אלרגיה לחלב

מירבושש

New member
אלרגיה לחלב

הבן שלי אלרגי לחלב ונכנס בשנה הבאה לגן. אילו הנחיות אני צריכה לתת לגננת ולמטפלות?

mulani

New member
תחריפי את התיאור שיקחו ברצינות

שיפרידו כפיות של קוטג וכו' שיזהרו אם הילדים לוקחים אוכל לבד שמטפלת חייבת לשבת לידו בזמן אוכל לא לתת דברים שילדים אחרים מביאים מהבית להביא למקפיא עוגה חתוכה שיהיה לו בזמן של ימי הולדת של אחרים לברר אילו סנדווצים מקבלים בבוקר או ב3 שיקבל קרטיב במקום גלידה ושידאגו שיהיה שלא יהיה מצב שהוא יושב בלי צופר בגלל חוסר מחשבה של הצוות - שתמיד יהיה תחליף

אלרגיה לחלב

מירב שלום חשוב לדעת איזה תופעות יש לו. האם עבר בירור מתאים אצל אלרגולוג? האם התופעות מצדיקות אחזקת מזרק אפיפן? בברכה דר' אילן דלאל

מירבושש

New member
היתה לו תופעה אלרגית חמורה

משתי כפיות של גמדים, תוך 10 דקות התנפחו לו השפתיים, הקיא, שלשל, קוצר נשימה, פריחה. נהיה אפאטי. אושפז לילה בבי"ח, מחובר לחמצן. חודשיים אחרי המקרה היינו במרפאת אלרגיה בשניידר ועשו לו תבחין עורי שהראה כמובן שהוא עדיין אלרגי לחלב. כשהוא היה מאושפז היינו במרפאת אלרגיה גם והם רצו להציע לנו מזרק אפיפן,אבל המשקל שלו עדיין לא מתאים לזה. הוא שקל אז 11 ק"ג והיום 12 ק"ג.

תגובה אלרגית חמורה

לפי התיאור מדובר בתגובה אלרגית חמורה הנקראת תגובה אנפילקטית, ולכן אתם חייבים לשאת איתכם מזרק אפיפן. אני ממליץ להחזיק שניים אחד בבית ואחד בתיק. דר אילן דלאל

mulani

New member
את צריכה אם כך להדריך את

כל אנשי הצוות בגן באלרגיה, תופעות, וטיפול עם מזרק (שלא יחכו לאשר איתכם) ואת חומרת המצב. לדעתי אפשר גם שהגננת תגיד להורים האחרים לא לשלוח את ילדם לגן עם מוצרי חלב ושזה עניין של חיים או מוות. פשוט כך. צריך ללמד את הבן שלך שלא לקחת מזון מאף אחד בלי לבקש רשות. בהתחלה חוטפים להם מהידיים משהו שלקח לפני שיגיע לפה ומסבירים לו שאסור לו. זה נשמע אכזרי אבל הם לומדים מהר וזה שווה זהב שאחרי זה שואלים על כל דבר במקום ישר לקחת. שאת או הגננת יהיו הדמויות שיגידו לו אם מותר. את צריכה בימי הולדת להיות מאד עירנית ולדאוג לתחליפים - בכלל שיהיה להם כמה חתיכות עוגה שאת עשית במקפיא בשביל לתת תו צופר אם מישהו מביא משהו שאסור לו. בהצלחה. אל תתרגשי אם יקראו לך היסטרית.

mulani

New member
עוד משהו

אפשר גם לגייס את ההורים האחרים עם מכתב הכרות שתתני בוים הראשון או בשמך או בשם בנך (קוראים לי XXX ואני רוצה לספר לכם משהו עלי . . .) משהו עם חן שגם מסביר שאתם מבינים שזה טרחה לא לשלוח עם מוצרי חלב אבל נכון שלא הייתם רוצים שנבלה בבית חולים או גרוע יותר? שימי תמונה קטנה בדף של הילד עם חיוך ותודה עוד משהו שאני עשיתי - דף למקרר של הגן - עם תמונה של הילד (בעיקר הפנים לא משהו מרוחק) ורשימה מה אסור ומה לעשות. לעשות את זה עם צבעים לעזור לקרוא לא מקושקש עם אותיות גדולות שרואים מרחוק לא כמו מכתב ואת יכולה להוסיף מספרי חירום, שמכם וצעדים לטיפול במקרה של חירום את יכולה אפילו לעשות לזה למניציה אני עשיתי את זה כי תמיד יש מחליפות שאת לא יודעת עליהם והתמונה עוזרת מאד העפתי מבט לראות שהדף תמיד תלוי

מירבושש

New member
מה שחשבנו לעשות זה

גם להדפיס חולצות שיהיה כתוב עליהם מקדימה ומאחורה אלרגי לחלב בגדול. נראה לך??

mulani

New member
זה יכול להיות מצויין-ומרגיע עבורכם

גם להלביש לו לכל מקום שהוא עלול לקבל אוכל מאנשים (מסיבות וכו') הנה קישור לדברים שעושים באנגלית http://www.allergywatch99.com/buttons.html הוא בטח לא יצטרך אחרי התחלת הגן שוב חשוב ללמד אותו לא לקחת מהידיים של אחרים שמציאים לו בלי רשות ממכם הילד שלי בן שלוש מזמן יודע את זה (שלא תחשבי שלא היו מקרים של בכי) והילדה שלי למדה עוד בגיל שנה גם צריך להסביר לצוות שהם צריכים לקרוא לך תוויות לפני שנותנים משהו לא סטנדרטי - שיש דברים שהם לא יודעים שזה חלב - או שתרשמי אותם כגון קייסין (לא יודעת איך כותבים בעברית) casein

מירבושש

New member
הדבר היחיד שבינתיים הוא יודע שאסור

זה שוקו. הוא רואה את הבקבוק של הגדולה ואומר - שוקו-לא!

mulani

New member
מצויין - תמשיכו משם כי זה גיל שמהר

מאד קולטים ואז זה נשאר. אנחנו השתמשנו ב 'אסור ליוני' (שם בדוי) שעכשיו הוא אומר לבד כשמציאים לו ואנשים מבינים מהר (בסדר לא יודעים אם אני משוגעת או יש בעיה רפואית אבל מבינים שאסור ולא מסתבחים) אם את גם נותנת לו שוקולד מריר או משהו אז כדאי לקרוא לזה 'שוקולד מיוחד ליוני שמותר' מנסיוני שאז מבינים שלא כל שוקולד מותר ולחשוב כאשר יש דברים מקבילים שמותר ואסור.

מירבושש

New member
שוקולד מריר אני גם לא נותנת לו

בגלל האזהרה שכתובה על הרגישים לאלרגיה. מפחדת מזה.

למעלה