אי הבנה.

קופצת לי פעם אחת

שדמבלדור הסביר להארי על הבחירה שלו כזה שעליו תחול הנבואה ("סביר להניח שהיה נוח לו לבחור חצוי דם, כמוהו..")

דנקי

New member
לילי לא הייתה מוגלגית?? ../images/Emo12.gif

כי באיזהשהו ספר כתוב שפטוניה אומרת: "ואיך היא התלהבה כשהיא קיבלה את המכתב הזה מהוגוורטס.." ועובדה שפטוניה לא מכשפה אם כל המשפחה היתה קוסמת.. וגם בספר השישי, כשדמבי היה בשירותים והארי וסלגהורן דיברו, אז כשהארי וסלגהורן דיברו על זה שמוגלגים הם גם קוסמים טובים וכל זה.. אז סלגהורן אמר שגם אמא שלו (של הארי) היתה מכשפה טובה, למרות שהיא היתה מוגלגית, לא??

ענבאך

New member
אא"לט.

חצוי דם זה מישהו שאחד ההורים טהור דם והשני לא. לכן גם סנייפ וגם הארי חצויי דם, אבל אני לא בטוחה שקראתי את זה, אז יכול להיות שאני שוב ממציאה.:X

ToryMaster

New member
בעיקרון זה נכון

בשביל להיות טהור דם, צריך שלפחות ההורים שלך יהיו טהורי דם, זה קצת מסובך. סנייפ והארי לא ממש זהים, מכיוון ששני ההורים של הארי קוסמים, בעוד שאבא של סנייפ הוא מוגל לתפארת.

ענבאך

New member
בהתחלה קראתי-

צריך שלפחות שני ההורים שלך יהיו טהורי דם, זה קצת מסובך.

אוקיי, תודה על התשובות ../images/Emo24.gif

א-ב-ל, כל שושלת צריכה להתחיל איפשהו.. לא? אם צריך דורות של קוסמים טהורי דם בשביל להיות טהור דם "אמיתי", מה זה אומר? שאחרי שהארי יתחתן עם טהורת דם ויוליד ילד טהור דם, שיתחתן עם טהורת דם וחוזר חלילה.. רק אז הוא ייחשב טהור דם?

ועוד משהו,

אם התעתקות צד לצד היא לא חוקית, מדוע משרד הקסמים מעודד אותה בעלוני המיגון שהפיץ? או שהיא פשוט מותרת במקרי חירום?

YaeL GirL

New member
כי לילי היא בוצדמית...

זה אוזכר בשיחה עם סלגהורן בתחילת הספר השישי.

yoavj1

New member
אבל למה לקלל?

תגידי "ילידת מוגלגים", אבל בוצדמית זו קללה.

Shaby Sababy

New member
בקשר לדבר השני-הכי הגיוני.

שזה כמו החוק שמותר להרכיב מישהו על אופניים רק מגיל 14. אם יש מישהו שאין לו מספיק ניסיון, הוא לא יכול להתעתק עם מישהו.

למעלה