנית. קמצן לדעתי הוא אדם שמונע מעצמו הנאות שונות ושומר את כספו כמטרה בפני עצמה. לכל חיסכון שאתה עושה צריכה להיות מטרה ברורה כלומר חוסך לדירה, חוסך למכונית, חוסך לפנסיה וכו' לחסוך לשם החיסכון ללא מטרה זה קמצנות. עכשיו שאל את עצמך מה אתה עושה ומתכנן על הכסף שאינך "מבזבז" אם יש לך מטרות כלכליים ויעדים אתה חסכן ולא אז אתה קמצן. ההתנהגות כלפי חוץ ניראת אותו דבר.

פזי6

New member
כנראה שאתה קמצן!|../images/Emo201.gif

זה נכון לחסוך אבל חייבים לזכור שאסור לפגוע באיכות החיים.זאת אומרת אם כבר יצאת לפאב או מסעדה תחגוג ותהנה!!אבל לא כל יום.תנסה לחסוך בלקנות דברים שאין בהם צורך ,בחשמל כאשר אין איש בחדר ......

batid

New member
אני תומך בחלק מהדברים

מכשירי חשמל אכן הם צרכנים גדולים..ישנם עוד הרבה דברים שבהם תוכל לצמצם...אך אל תשכח בשורה התחתונה, אנחנו כאן כדי לחיות, אם אתה יוצא תהנה. אם אתה מחליט לצמצם תצמצם, אל תגיע לרמה מוגזמת. דבר אחרון, תבחן דברים על דיוקם טלויזיה צורכת בממוצע 120-150W בשעת עבודה שזה אומר (5-6 אג'). תכיר את המספרים.

dify

New member
קמצן או חכם?

קמצנות זה כשאת מוותר על כל דבר שאתה רוצה רק כדי שישמר הכסף. חסכן זה כשאתה עושה את השיקול שלך מה יותר חשוב לך ומה אתה מעדיף. השיפוט של הסביבה? זו בעיה שלהם, לא? יש מישהי שצוחקת עלי שאני קמצנית, אבל תכלס היא במינוס מטורף ויכולה ממש באותה נשימה לבכות לי כמה קשה לה וכמה היא מסכנה. יופי. אולי תחסכי??? אם אתה סוגר את המזגן והחשמל המיותר בחדרים של הבית אז בעצם אתה אפילו לא מרוויח כסף מהמהלך- אתה חוסך להורים שלך- לא? (הרי הם אלו שמשלמים את החשובונות, לא אתה) אז על כמה וכמה לא ברור לי איך אתה יוצא קמצן מהסיפור.... לדעתי, אם אנשים רוצים להתנהל בלי שום מדיניות כלכלית- שיתנהלו, אבל להעביר ביקורת על מי שכן אחראי ומחושב זה סתם קינאה. אז אם אתה מספר שאתה כן יוצא מידי פעם וכן מפרגן לעצמך (וכן מפעיל מזגן) וכו' וכו' אני לא רואה פה קמצנות, אני רואה פה חשיבה הגיונית. אין סיבה לתת לכסף לנזול על דברים שאנחנו לא באמת מעריכים, הצעדים שלך מאפשרים לכם לחשוש פחות מהמינוס או אפילו שיהיה סכום קטן בצד לנצל, אם תרצו, למטרה משמעותית יותר (לצאת לגור באופן עצמאי? לטייל לחו"ל? לקנות מכונית או מחשב? וכד'...) אני תמיד נהגתי כמוך, ואני יכולה להגיד לך שתמיד שמרתי כסף בצד לכל מטרה שלא תהיה, וכך קרה שכשאני רציתי לנסוע לטיול גדול היה לי איך בעוד שלחברות שלי לא היה.. אז מי בדיוק הקמצן ומי החכם?

galgal21

New member
אם אתם חיים ברוחה כלכלית

(ההכנסות עולות בהרבה על ההוצאות) ולמרות זאת אתה מנסה לחסוך -- אתה קמצן. אם אתם חיים באוברדרפט ואתה מנסה לחסוך כדי לצאת ממנו אז אתה חסכן וההורים שלך בזבזנים. יחד עם זאת הדרך שלך להשיג דיסקים נראת לי לא מוסרית.

למעלה