איך מתגרשים?

avi812

New member
איך מתגרשים?

היי לצערי אני מצטרף אליכם למסלול. אני עדיין לא החלטתי מה עדיף גירושין בהסכמה (איך עושים את זה בכלל?) והאם אצל טוען רבני או עורך דין? בכלל מה יקר יותר להתחתן או להתגרש? מבירור שעשיתי יוצא שזה בכלל לא זול וזה עוד בכלל לפני הדיונים. רק על פתיחת תיק הציעו לי סכומים נורא גבוהים (אלפי שקלים/דולרים). איך עוברים את התקופה הזאת? כל כך בודד אפילו את המשפחה הקרובה עוד אי אפשר לשתף ואחרי זה צריך הרבה אומץ כדי לא להקשיב להם. אז אולי תספרו איך היה לכם? אפשר במסרים גם. ואשמח לקבל במסרים במלצות ספציפיות על עורכי דין או טוענים רבניים או מגשרים וכאלה ואם אפשר גם מחירים.

touti

New member
קודם שיהיה לך בהצלחה../images/Emo13.gif

אני לא טובה במתן עצות וכו' אבל כן ממליצה שיהיה מישהו אחד או מישהי שאתה יכול לספר לה על ההחלטה. התמיכה מאוד חשובה. אצלי רק אמא שלי תמכה. כולם היו נגד. אבל היא תמיד אמרה לי, קרן מה שתחליטי אני איתך. ובודד אל תרגיש, הרי אנחנו כאן

נסיון לעזור

יש לי קרוב משפחה שהתגרש דרך גישור - נדמה לי של נעמ"ת, והוא היה מאד מרוצה, הוא חסך אלפי שקלים. חבל שלקח לו 30 שנה של חיי נישואין אומללים, כדי לעשות את המהלך הזה, היום יש לו חברה והוא מאושר בלי עין הרע. בהמשך יתנו לך עצות, אבל כילדה להורים גרושים דתיים אני מאחלת לך שתתגבר. ההורים שלי התגרשו לפי 31 שנה ולא התחתנו שוב, חבל לי שהם בודדים כל כך. אני מאחלת לך בהצלחה וכל טוב.

משאלה3

New member
יכולה לספר לך מנסיון אישי

שהגרושין שלי לא עלו שקל. העצה הכי טובה שנתנו לי היא לא ללכת לעו"ד ,זה בתנאי שתוכלו להסתדר בניכם. החלטתי שכסף לא שווה מריבות ויחס עכור בין הבן שלי לאביו ולא רציתי לבזבז כסף על עורעי-דין שתפקידם לצאת למלחמה. את הרכוש חילקנו חצי חצי , הוא ויתר על התכולה. מזונות בררנו מה מקובל והחלטנו שבהוצאות חריגות הוא ישתתף. קבענו הסדרי ראיה מקובלים על שנינו והיום (כבר 10 שנים) אנחנו די גמישים בעניין מסמך ההסכם נכתב על-ידינו . שיהיה לך בהצלחה והכי קל שאפשר.

תמיד עדיף גישור

קודם כל קח אויר. כולנו כאן באותה סירה
אתה חייב מישהו/י שתוכל לשתף כמו שאמרה תותי. אי אפשר לעבור תקופה כזו לבד. אני לא הייתי מצליחה אם לא חברות שלי ואמא שלי שכל פיפס הייתי מתקשרת לספר ולקבל תמיכה. בית משפט ומלחמות רק אם אין ברירה!!! אנחנו היינו אצל מגשרת כי היו דברים שלא הצלחנו להגיע לבד להסכמה. זה עלה כסף אבל בטוח לא באותה מידה כמו שהיינו משלמים אם היינו הולכים למלחמה. גם אם יש בניכם הסכמה, עדיף שעו"ד ינסח את ההסכם כי יש דקויות בניסוחים שיכולים אח"כ להיות מאוד משמעותיים. את ההסכם צריך לאשר בבית משפט או ברבנות. קח בחשבון שאם אח"כ יהיה תביעות בתיק (גם שנים אחרי הגירושין) הם יתנהלו היכן שאישרתם את ההסכם. במקום שפותחים תיק לראשונה שם יתנהלו עינינכם. אומרים שרבנות טוב לגברים ובית משפט טוב לנשים.... ניתן גם לפנות לסיוע משפטי זה נמצא בת"א ברח' הנרייטה סולד (כמה שזכור לי..) יש להם עורכי דין לא רעים בכלל. כל שאלה, אוזן קשבת ותמיכה אתה מוזמן להצטרף אלינו

ליאהה

New member
לדעתי

דבר ראשון לך לתפוח תיק גירושין בבית משפט. בוודאי שלא בבית הדין הרבני (אלא אם חשקה נפשך לשלם כתובה/כופר/שוחד) אחרי פתיחת התיק בבי משפט יש לך כלמני אפשרויות- בינהם גישור (הכי טוב).

למעלה