אישית לוחצת

מצב
הנושא נעול.

mister K

New member
רשמתי על כך גם בקומונה, אתה לא עוקב... :)
כמו כן, לפני כחודשיים החלו נסיעות בוקר של 380 ע"י אגד תעבורה. זאת מלבד לנסיעות הראשונות שיוצאות כעת מ5:30 בקו 380. כמו כן נוספה נסיעה נוספת מת"א לקו 380 בשעה 18:45. 370 האחרון מת"א יוצא בשעה 23:00 כבר כמעט חצי שנה ובמקביל כפי שנכתב 380 בשעה 21:00. ותמיד אפשר להשתמש ב358 (תחנת הורדה בכניסה לעיר במרכז אורן), במידה ונמצאים בסביבת גהה. יש ל358 תחנת איסוף בצומת גבעת שמואל.
גם אתה לא עוקב. הפרסום הראשון היה פה בפורום.

alonsit1

New member
אישית לוחצת
שרשור התרשמויות/הודעות אישיות.
מצגת מדהימה לשבת
והפעם, משהו קצת שונה. אין לזה גלגלי מתכת, ולא תראו אחד כזה מג'עג'ע לו ברחוב יפו, אבל זה בהחלט עונה לתיאור בכל הקשור לתחבורה ציבורית סופר-מתקדמת. מה זה יכול להיות? התשובה במצגת המדהימה!

easylivin

New member
מצגת מדהימה לשבת
והפעם, משהו קצת שונה. אין לזה גלגלי מתכת, ולא תראו אחד כזה מג'עג'ע לו ברחוב יפו, אבל זה בהחלט עונה לתיאור בכל הקשור לתחבורה ציבורית סופר-מתקדמת. מה זה יכול להיות? התשובה במצגת המדהימה!
איך קישרת בין זה לבין רחוב יפו -
בחיי שאני לא אבין כנראה... אבל ניצחת בתחרות "הכותרת המטעה". ולכל מי שתוהה, ספויילר: המצגת היא על ה-Airbus A380. אבל באמת מצגת נחמדה.

alonsit1

New member
איך קישרת בין זה לבין רחוב יפו -
בחיי שאני לא אבין כנראה... אבל ניצחת בתחרות "הכותרת המטעה". ולכל מי שתוהה, ספויילר: המצגת היא על ה-Airbus A380. אבל באמת מצגת נחמדה.
הזדמנתי השבוע למרכז העיר וחוויתי על בשרי את
מוראות הרכבת המחורבנת מבניני האומה לקינג ג'ורג'. אכן אין קשר ולעולם לא יהיה בין הרכבת הקלה לאיירבאס החדש, וכנראה שלעולם כבר לא יהיה, כי למרות כל הרצון הטוב, הנה מסתבר כי הדרך לגהינום רצופה לאו דווקא בכוונות טובות אלא בפסי חשמלית מיניאטורית שנוסעת כמו זקנה על כדור שינה ובתנאי צפיפות סטייל קרון בקר. איפה זה ואיפה ה-380 המדהים. צורה למי שאחראי לפרוייקט הפתטי הזה.

easylivin

New member
הזדמנתי השבוע למרכז העיר וחוויתי על בשרי את
מוראות הרכבת המחורבנת מבניני האומה לקינג ג'ורג'. אכן אין קשר ולעולם לא יהיה בין הרכבת הקלה לאיירבאס החדש, וכנראה שלעולם כבר לא יהיה, כי למרות כל הרצון הטוב, הנה מסתבר כי הדרך לגהינום רצופה לאו דווקא בכוונות טובות אלא בפסי חשמלית מיניאטורית שנוסעת כמו זקנה על כדור שינה ובתנאי צפיפות סטייל קרון בקר. איפה זה ואיפה ה-380 המדהים. צורה למי שאחראי לפרוייקט הפתטי הזה.
הכוכבית כדי שכמה שיותר אנשים ישימו לב
לתגובתך ההזויה. ולא זכור לי שקראתי עדיין למישהו "הזוי", אבל... בעיניי, באמת שהרווחת את זה ביושר. בינתיים, רשמתי לעצמי: "חשמלית מיניאטורית" (אם כן, האוטובוסים הם ננו-טכנולוגיה של ממש...) וכעת תגובתך מתבקשת מאוד בשירשור היפהפה, המוקדש ברובו לחשמליות של פראג. בטוחני שמילותיך הציוריות יתאמו שם מאוד, ויתקבלו בברכה על ידי אלה שראו חשמליות הן בארץ והן בעולם.
קדימה, אני כבר מחכה לך שם. באיחולי החלפת החשמלית המיניאטורית במטוסים רחבי-גוף ברחוב יפו במהרה בימינו, אמן.

