איך מזהים איזה סוג

ענת1999

New member
איך מזהים איזה סוג

שלום דובדבן אני חולת סוכרת כשלוש שנים, ומזריקה אינסולין כ-4-6 פעמים ביום, אני עד היום לא יודעת איזה סוג של סוכרת יש לי, גם הרופא שלי (שאני מבקרת אצלו לעיתים רחוקות מאד) לא כל כך יודע איזה סוג. שאלתי היא איך אני יכולה לדעת איזה סוג של סוכרת? ומה זה משנה איזה סוג? כלומר יש איזה שוני בטיפול או בחומרת המחלה? ענת

PowerFul

New member
את לבטח סוג 1

שלום ענת אם את חולת סוכרת כשלוש שנים ובינתיים קיבלת רק אינסולין אז את שייכת לסוג 1 של הסוכרת (במינוח הישן זה נקרא סוכרת נעורים או סוכרת התלויה באינסולין). תוכלי לדעת גם אם את סוכרתית מסוג 1 אם היה לך תקופה של "ירח דבש" שבה לא הזדקקת לאינסולין בכלל ואם היו לך התקפים של קטואצידוזיס. סוכרת סוג 1 מתחילה בד"כ בגיל צעיר והטיפול בה הוא באינסולין בלבד. סוכרת מסוג 2 מופיעה בגילאים מבוגרים יותר (בד"כ מעל 40 אך גם לפני) והטיפול בה כולל תרופות אחרות ורק לעיתים כאשר אין איזון מתאים מוסיפים גם אינסולין. נקווה שאת עכשיו מבינה קצת יותר
ושיהיה לך יום נפלא נ.ב. תוכלי גם לבקר באתר שפירסמתי ולקרוא קצת יותר על המחלה עצמה

אני אם פווארפול...

אני מקווה שאמרתי נכון את השם... לפי מה שאת מתארת את חולה בסוכרת סוג1 שקוראים לה גם סוכרת נעורים... אם את רוצה לדעת עליה קצת יותר אני ממליצה לך לגשת למאמרים לקרוא את הכתבות וגם את הקישורים לאתרים על סוכרת... בהצלחה, מקווה שתישארי איתנו. **חן**

elad2040

New member
קשה לדעת.

לצערי עושה רושם שרופא המשפחה שלך לא קשיר לטפל בסוכרתיים. אני מציע לך לברר איפה יש מרפאת סוכרת באיזורך וללכת להיבדק ולקבל ליווי מהם. מישהו שחולה בסוכרת *חיוני* שיהיה מעורב בטיפול וידע עליו כמה שיותר. זו הדרך היחידה להוריד את הסיכוי לסיבוכים קשים בעתיד. בכל מקרה, אם תספרי על הדרך שבה התגלתה הסוכרת אצלך ואיך התקבלו ההחלטות על הטיפול שלך אוכל אולי לעזור לך יותר.

למעלה