איפה לומדים?

0 אור 0

New member
מתחילים בגן ברכה

אחר כך עולים לכתה א' וכך הלאה עד שלומדים כל מה שרוצים (אני למשל עוד לא הגעתי למקום הזה, אז אני ממשיכה ללמוד כל החיים). מהאת רוצה ללמוד סבתהלה? רקמה? ציור. יוגה? מתמטיקה למתקדמים? גינון למתחילים? וגם אם תגידי שברור שעיסוי, בגלל הפורום. עדיין תלוי מה המטרה ולאיזה רמת עומק את רוצה להגיע.

מההההה????

אבל אבל אבל..... אני התחלתי בגן ורדה!! עכשיו אני מבין למה יצאתי כזה דפוק
טעות נגררת....

היי חברים..לא יפה..ככה לקבל חברה חדשה..

מכיוון שהגברת הנכבדה פנתה בשאלה הנ"ל בפורום עיסוי ותרפיית המסאז מן הסביר להניח שהיא אכן מתכוונת לקורס עיסוי ועל שאלה פשוטה אפשר לקבל תשובה פשוטה, ככה בשביל התחלה, לפני שמפתחים ומעמיקים. אכן יש מקום לפרט שיש כל כך הרבה סוגי עיסוי, אבל אני מניחה שכל זה בשביל לסבר את האוזן/העין אז בגדול יש עיסויים שמתבצעים בבגדים, - תאילנדי, שיאצו, טווינא. שני הראשונים בד"כ מתבצעים על מזרן על הרצפה ולא על מיטת טיפולים ודורשים רמת אקטיביות גבוהה של המטפל (יש גם טיפולי תאילנדי ושיאצו על מיטה - אבל לומדים הכל ואז מתאימים לטיפול מעל גבי מיטה). כל שאר העיסויים בשמן/קרם ללא בגדים, ואני מניחה שאליהם את מתכוונת, הקורס הבסיסי שצריך ללמוד הוא קורס עיסוי שבדי קלאסי, לעיתים נקרא גם הוליסטי. קורס כזה אורך כחצי שנה אקדמית ועלותו בסביבות ה-6,000 ש"ח במכללות מוכרות וידועות. זו גם התשובה להיכן לומדים. במכללות לרפואה משלימה - רידמן, מדיסין (אם קיים), מיר"ב, וינגייט, יש גם מכללה בכרכור לא זוכרת את שמה ועוד. בגוגל כל התשובות. אם את מעונינת בקורס פרטי, רק לשימוש ביתי/משפחתי ולא לעיסוק מקצועי, יש מטפלים מקצועיים בעיסוי שישמחו להעביר קורס/סדנה במתכונת כזאת או אחרת. חלקם גם מורים/אסיסטנטים במכללות. לגבי עלויות במקרה הזה אין לי מושג. חשוב לברר לפני כן, להתנסות, מה בדיוק הכוון שלך, ללכת לייעוץ במכללות, לשיעורי הדגמה וכו'. בהצלחה ובכייף מיכל

תמיר 586

New member
תודה מיכל אבל יש לי עוד שאלות

אני עכשיו עובר לחיפה במטרה ללמוד עיסוי רפואי אבל אין לי שום רקע בתחום אז כול השומות והמונחים למובנים לי אני צריך מתורגמן אני כן יודע מה אני רוצה ללמוד ומה מעניין אותי אני פשוט לא יודע איך קוראים לזה בשפה המיקצואית ואיפה למדים את זה באזור חיפה (עדיף בחיפה) אני יודע שאני לא רוצה קורס שכולו מבוסס על רופואה משלימה אלה שלומדים בתחלס פזיולגיה ומערכות בססיות של הגוף והשרירים וכוו וגם למדים איך לגעת באנשים ולעשות מסאג'ים נעימים ומרגיעים שעוזרים לחזק את הגוף ואת הנפש אני מודע לזה שאני דורש הרבה מקורס אחד אבל כל מידה יעזור בתודה מראש תמיר המבולבל וחג סוכות שמח לכולם!

היי תמיר

למרות שאתה מבולבל, נראה שיש כוונה די ברורה. אני גרה בחיפה, בוגרת קורסים בעיסוי ובג'ין שין ברידמן חיפה, וכיום סטודנטית שנה ב' לרפואה סינית גם כן ברידמן חיפה. ישנו כאן תום פיאנן, מורה לעיסוי, כולל טכניקות ועיסוי רפואי, שמלמד גם באופן פרטי וגם במסגרת ביה"ס מירב (קשור איכשהוא לקופ"ח?)? תחפש כאן הודעות שלו ותיצור איתו קשר - בטוחה שהוא ישמח לעזור לך. מעבר לכך, אתה מוזמן להמשיך לברר ולשאול ככל העולה על דעתך - אענה ככל שידיעותי מספיקות לי שולחת לך פרטים להתקשרות בפרטי חג שמח!