alonsit1

New member
הכוכבית כדי שכמה שיותר אנשים ישימו לב
לתגובתך ההזויה. ולא זכור לי שקראתי עדיין למישהו "הזוי", אבל... בעיניי, באמת שהרווחת את זה ביושר. בינתיים, רשמתי לעצמי: "חשמלית מיניאטורית" (אם כן, האוטובוסים הם ננו-טכנולוגיה של ממש...) וכעת תגובתך מתבקשת מאוד בשירשור היפהפה, המוקדש ברובו לחשמליות של פראג. בטוחני שמילותיך הציוריות יתאמו שם מאוד, ויתקבלו בברכה על ידי אלה שראו חשמליות הן בארץ והן בעולם.
קדימה, אני כבר מחכה לך שם. באיחולי החלפת החשמלית המיניאטורית במטוסים רחבי-גוף ברחוב יפו במהרה בימינו, אמן.
כלומר, אם זו דעתי שאגב מבוססת על התנסות אישית
וחלילה העזתי לחלוק עליך ברוב חוצפתי, אני הזוי וכו'. האמת, הוזהרתי מראש ממספר גולשים גסי רוח בפורום זה, משטף הוולגריה ואם תרשה לי, בהמתיות ישראלית אופיינית. יהי כן. כל טוב לכם ולהתראות.

easylivin

New member
כלומר, אם זו דעתי שאגב מבוססת על התנסות אישית
וחלילה העזתי לחלוק עליך ברוב חוצפתי, אני הזוי וכו'. האמת, הוזהרתי מראש ממספר גולשים גסי רוח בפורום זה, משטף הוולגריה ואם תרשה לי, בהמתיות ישראלית אופיינית. יהי כן. כל טוב לכם ולהתראות.
לא, ההודעה הזויה כי *אין* לה קשר למציאות
והיא מעידה על חוסר הבנה בסיסי בנושא בשילוב של דעתנות חסרת-פשרות (בהחלט מותר להיות דעתנים לפעמים, אבל רק כשיודעים על מה מדברים - ולא כך הוא הדבר במקרה שלך). כי אינך יודע כנראה שהמצב בירושלים זמני; ולא קראת באמת את הביקורת הרבה על המצב בפורום, שכולה נובעת מכך שהרכבת הקלה הופעלה למעשה בטרם זמנה (ויש החושבים, כמוני, שמוטב היה להמתין עם פתיחתה על להסדרת הבעיות). המה מה: בכל זאת באת והפגנת באופן די תמוה ובלתי-צפוי (יש שכאלה שיקראו לו "הזוי") את סלידתך הרבה כנראה, והגורפת מכלי תחבורה כה נפוץ ומבוקש בעולם, על סמך דוגמה אחת בודדת שאפילו אותה כאמור לא הבנת עד הסוף. ואגב, סגנונך הכללי והמאמץ שלך לגרור באוזניים נושא שהוא כנראה "כאוב" או מעיק עליך במיוחד, באמצעות קישורים הזויים לדברים שאינם קשורים אליו כלל וכלל - מזכירים לי מאוד מישהו שהכרתי בעבר. וגם השימוש המקומם בביטוי הגזעני "בהמתיות ישראלית". המבינים בוודאי יבינו.

