אם מישהו פה בארמן או מבין עניין

sardukar

New member
כתוב גם 1 וחצי מידה של ליקר שוקולד

ככה שאני מתגאה בחמש יח"ל שלי. נה נה בננה לך!!!!

wolfeyes30

New member
מנה רשמית זה ounce

או חצי כוס שוט. בארץ המנה היא כוס שוט שלמה, שזה יותר נחמד.

blue moon angel

New member
שליש מהכוס שאתה משתמש בה

לקוקטייל... אין כזה דבר שליש שוט,שוט=מנה.

sardukar

New member
יכול להיות אני לא מבין משהו

אבל כוס קוקטייל הינה כוס שקצת קשה בה למדוד לעין שליש.

רון 1971

New member
סרדוקר, אני חושב ..

שבתפוז יש פורום שעוסק בבארמנים, משקאות או משהו כזה. שמה תוכל לקבל תשובה טובה ואולי גם עוד כמה טיפים טובים בקשר לקוקטלים שתרצה להכין. ואם תשאל את דעתי אז קוקטייל זה סתאאאם אין כמו בירה

blue moon angel

New member
יש לך עוד הרבה מה ללמוד../images/Emo13.gif

קוקטיילים לא מגיעים רק בכוס הזו... יש את הלונג גלאס,ספירלה ועוד ועוד. בנוגע לזה שקשה לך למדוד-תתאמץ קצת
בד"כ רשום בתחתית הכוס מה הנפח שלה...גם תביעת עין יכולה לעזור פה.

לא, ממש לא.

כוס מידה היא כוס מפלסטיק קשיח,עם יח' סיסי בצידה.עם ידית אחיזה. מאוד חשוב לדייק בכמויות של המרכיבים באלכוהול.

avshalomat

New member
טוב שאלת עניתי

בארץ נהוג למדוד משקאות בכוסות קטנות "שוטים" מה שנקרא כל שוט מכיל בדרך כלל בין 50 ל60 מיליליטר כאשר הנטייה היא יותר לכיוון השישים. 60 מיל הם "מנה) כאשר אומרים 1/3 גין אכן הכווונה היא לשליש "שוט" יש כמובן כלי מדידה לזה שבו בדרך כלל משתמשים כאשר יש קוקטלים מחומרים יקרים ולא רוצים לבזבז אלכוהול יקר אפילו בטיפה.

blue moon angel

New member
יש לך טעות אבשלומט...

כאשר אומרים שליש ג'ין הכוונה היא לשליש מהכוס שלה אתה מוזג. שליש שוט תהייה כמות מזערית ולא מורגשת בלונג גלאס נניח...

לונג גלאס, לא מיועדת לקוקטייל.

היא מיועדת למשקאות בעירבוב/בחישה כמו וודקה עם תוספות שמוגשות בצד. כוס הקולינס או הקוקטיילס שהיא דומה כמעט לכוס המרטיני רק יותר "גסה" מיועדת לקוקטיילים.

האמת, אני חולה על כוסות...

יש לי כל מיני כוסות לבירה [משליש ועד ליטר], שני סוגי כוסות שוטים, כוסות אולד-פאשן, שלא לדבר על כוסות יין [גם רגילות וגם גדולות במיוחד]. האמת דוקא הייבול אין לי ונראה לי שאני אקנה בקרוב.

יאפ....מאוד ישן.

עזוב.... הנה עוד "מחלה" שיש לי......
בחדר האמבטיה..בחדר השינה.. וכמה שיותר......... וכמה שיותר ....כתום

למעלה