0 אור 0

New member
ורק אוסיף

יש וריאציות מסויימות בשיטות הלמידה של המכללות, אבל בגדול מקובלת ברובן מגמת עיסוי שאורכה כשנתיים ובה אתהבוחרהתמחות - במקרה שלך ההתמחות היא בעיסוי רפואי. בדרך אתה מתחיל בעיסוי בסיסי שבדי/הולסיטי, וממשיך בטכניקות שונות, כאשר הלמידה מבוססת ומלווה בלמידה מעמיקה של האנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה של גוף האדם. ישנן גשיות אחרות ללימוד עיסוי שהן ב"שפה " אחרת, אבל תיגע בהן מספיק תוך כדי הלימודים כדי לראות היכן אתה רוצה להעמיק והלרחיב.

תמיר 586

New member
חברים ממש תודה על כל התשובות

אבל כמו שאמרתי בהתחלה אני מבולבל אז... דבר ראשון נראה כאילו יש לי עוד המון ללמוד, וכדאי שאני אתחיל אבל אני חושב שאני הולך איבוד פה כי אני מנסה לתפוס יותר מידיי מקורס אחד ולכן החלטתי - להתמקד בשני קורסים :) האחד לא ארוך - חצי שנה של יומיים שלושה בשבוע - מדריכי חדר כושר של וינגייט שם אני אלמד את הבסיס שאני מחפש על השרירים ומערכות גופניות או לפחות אבין איפה אני מוצא את מה שאני רוצה לדעת והשני (שם אתם באים לתמונה) קורס עיסוי פשוט וטוב שבדי הולסיטי או משהו בסיגנון אני אשמח אם תוכלו להמליץ לי על קורס עיסוי טוב ומעניין באורך של שנה למתחילים ואיפה כדאי/מומלץ ללמוד? באיזור חיפה....

היי

א. לפי דעתי גם בוינגייט מלמדים עיסוי. שכחתי את שם ביה"ס שצמוד לביה"ס. חן לויפור, שמשתתפת לעיתים בפורום, למדה שם אני חושבת. אתה יכול לבדוק מולה את המסלול. ב. בחיפה - אני ממליצה על רידמן. קורס עיסוי שבדי אורכו כחצי שנה או שבעה חודשים אני לא זוכרת בדיוק. ברידמן, ואני מניחה שגם במכללות אחרות שבהן מלמדים עיסוי, קורס אנטומיה ופיזיולוגיה בסיסי הוא חובה למי שלומד עיסוי. לקורס טכניקות מתקדמות/רקמות עמוק - הדרישה היא גם לקורס אנטומיה פיזיולוגיה ופתלוגיה מתקדם. כדאי לך לבדוק כמו כן, אם נניח אתה לומד בוינגייט, קורס מדריכי כושר שכולל לימוד אנטומיה (שרירים, מערכות גוף וכד'), ולוקח קורס עיסוי במקום כמו רידמן - אם הם יכירו לך בלימוד של האנטומיה מוינגייט ויתנו לך פטור או שתחוייב לעשות את זה שוב במסגרתם. תתחיל, ודברים יסתדרו לך, כך אני מאמינה בהצלחה ובהנאה מיכל

0 אור 0

New member
בוינגייט יש אפילו שתי מכללות שאפשר לבחור

ביניהן (גיליתי את זה במקרה כשחיפשתי את אלפונס במכללה הלא נכונה) המורה שלמדתי אצלו את מרבית הקורסים - אלפונס - מלמד בוינגייט. הוא אחד המורים היותר מומלצים בארץ, גם בגלל היקף הידע הרב, וההשקעה בכל תלמיד ומה שיוצא ממנו וגם כי הוא פשוט בן אדם מדהים ונשמה טובה שתענוג ללמוד אצלו.

תמיר 586

New member
היי זה אני שוב

קודם כול תודה על העזרה שלכם אני ממש מעריך את זה אני חושב להתחיל קורס עיסוי בכיר של 10 חודש במכללת תלתן הם נשמעים טובים מישהו יודע משהו על תלתן? יש להם שם טוב? אני ממש מאריך את הדעה שלכם בתור אנשים שכבר התחום בדקתי עצל רידמן התנעים דומים אבל תלתן קורב לי לדירה החדשה תשבות התקבלו בברכה תודה תמיר הקצת פחות מבולבל

ע ר נ ב י

New member
מכללת תלתן

תמיר שלום, תלתן לא מכללה ידועה ומוערכת, אבל אני רוצה לך להמליץ עליהם בכל זאת. אני התחלתי את דרכי שם. הקורס שלהם נוגע באופן סביר בהרבה מאוד שטחים - גם שבדי, גם רקמות עמוק, גם תאילנדי, שמנים ארומטיים, אקופרסורה , פוט מאסג', ועוד. לומדים כמובן אנטומיה ופיזיולוגיה. את אף אחד מהנושאים לא תלמד באופן מעמיק אבל זו התחלה ממש מצויינת: ראשית, תוכל להתחיל לטפל עם ידע יחסית רחב ומגוון ולשלב בטיפול שלך מס' שיטות. שנית, זה ייתן לך מושג לגבי כל התחומים וכך תוכל ללמוד ולהתעמק בהמשך במה שמדבר אליך. גם המחיר סביר וגם האוירה שם נעימה. בהצלחה.

למעלה