zvir1

New member
היום ב 1955 ב ARTE תכנית על הרכבת בישראל
כדאי לראות
כל הכבוד לפרופסור מלינג שייצג אותנו בכבוד
סה|כ סרט מעניין\ מעט על רכבות והרבה על ישראל. סצנות כמו: המינן בבוקר מבית שמש לת"א , צילומי מתחם התחנה ביפו, הרכבל במצדה ,הכרמלית, הקו המשודרג לב"ש, הרבה על הסצנה התל אביבית , מוזיאון הרכבת עם דגש על הציוד הגרמני שהגיע במסגרת השילומים. ניתן לראות את הסרט בימים הקרובים באתר ARTE

easylivin

New member
כל הכבוד לפרופסור מלינג שייצג אותנו בכבוד
סה|כ סרט מעניין\ מעט על רכבות והרבה על ישראל. סצנות כמו: המינן בבוקר מבית שמש לת"א , צילומי מתחם התחנה ביפו, הרכבל במצדה ,הכרמלית, הקו המשודרג לב"ש, הרבה על הסצנה התל אביבית , מוזיאון הרכבת עם דגש על הציוד הגרמני שהגיע במסגרת השילומים. ניתן לראות את הסרט בימים הקרובים באתר ARTE
האם תוכל להעלות לפה קישור כשהסרט יעלה?
לאלה מבינינו שלא יודעים צרפתית, ולא יצליחו ככל הנראה למצוא את הסרט בעצמם...

easylivin

New member
נהדר!
נהניתי מאוד,
למרות שהבנתי די מעט.
חן מלינג באמת שיחק אותה! ההיסטוריון השני שאני לא מכיר, דווקא חזר לצערנו על אנקדותה תמוהה ביותר: "הרכבת לא התפתחה בגלל הקונוטציות של השואה". נו באמת... דווקא דבריו של חן והקטר הגרמני "הסמלי" מוכיחים שאין שום קשר. במציאות הסיבות היו הרבה יותר מורכבות, כפי שחברי הפורום הוותיקים וכל המתעניינים בנושא בוודאי יודעים.

easylivin

New member
נהדר!
נהניתי מאוד,
למרות שהבנתי די מעט.
חן מלינג באמת שיחק אותה! ההיסטוריון השני שאני לא מכיר, דווקא חזר לצערנו על אנקדותה תמוהה ביותר: "הרכבת לא התפתחה בגלל הקונוטציות של השואה". נו באמת... דווקא דבריו של חן והקטר הגרמני "הסמלי" מוכיחים שאין שום קשר. במציאות הסיבות היו הרבה יותר מורכבות, כפי שחברי הפורום הוותיקים וכל המתעניינים בנושא בוודאי יודעים.
*אנקדוטה

zvir1

New member
נהדר!
נהניתי מאוד,
למרות שהבנתי די מעט.
מה שהבמאי אומר שאבא שלו בנה את הדויטצ לישראל
בשנות החמישים כשהוא עבד שם .

easylivin

New member
מה שהבמאי אומר שאבא שלו בנה את הדויטצ לישראל
בשנות החמישים כשהוא עבד שם .
תודה, את זה לא הבנתי...
וזה רק הופך את טענת ההיסטוריון לתמוהה עוד יותר, ולא ברור מדוע הוכנסה בכלל לסרט שסותר אותה לחלוטין. בישראל פחדו מהרכבת בגלל הקונוטציות, ובאותו זמן הזמינו ציוד רכבתי רב מגרמניה? נו, שויין...

zvir1

New member
תודה, את זה לא הבנתי...
וזה רק הופך את טענת ההיסטוריון לתמוהה עוד יותר, ולא ברור מדוע הוכנסה בכלל לסרט שסותר אותה לחלוטין. בישראל פחדו מהרכבת בגלל הקונוטציות, ובאותו זמן הזמינו ציוד רכבתי רב מגרמניה? נו, שויין...
אין סתירה. המדינה הצעירה היתה צריכה ציוד
ולגבי הפחד מרכבות זוהי פנטזיה של ה "היסטוריון" ד"ר אייזלר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה