אלכוהול

• פותח הנושא Mist2
  • פורסם בתאריך
היה לי ידיד שבכל פעם ששתה אלכוהול אמר לכולם ב

דיוק מה שהוא חושב עליהם. קשה לי להאמין שאלכוהול מחזק הגנות לפי מה שראיתי
עד כה אצל אנשים הוא מטשטש את ההתנהגות הרגילה ושיקול הדעת ויכולת הריכוז.
זה לא תמיד חיובי הוא מוריד מעצורים ואצל חלק זה עשוי להתבטא בהתנהגות אלימה או טיפשית
שעלולה לסבך אותם בצרות

אלכוהול זה רעל

שמי שהתפתחות רוחנית חשובה לו, צריך ל ה י מ נ ע ממנו לחלוטין.
ראו סריקה של המוח של מי ששותה אלכוהול (ולא מדובר כאן על אלכוהוליסט, אלא "שתיין ממוצע").
ה-"חורים הפונקציונאליים" במוח מנטרלים את קליפת המוח הקדמית.
המנכ"ל של המוח.
החלק האנושי במוח.

Mist2

New member
"ובחורות ערומים זה כולרה"

אין לי להראות סריקה של המוח, לצערי :(.

lightflake

New member
חבוב. גם מלח זה רעל וסוכר זה רעל.

הכל שאלה של כמויות, להציג תמונה של מוח בלי פירוט, מי שתה, כמה שתה, מה שתה, לאורך איזו תקופה שתה, ומה בדיוק מראה התמונה (כי זו לא תמונה אלא הדמייה ממוחשבת). זה לא רציני בעליל, במקרה הטוב.

פתאום אתה מתעניין

בכימות של דברים.
בבדיקה אובייקטיבית של מה שקורה.
אלכוהול הורס את המוח.
נ ק ו ד ה.
מעט אלכוהול הורס את מכשיר ההארה שלנו, מעט.
הרבה אלכוהול הורס אותו הרבה.

ומניין השטות של "...גם מלח וסוכר זה רעל..."?
לסוכרתי, בטוח שסוכר הוא רעל.
כך גם מלח לחולה לב או בעל יתר לחץ-דם.
אבל מעט סוכר ומעט מלח, לאדם בריא לא גרמו מעולם הרעלה.

יש אמרה לטינית

sola dosis facit venenum
-רק המינון עושה את הרעל

אלכוהול במידה- אינו רעל.
וכך הדבר לגבי כל הסמים שיש.
אפילו מדיטציית מנטרה אינה רעל אלא במידה גבוהה.
מעניין שמאפיין של כתות משוגעות הוא התנגדות גורפת לסמים ולאלכוהול.

חוסר איזון כימי

הוא תוצאה שמשותפת הן לסמים, אלכוהול ושיטות מדיטציה.
קצת חוסר איזון- לא מזיק. הרבה חוסר איזון- מזיק.

אתה כותב משהו

שנראה כאילו בא מאיזה מחקר מדעי.
מחקר מדעי - עאלק!

הייתי שמח אם תראה לקוראי בפורום את כתב-העת המדעי בו פורסמו ה-"מסקנות" האלה שלך.
אני, מצד שני\ יכול להראות לך מחקרים לא מעטים שמראים שתירגול סדיר של המדיטציה הטרנסנדנטלית מעלה את האיזון הכימי.

אגב, מובן לחלוטין למה הכתות הפסיכיות מתנגדות

לכל מידה של סמים ואלכוהול- הסיבה היא שחבריהן נטולי יכולת לקבוע לעצמם גבולות ומידות.
אם היו האנשים שמצטרפים לאותן כתות בעלי יכולת לשים לעצמם גבולות ולקבוע מידות- הרי שלא היו מצטרפים לכתות האלו מלכתחילה.
כך שלא נותר לי אלא להסכים עם הסתייגות- לחברי הכתות הפסיכיות- אסור להשתמש בשום מידה של אלכוהול וסמים.
לשאר האנושות- מותר.

לכל אחד מותר להחליט

על איכות החיים שלו.
שיהיה לך בהרבה הצלחה עם "מינונים קטנים".
אני מביע את דעתי שלי בנושא.
זו לא הדעה הגורפת של "הכת" שלנו.
מורה למדיטציה לא אומר למישהו מה לאכול, מה לשתות ומה לעשן.

העובדה היא, שלמרות זאת, אחוז הגמילה מאלכוהוליזם, מהתמכרות לסמים, מעישון וכו' אצל מתרגלי המדיטציה הטרנסנדנטלית, היא הגבוהה ביותר מכל שיטות הגמילה ביחד.
למה?
כשהגוף פועל עם פחות מתחים, באופן טבעי, הוא מאמץ את מה שטוב לו ודוחה את מה שלא -טוב לו.

אגב.
הקישור למעלה הוא מתוך האתר החדש של האגודה הבינלאומית למדיטציה בישראל.
עוד לא סגור ב-100%, אבל כבר מתפקד היטב לתפארת מדינת ישיראל.

ההסבר שלך פשוט שגוי

מאד יתכן שהטכניקה מאפשרת להיגמל בקלות מהתמכרויות שונות.
אבל ההסבר שלך לתופעה פשוט אינו הסבר.
ההסבר הכי פשוט, שתקף לגבי לא מעט סוגי התמכרויות הוא- התמכרות שמחליפה את ההתמכרות הקודמת.
נרקומנים של הירואין מחליפים למתאדון. אלכוהוליסטים מחליפים לאמונה דתית. מאוהבים מאוכזבים מחליפים לשוקולד. ויש גם מכורים שמחליפים לטכניקת מנטרה.
זה שטכניקת מנטרה מורידה מתחים- זה לא מוציא אותה מכלל שאר הסמים וההתמכרויות. כ-ל התמכרות מורידה מתחים. כל סם מרגיע.
שלא תבין אותי לא נכון- אני ממש לא פוסל סמים, אלכוהול וטכניקות מדיטציה. אלא שאני מודע לסכנה שבאיבוד המידה בכולם.
ועוד דבר- יש להבחין בין דרגות עידון של התמכרויות. יש התמכרויות גסות ויש התמכרויות מעודנות:
אם אדם מחליף התמכרות מעודנת בהתמכרות גסה- זה לא בריא.
אבל אם הוא מחליף התמכרות גסה במעודנת- זה עשוי להיות צעד להבראה.
ולכן אני בכלל לא מתנגד באופן עקרוני ומוחלט לטכניקת מדיטציה כלשהי, ואפילו טוען שהיא עשויה להיות התמכרות טובה יותר מהתמכרות לסמים ולאלכוהול. אלא שאני לא בטוח אם זה תקף לכל הסמים וההתמכרויות. לא הייתי שם אותה בהכרח בראש ההתמכרויות המעודנות אבל כן הייתי שם אותה במקום גבוה באופן יחסי.

יפה כתבת

אבל.
התעלמת מהדבר החשוב ביותר.
כל "התמכרות" (כמו לצחצוח שיניים, מקלחת טובה, שינה...) היא כמו סם.
אדם שנהנה מהתוצאות שלה, ממשיך לעשות זאת.
להנאתו האישית ולהנאת הסביבה שלו (תאר לעצמך כמה לא נעים היה לשהות במחיצתו של מי שלא "מכור" לצחצוח שיניים או למקלחת).

לא אריב איתך על שום סוג אחר של מדיטציה.
אבהיר לך את ההבדל בין "ההתמכרות" למדיטציה טרנסנדנטלית לסמים (גם כאלה שרשם לך הרופא).
"להתמכרות" -TM אין תופעות לוואי!!!
(למעט הארה). (-:
בעוד שלאלכוהול, לסמים ואפילו לתרופות יש השפעות לוואי שליליות ביותר.
ככל שאורך הזמן של השימוש בהם, תופעות הלוואי הן שליליות וקטלניות יותר.

יש תופעות לוואי בשימוש אינטנסיבי ארוך טווח

כמו הפיכת האישיות למשעממת ואפורה.
התנהגות אובססיבית כמו מקלחת 8 פעמים ביום או צחצוח שיניים כל שעה או שטיפת ידיים- אינה נעימה כלל למי שסובל ממנה, וגם לא נעימה למי שנאלץ לחיות בקירבתו.
אני לא יודע אם תרגול מנטרה מקביל דווקא להתנהגות אובססיבית. אני גם לא בטוח שOCD זה בדיוק התמכרות.
אני חוזר וטוען- תרגול מנטרה הוא אקט של סימום עצמי. סימום בדרגת עידון גבוהה יותר מסמים רגילים, אבל עדיין סימום.
אני לא נגד סימום. אני רק מציין את הסכנה שבשימוש יתר.
אין לסמים, מעודנים או גסים, שום קשר להארה.
מעניין לציין שהפיתוח של טכניקת המנטרה התרחש בתרבות הודו העתיקה שבה היה נהוג לשתות את שיקוי ה"סומא" שהדעות חלוקות האם היה פסיכדלי או ממריץ. יש הטוענים שכל שיטות היוגה, כולל טכניקות המנטרה, הן חלק מ"ארגז הכלים" של תרבות המסוממים הזו. יש הטוענים ששימוש במנטרה תוך כדי טריפ "מאכסן" אנרגיה פסיכדלית, ולאחר מכן ניתן "לשלוף" אותה באמצעות חזרה על המנטרה ולייצר טריפ.
או בהסבר קצת יותר מודרני- תרגול המנטרה במצב מסויים גורם להתניה אופרנטית שבה המנטרה משמשת כטריגר למצב פסיכדלי- בדומה לפעמון שמצלצל לקראת האכלת הכלב ולאחר מכן כל פעם שמצלצל הפעמון- הכלב מזיל ריר, גם בלי שמאכילים אותו.
המנטרה היא, ע"פ התזה הזו, טריגר של התניה שניתן להשתמש בו לכל מיני שימושים.
מובן שאם אדם מכניס את עצמו כל יום למצב רגוע מאד ומתרגל מנטרה, אז המנטרה תהפוך להיות טריגר למצב רגוע.
אבל שש גם מנטרות שהן טריגר למצב מאד לא רגוע- לדוגמא- ראיתי סרטון שבו מוסלמים קיצונים משלהבים את עצמם לאלימות עם קריאות "אללה וואכבר", ומה זה אם לא מנטרה?
המנטרה היא טריגר של התניה, טריגר היפנוטי. שימוש בהיפנוזה הוא בעייתי בעיני, אבל גם אם הוא היה לגיטימי בעיני, עדיין הייתי מנגיד אותו למצב ההארה. הארה היא מצב שבו אין שום היפנוזה- כלומר אם אפשר להנגיד אותה למשהו- זה בדיוק לכל המנטרות האלו. תרגול מנטרה לא יכול להביא להארה כמו שהיפנוזה לא יכולה להביא להארה. הארה היא שיא העירות, ואילו היפנוזה היא מצב של שינה.

כנראה שאולי אתה מכיר

"שימושים" שונים במנטרה, אינם מדיטציה טרנסנדנטלית.
למרות שגם בטרנסנדנטלית משתמשים במנטרה.
כל מה שאתה כותב לגבי שימוש במנטרה, אולי נכון לסוגים שונים של מדיטציות מנטרה, זהו הבל ורעות רוח לגבי המדיטציה הטרנסנדנטלית.

כל הגזמה איננה טובה.
בכל תחום שהוא.
לכן מי שלומד את המדיטציה של מהרישי, מקבל מהמורה שלו את "הוראות היצרן" לשימוש נכון.
אחת מההוראות האלה היא לתרגל פעמיים ביום 20 דקות בכל פעם.
לעשות פחות מזה אבל גם לעשות יותר מזה מפחית את התוצאות לפחות.
עלול לתת תופעות לוואי שליליות.

סומה היא משהו שניסו לחקות ולהפיק אותו בצורה מלאכותית.
באופן טבעי, זהו למעשה התוצר המעודן ביותר של מערכת העיכול האנושית.
מנדלה שלמה של הריג וודה (התשיעית) מוקדשת לסומה.
מי שחושב שהיא מין סם, לא מבין לא בסמים ולא בריג וודה.

זה מינון שמתאים לסוסים

פעמיים ביום, עשרים דקות- זה פשוט סימום עצמי אינטנסיבי.
מה גם שזה כל יום, כך שזה לא שונה מכל סם שלוקחים אותו באופן קבוע.
סמים שלוקחים אותם באופן קבוע מזיקים יותר מסמים שלוקחים אותם לפעמים.
לא סומך על ה"מהרישי" שלך. אין לו שום דבר חדש להציע. זה קישקוש לומר שדווקא הטכניקת מנטרה שהוא מציע היא אחרת מכל טכניקת מנטרה אחרת. הן כולן באותה משפחה- מנטרות, והן פופולאריות כבר אלפי שנים במזרח הרחוק.
אתה סתם מנסה לשווק את המותג, אבל המוצר הוא אותו מוצר שאפשר להשיג גם בחינם. מה גם שהמוצר, בין אם הוא חינמי ובין אם הוא יקר, הוא מוצר בעייתי.
בקשר לסומא- התיאורים שלה הם סימבוליים כך שקשה לקבוע ממה היא עשויה. יש פרשנות כזו ויש פרשנות כזו. אני סבור שהסומא היתה סם ממשי שצרכו אותו, ושאח"כ התפתחו תירגולים שניסו לגרום לגוף לייצר אותו. בלשון המודרנית- לייצר אותו בגוף פירושו להגביר כמות של נוירוטרנסמיטר- מוליך עיצבי, שאותו הוא מחליף (ע"פ התיאוריה שסמים הם בעלי מבנה דומה למוליכים עיצביים ולכן הגוף מזהה אותם כמוליכים עיצביים של עצמו ומגיב בהתאם).

למעלה