אני לא בטוח שתזכרו אותי אבל...

מצב
הנושא נעול.

kfir y 17

New member

גם אם כן וגם אם לא... זוכרים שבעובדה לפני חודשיים-שלוש הייתה כתבה על 8 מסילות הרכבת בלוד שגרמו למ"ס תאונות? המחסום שיורד כל 12 שניות? יצאתי ביום שבת האחרון לכיוון לוד ונכנסתי לשם... אני חייב לציין שזה היה מפחיד.... כל האיזור ערבים.... אפילו היו מ"ס אנשים שצעקו לי בוא הנה(ואני כהרגלי התעלמתי...) הגעתי למחסום... צילמתי 5-7 תמונות וטסטי משם כל עוד נפשי בי.... בנוסף אליהם יש לי מלא תמונות שצילמתי של הרכבת...(אני חובב צילום) וכשאני אומר מלא.... אני מתכוון למלא!!!!! 80-100 תמונות....(לא זוכר בדיוק....) יש לי גם 5 תמונות של מסילה ישנה ליד המחסן של עלית... בכביש רמלה ת"א...(המפעל שייך לבאר יעקב) הרבע מסילה ממוקמת טיפה לפני המפעל של עלית... עוברת על הכביש ונקטעת בשני צדדיו... לא קיים שם מחסום אבל מעבר למדרכות אם ממשיכים ב-2 הכיוונים של המסילה... אפשר לראות את הדרך שעברה בה המסילה... ואת הרמזור לכל כיוון... למה אני מספר לכם את זה? אני רוצה לעשות עם התמונות משהו ואין לי רעיון
..... יש למישהו הצעה?

kfir y 17

New member
תמונות מהמסילה המסתורית בכביש

גם אם כן וגם אם לא... זוכרים שבעובדה לפני חודשיים-שלוש הייתה כתבה על 8 מסילות הרכבת בלוד שגרמו למ"ס תאונות? המחסום שיורד כל 12 שניות? יצאתי ביום שבת האחרון לכיוון לוד ונכנסתי לשם... אני חייב לציין שזה היה מפחיד.... כל האיזור ערבים.... אפילו היו מ"ס אנשים שצעקו לי בוא הנה(ואני כהרגלי התעלמתי...) הגעתי למחסום... צילמתי 5-7 תמונות וטסטי משם כל עוד נפשי בי.... בנוסף אליהם יש לי מלא תמונות שצילמתי של הרכבת...(אני חובב צילום) וכשאני אומר מלא.... אני מתכוון למלא!!!!! 80-100 תמונות....(לא זוכר בדיוק....) יש לי גם 5 תמונות של מסילה ישנה ליד המחסן של עלית... בכביש רמלה ת"א...(המפעל שייך לבאר יעקב) הרבע מסילה ממוקמת טיפה לפני המפעל של עלית... עוברת על הכביש ונקטעת בשני צדדיו... לא קיים שם מחסום אבל מעבר למדרכות אם ממשיכים ב-2 הכיוונים של המסילה... אפשר לראות את הדרך שעברה בה המסילה... ואת הרמזור לכל כיוון... למה אני מספר לכם את זה? אני רוצה לעשות עם התמונות משהו ואין לי רעיון
..... יש למישהו הצעה?
רמלה-ת"א.... תמונה 1 - חיתוך המסילה אחרי פס המתכת המפריד בין השול לחול... תמונה 2 - תמונה בשעה 06:07 של הרמזור המזרחי... תמונה 3 - חלק המסילה הקיים על הכביש והמשך העפר+רמזור המערביים תמונה 4 - חיתוך המסילה בצד המערבי תמונה 5 - האיזור שהמסילה הייתה אמורה להמשיך אליו....(לכיוון מערב...) תמונה 6 - צילום ממערב למזרח... קטע המסילה הקטוע... אלו 6 התמונות שצולמו באותו בוקר(כשיצאתי לצלם ת'זריחה בחלק הכי מזרחי שהייתי יכול להגיע אליו...(קצת אחרי מחנה צריפין...) יש למישהו מושג אולי גם מה היו התחנות שהמסילה קישרה אותם? מתי היא נקטעה? מה הן הסיבות לקיטועה.... וכל פרט נוסף יכול לעזור ^_^

kfir y 17

New member
תמונה 2

רמלה-ת"א.... תמונה 1 - חיתוך המסילה אחרי פס המתכת המפריד בין השול לחול... תמונה 2 - תמונה בשעה 06:07 של הרמזור המזרחי... תמונה 3 - חלק המסילה הקיים על הכביש והמשך העפר+רמזור המערביים תמונה 4 - חיתוך המסילה בצד המערבי תמונה 5 - האיזור שהמסילה הייתה אמורה להמשיך אליו....(לכיוון מערב...) תמונה 6 - צילום ממערב למזרח... קטע המסילה הקטוע... אלו 6 התמונות שצולמו באותו בוקר(כשיצאתי לצלם ת'זריחה בחלק הכי מזרחי שהייתי יכול להגיע אליו...(קצת אחרי מחנה צריפין...) יש למישהו מושג אולי גם מה היו התחנות שהמסילה קישרה אותם? מתי היא נקטעה? מה הן הסיבות לקיטועה.... וכל פרט נוסף יכול לעזור ^_^
תמונה 2

kfir y 17

New member
תמונה 3

תמונה 3

צביקוש23

New member
הסבר כללי

מהיכן הגיע המסילה?
ויש עוד פרטים?
הסבר כללי
קודם כל אם תעשה חיפוש בארכיון הפורום (באפשרות חיפוש מתקדם) תחת המילה צריפין תמצא הרבה מידע. דרומי מכיר את הנושא יותר וכשיתעורר משנתו העמוקה ייתן לך הסבר. הייתי שם איתו לפני כחודש וצילמנו כמה תמונות. בתוך מחנה צריפין (אני שלחתי בקשה לדוברת צה"ל להיכנס למחה אבל עוד לא קיבלתי תגובה) נשארה המסילה או חלק ממנה. ועד שנת 2000 לפחות תחנת רכבת מחנה צריפין הייתה קיימת בשלמותה. נכון להיום לא ידוע לי מה קורה בתוך המחנה אך השמועות אומרות שהחתנה נהרסה. בכל מקרה המסילה הוקמה ע"י הבריטים ושימשה עד תחילת שנות ה 90 להובלת חיילים עד סיום הפעילות של מסילה זו. המסילה עצמה איפה שצילמת שאין פסים יותר הייתה קיימת כולה עד לפני כ 4 שנים אך גנבי פלדה (כמו בכל מקום אחר שהיו פסים לא פעילים) העלימו אותה. ככה זה בישראל שנת 2004. אין כבוד להסטוריה במדינה שלנו. ואיך אמר מישהו חכם ממני " מדינה שמתנכרת להסטוריה שלה אין לה זכות קיום"... (ראה ערך תחנת החאן\ תחנת יפו וכ"ו וכ"ו)

צביקוש23

New member
היא הגיעה מלוד

מהיכן הגיע המסילה?
ויש עוד פרטים?
היא הגיעה מלוד
היה לה התפצלות (שכבר לא קיימת מזמן) מאחד המסילות באזור לוד. אגב בתוך אחד הבסיסים שבמחנה צריפין עוד נשארו מסילות ומבני פיקוד שונים של הרכבת , רק שהם מתפוררים.. (הסטוריה... כבר דיברתי על זה..?)

kfir y 17

New member
הו............. ../images/Emo12.gif מידע מעניין!!!

היא הגיעה מלוד
היה לה התפצלות (שכבר לא קיימת מזמן) מאחד המסילות באזור לוד. אגב בתוך אחד הבסיסים שבמחנה צריפין עוד נשארו מסילות ומבני פיקוד שונים של הרכבת , רק שהם מתפוררים.. (הסטוריה... כבר דיברתי על זה..?)
הו.............
מידע מעניין!!!
אהבתי... חחח אבל למה הפסיקו אותה? זה לא כזה מוזר? חיילים? תחנה בתוך בסיס? נו זה דבר מושלם! זה חיוני ביותר(לפי דעתי@_@)

yblumann

New member
צריפין עדות ראיה

היא הגיעה מלוד
צריפין עדות ראיה
אני שרתתי במחנה צבאי בצריפין מול הטרמינל של הרכבת. למעשה מבנים במחנה שלי הוקמו באותה תקופה ובאותו סגנון וחמרים כמבני התחנה. בתקופת שרותי -כ 3 שנים ראיתי את התחנה יום יום. היא שמשה רק להובלת משא כבד. טנקים משאיות ו contaniners והרכבת הופיעה לעיתים די נדירות. כל מה שהיה בטרמינל היא 2 או 3 מסילות, רציפים ומבנים 'זמניים' . אני אף פעם לא ראיתי רכבת נוסעים. התחנה לא היתה ערוכה לטפל ברכבות נוסעים. למבני התחנה לא היה שום ערך חשוב שכדאי לשמר. congregated iron/asbestosהיו חמרים שהשתמשו בהם. הבנינים הזהים במחנה שלנו התפוררו והוחלפו . Yoram

צביקוש23

New member
בשני בסיסים בתוך צריפין יש מבנים

צריפין עדות ראיה
אני שרתתי במחנה צבאי בצריפין מול הטרמינל של הרכבת. למעשה מבנים במחנה שלי הוקמו באותה תקופה ובאותו סגנון וחמרים כמבני התחנה. בתקופת שרותי -כ 3 שנים ראיתי את התחנה יום יום. היא שמשה רק להובלת משא כבד. טנקים משאיות ו contaniners והרכבת הופיעה לעיתים די נדירות. כל מה שהיה בטרמינל היא 2 או 3 מסילות, רציפים ומבנים 'זמניים' . אני אף פעם לא ראיתי רכבת נוסעים. התחנה לא היתה ערוכה לטפל ברכבות נוסעים. למבני התחנה לא היה שום ערך חשוב שכדאי לשמר. congregated iron/asbestosהיו חמרים שהשתמשו בהם. הבנינים הזהים במחנה שלנו התפוררו והוחלפו . Yoram
בשני בסיסים בתוך צריפין יש מבנים
בשני בסיסים שונים בתוך מחנה צריפין שבזמנו איפה שהם נמצאים עברה הרכבת יש עד היום מבנים ומתקנים שונים של הרכבת.

kfir y 17

New member
תמונה 4

תמונה 4

kfir y 17

New member
תמונה 5

תמונה 5

kfir y 17

New member
תמונה 6

תמונה 6

צביקוש23

New member
תיקון, כביש בית דגן-רמלה

תיקון, כביש בית דגן-רמלה

kfir y 17

New member
עכשיו שאתה אומר את זה... אני נזכר ש

היתה גם הסתעפות שהגיעה למפעל
הארגז צריפין, כך הגיעו הקרונות לשיפוץ. המסילה הזאת פורקה גם היא בשנה האחרונה.
בכיוון המערבי מעט אחרי המסילה לכיוון דרום מוקם מפעל הארגז... השומר המנייאק לא נתן לי להיכנס ב-06:30 בבוקר... הוא אמר שאני צריך אישור כדי לצלם שם

ארזS

New member
גם אני נזכר...

בכיוון המערבי מעט אחרי המסילה לכיוון דרום מוקם מפעל הארגז... השומר המנייאק לא נתן לי להיכנס ב-06:30 בבוקר... הוא אמר שאני צריך אישור כדי לצלם שם
גם אני נזכר...
א. עזוב את השומר. הוא לא מניאק. הוא דואג לפרנסה שלו. ב. אותה הבעייה היתה לי במפעל הארגז בתל אביב כשרציתי לצלם איזה אוטובוס מסכן...

kfir y 17

New member
אמ...

גם אני נזכר...
א. עזוב את השומר. הוא לא מניאק. הוא דואג לפרנסה שלו. ב. אותה הבעייה היתה לי במפעל הארגז בתל אביב כשרציתי לצלם איזה אוטובוס מסכן...
אמ...
א. אבל הוא היה כזה זלזלן.... מילא אם הגישה שלו הייתה טובה... ב.יש אפשרות להשיג אישור?

ארזS

New member
אמממ.....

אמ...
א. אבל הוא היה כזה זלזלן.... מילא אם הגישה שלו הייתה טובה... ב.יש אפשרות להשיג אישור?
אמממ.....
דווקא השומר במקרה שלי היה נחמד ולא זלזלן. והוא אפילו ניסה להשיג בטלפון מישהו מההנהלה כדי להסביר להם שאני רוצה בסך הכל לצלם אוטובוס אחד אבל מישהו מבפנים שענה לו אמר שאין להם עכשיו זמן ושאבוא פעם אחרת... אם יש אפשרות להשיג אישור ? אולי התשובה שלי נתנה לך את התשובה... כנראה שאפשר (כי הוא אמר לי שלפעמים זה מצליח) אבל זה קצת קשה כמו בכל דבר במדינה הנחמדה שלנו...

מצב
הנושא נעול.
למעלה